امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اثر جدید شمس لنگرودی در صدر پرفروش‌ها
#1
به گزارش
خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)،
بازار فروش کتاب‌های شعر در هفته گذشته با استقبال از مجموعه شعر تازه منتشر شده «تا شادمانه مرا ببینند» شامل گزیده‌هایی از اشعار محمد شمس لنگرودی به همراه مقاله‌ای از علیرضا بهنام درباره کارنامه شعری این شاعر، همراه بود. مقاله ارائه شده در این کتاب که از سوی انتشارات سرزمین اهورایی منتشر شده، به تحولات دوره‌های مختلف شعری شمس لنگرودی، تمایز او با سایر شاعران در دهه 60 و تأثیر او بر جریان شعر در آن سال‌ها و دهه‌های پس از آن، پرداخته است. در کنار این کار، گزیده‌ای هم از تمام دفترهای شعرش بر معیاری که در مقاله در نظر گرفته شده، درج شده است؛ به گونه‌ای که شعرهای انتخاب شده، مسیر شعری و تحولات او را نشان می‌دهند.

[عکس: n00249094-t.jpg]
همچنین «اسکارلت دهه شصت» سروده سجاد افشار یان دیگر کتابی بود که در هفته گذشته بیش از سایر آثار در سبد خرید علاقه‌مندان به کتاب قرار گرفت. افشار یان از هنرمندان فعال در حوزه‌های تئاتر و سینم ا است که مجموعه شعر «اسکارلت دهه شصت» اولین تجربه‌ای او در حوزه سرایش شعر بوده که پس از انتشار از سوی نشر چشمه با استقبال خوب مخاطبان شعر همراه شد. او در این کتاب تلاش کرده وجوه مختلف فکر و تخیل را با زبانی ساده ارائه کند. این کتاب 53 شعر را از افشار یان در بر می‌گیرد و موضوع بیشتر این شعرها مسائل و موضوعات عاشقانه است.


اما سومین کتاب پرفروش این فهرست نیز مجموعه شعر «اسمش همین است» سروده علیرضا آذر از انتشارات نیماژ بود. همچنین «ماه و ماهی» سروده علیرضا بدیع از نشر چشمه، «دختر ویولون زن در کوچه‌های برفی آذر ماه» سروده سید علی صالحی از نشر چشمه، «بلقیس و عاشقانه‌های دیگر» سروده نزار قبانی با ترجمه موسی بیدج از نشر ثالث، ««خاطره‌ای درونم هست» سروده آنا آخماتوا با ترجمه احمد پوری از نشر چشمه، «سکوت آینده من است» سروده اریش فرید با ترجمه علی عبدالهی، از نشر دیبایه، «بانگ نی» سروده هوشنگ ابتهاج از نشر کارنامه و «دریاپری کاکل زری» سروده گلی ترقی از نشر فروزان روز از دیگر آثار حاضر در فهرست 10 کتاب شعر پرفروش بازار کتاب تهران در هفته گذشته بودند.
شاد باش، نه یک روز بلکه هزاران سال
بگذار آوازه شاد بودنت چنان در شهر بپیچد
که رو سیاه شوند
آنانکه بر سر غمگین کردنت شرط بندی کرده اند.
پاسخ
سپاس شده توسط:


چه کسانی از این موضوع دیدن کرده اند
2 کاربر که از این موضوع دیدن کرده اند:
ملکه برفی (۲۸-۰۳-۹۶, ۰۱:۵۸ ب.ظ)، taranomi (۲۸-۰۳-۹۶, ۰۲:۱۲ ب.ظ)

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان