اظهارات ضرغامی در مورد مناظره های انتخابانی، تبلیغات، ارسال پارازیت و ...
زمان کنونی: ۲۹-۰۴-۹۷، ۰۴:۵۰ ب.ظ
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: .RaHa.
آخرین ارسال: .RaHa.
پاسخ 1
بازدید 395

امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اظهارات ضرغامی در مورد مناظره های انتخابانی، تبلیغات، ارسال پارازیت و ...
#1
رییس سازمان صدا و سیما از برگزاری مناظره های عادلانه در جریان انتخابات خبر داد.
سیدعزت اله ضرغامی با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران همچنین اظهار کرد: نیمی از بودجه صدا و سیما از طریق تبلیغات تامین می شود.
وی همچنین بر باز بودن فضای رسانه ملی تاکید کرد.
ضرغامی در ادامه از پخش فیلم های سیـ ـنمایی ایران از تلویزیون هم صحبت کرد و گفت: همین ۱۰ درصد فیلم ایرانی را که پخش می کنیم بیشترین مشکل پخش دارند. راه اندازی شبکه گردشگری، افتتاح رسمی شبکه سلامت و قطع شبکه های ایرانی از دیگر محورهای سخنان رییس سازمان صدا و سیما بود.
ضرغامی در پاسخ به پرسش خبرنگار ایسنا درباره مناظرات انتخاباتی توضیح داد: برای برنامه های تبلیغاتی،مجموعه های جالب، پربیننده و عادلانه ای برای همه نامزدهای انتخاباتی در نظر گرفته ایم و در حال حاضر ستاد انتخابات سازمان صدا و سیما آخرین بررسی های لازم را انجام می دهد و پس از اینکه این مجموعه به تصویب سازمان رسید باید در مقطع انتخابات نیز در شورای تبلیغ انتخابات که دستگاه های دیگر بیشتری از قانون عضو آن هستند به تصویب برسد.
او ادامه داد: گفت وگوهای دوجانبه، چه بین نامزدهای انتخاباتی و چه طرفداران و نمایندگان آن ها که در سال های پیش هم تجربه شده و همیشه از برنامه های پربیننده ما بوده را باید دوباره پخش کنیم و با استفاده از تجربیات قبلی سازمان و آسیب شناسی ای که در مورد این مناظرات انجام دادیم می توانیم طرح مناسب تری را ارائه دهیم تا با کمترین اشکال بیشترین فضای مثبت را هم به لحاظ مشارکت بالاتر و هم به لحاظ معرفی برنامه های نامزدها در مقطع انتخابات ارائه دهیم.
رییس سازمان صدا و سیما در پاسخ به اینکه آیا باز هم «دکتر پورحسین» اجرای مناظره ها را بر عهده می گیرد، گفت: آقای پورحسین همیشه سابقه خوبی در سازمان دارند اما باید بببنیم که چه می شود. متناسب با نوع برنامه شاید لازم باشد مجری دیگری برای مناظره ها انتخاب شود. اما آقای پورحسین هم همیشه شایستگی انجام چنین کارهایی را داشته اند.
ضرغامی در واکنش به این پرسش ایسنا که آیا در جریان انتخابات فضای تلویزیون بازتر می شود تا شاهد حضور چهره هایی باشیم که کمتر در تلویزیون دیده ایم؟ تاکید کرد: فضای تلویزیون همیشه باز است.
***
ضرغامی در پاسخ به پرسش دیگری درباره تبلیغات تلویزیونی این روزها، توضیح داد: سازمان صدا و سیما نیمی از اعتباراتی را که برای اداره اش نیاز دارد از طریق درآمدهای بازرگانی به دست می آورد. من فکر می کنم هیچ دستگاهی این توانمندی را ندارد که بخش بزرگی از بودجه خود را که بالغ بر ۶۰۰ تا ۷۰۰ میلیارد تومان می شود از طریق درآمدهای خود کسب کند اما همین قدر هم که باید از طریق درآمدهای خود کسب کند تبلیغات مجانی انجام می دهد. مثلا تبلیغات بسیاری از نهادهای تبلیغی و دینی هم در همان باکس تبلیغات بازرگانی و در ساعات پربیننده به همان میزان مجانی پخش می شود. با این حال کسب درآمدی در این سطح کار بالایی است.
او ادامه داد: تقریبا بالغ بر چند صد میلیارد تبلیغ را هم به خاطر ضوابط نظارتی ای که داریم پخش نمی کنیم. مثلا تبلیغات خیلی از کالاهایی که در کشور تولید می شوند و یا خدماتی که انجام می شود و البته ممکن است بخشی از آنها مربوط به شرکت های داخلی و خارجی باشند را به خاطر ضوابطی که داریم پخش نمی کنیم. ما طبق ضوابط خودمان چهارچوب هایی داریم . مثلااگر یک کالا از وزارت بهداشت و درمان پروانه می گیرد، آرم استاندارد و مجوزهای کلی و قانونی دارد مشمول برخی از بندهای نظارتی ما نمی شود.
***
رییس سازمان صدا و سیما در بخش دیگری از گفت وگویش با خبرنگاران اعلام کرد که هنوز فرصت نکرده فیلم «یک خانواده محترم» را ببیند. او بر همین اساس در باره بحث نظارت بر فیلم های تلویزیونی شبکه های مختلف که تولیدات سالانه زیادی دارند، گفت: حدود ۹۰۰ تله فیلم توسط صدا و سیما تولید و پخش شده که هیچ مشکل نظارتی ندارند و اگر این تعداد را با تولیدات سیـ ـنمایی مقایسه کنید که شاید حدود ۱۰ درصد از آن ها را پخش می کنیم بیشترین اشکالی که دستگاه های نظارتی از ما می گیرند متعلق به همان ۱۰ درصد از سیـ ـنمای ایران است. بنابراین ضوابط پخش در صدا و سیما بسیار دقیق است و اگر هم یک کار تولیدی در روند تولیدش مشکل داشته باشد حتما باید اصلاح شود.
***
رییس رسانه ملی درباره اقدامات جمهوری اسلامی در واکنش به ارسال پارازیت به شبکه های ایرانی توضیح داد:ده ها اقدام ایذایی توسط استکبار در حوزه سیگنال رسانی سازمان صدا و سیما انجام گرفته است که برخی از آن ها مانند اتفاق اخیر خلاف، همه ضوابط حقوقی و حرفه ای بودند که شبکه های جمهوری اسلامی از روی ماهواره هایی که با ما قرارداد داشتند به صورت یک جانبه حذف شدند.
او ادامه داد: بعضی از شرکت های ماهواره ای در طول ماه های گذشته قراردادهایشان را با ما کنسل کرده و اجازه تمدید ندادند. از ناحیه های مختلف از طرف کشورهای مختلف بر روی شبکه های برون مرزی ما پارازیت های بسیار قدرتمند ارسال می شود به طوری که برخی از این شبکه ها در کشورهای همسایه قابل دریافت نیست. ما این شبکه ها را شناسایی کرده ایم و محل تقریبی پارازیت ها را هم می دانیم. به سازمان های بین المللی هم شکایت کرده ایم. با امکاناتی که آن ها در اختیار دارند می توانند محل دقیق ارسال پارازیت های مزاحم شبکه های جمهوری اسلامی را معرفی کنند. ولی متاسفانه چون همه آن ها یک هدف را تعقیب می کنند هیچگونه همکاری ای در این خصوص نکرده اند اما ما شکایت خود را به مجامع عمومی اعلام کرده ایم.
ضرغامی سپس با اشاره به ماهواره های جایگزین گفت: ما امروزه از ماهواره های متعدد استفاده می کنیم در نتیجه اگر ماهواره ای دچار مشکل شود حوزه های دیگر آن را پوشش می دهند. در ارتباط با ماهواره «هاتبرد» هم جایگزین ماهواره ای در نظر گرفته شده که مخاطبان آرام آرام در مناطق مختلف با این ماهواره آشنا می شوند و می توانند شبکه را پیدا کرده و استفاده کنند. همچنین در حوزه فضای مجازی و اینترنت هم اقدامات دیگری انجام گرفته که فکر می کنیم با توجه به اینکه در برخی از کشورها سیستم های اینترنتی و استفاده از «آی. پی» از حوزه فضای مجازی برای شبکه های تلویزیونی بهره برداری زیادی می شود و تقویتی که ما در این حوزه کرده ایم استفاده از شبکه های ما مقدور خواهد بود.
راه اندازی شبکه های جدید پرسش دیگر خبرنگاران بود که ضرغامی در حاشیه اجلاس فناوری به آن پاسخ داد.
او گفت: فعلا همت معاونت سیما و راه اندازی شبکه سلامت است که دوره آزمایشی خود را سپری می کند و بعد از رفع اشکالات رسما افتتاح خواهد شد. شبکه های موضوعی دیگری نیز در دستور راه اندازی قرار دارند.
ضرغامی درباره شبکه گردشگری هم توضیح داد: «شبکه شما» که یک شبکه مراکز استان ها است که تا حدود زیادی به گردشگری مربوط می شود البته اخیرا گفت وگوهایی با معاون رییس جمهور در این حوزه داشته ایم و ممکن است در آینده توقعاتی داشته باشیم که با سازماندهی بیشتری این شبکه را به شبکه گردشگری کشور تبدیل کنیم.
او ادامه داد: در حال حاضر بخش زیادی از این کار در حد وظیفه ذاتی سازمان در حال انجام است ولی مذاکرات صورت گرفته و اگر بتواند طی روزهای آیندده به نتیجه عملی و قرارداد رسمی بینجامد، اعلام می شود تا «شبکه شما» در یک چارچوب جدید فعالیت کند.
ضرغامی در پایان سخنانش از عملکرد فنی سازمان اظهار رضایت کرد و خودکفایی آن را در سطح جهان بی نظیر دانست.
پاسخ
سپاس شده توسط:


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  هشدار پلیس به هنجارشکنی‌ها در مورد حجاب ♥صنم♥ 1 29 ۰۸-۱۲-۹۶، ۱۰:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: v.a.y
  ارسال پرونده قالیباف به دادسرا ♥صنم♥ 0 15 ۰۵-۱۲-۹۶، ۱۲:۵۹ ق.ظ
آخرین ارسال: ♥صنم♥
  کشف لاشه هواپیمای ATR، فعلا مورد تایید نیست ♥صنم♥ 0 17 ۳۰-۱۱-۹۶، ۰۹:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: ♥صنم♥
  اظهارات ضد و نقیض درباره پیدا شدن لاشه هواپیما ♥صنم♥ 0 15 ۳۰-۱۱-۹۶، ۰۸:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ♥صنم♥
  موضع دولت در مورد «دختران خیابان انقلاب» ♥صنم♥ 0 12 ۲۹-۱۱-۹۶، ۰۵:۲۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ♥صنم♥
Brick پارازیت‌ها ابر‌ها را عقیم کرده‌اند؟ ♥صنم♥ 0 27 ۳۰-۱۰-۹۶، ۰۶:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ♥صنم♥
Star پرونده متهم ردیف سوم فساد نفتی به دیوان عالی ارسال شد ♥صنم♥ 0 11 ۱۶-۱۰-۹۶، ۰۶:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ♥صنم♥
  اظهارات بطحایی درباره اردوی دانش آموزی AsαNα 0 19 ۲۲-۰۹-۹۶، ۱۱:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: AsαNα
  ارسال 700 کامیون اقلام ضروری به کرمانشاه AsαNα 2 19 ۲۸-۰۸-۹۶، ۰۵:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: taranomi
  کودک ۲ ساله گیلانی که توسط پدرخوانده اش مورد تجـ ـاوز قرار گرفت زینب سلطان 2 79 ۲۵-۰۷-۹۶، ۰۹:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: برف سیاه

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان