امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
برآیند مثبت صندوق بین المللی پول از تحولات اقتصادی ایران
در اجلاس مشترک صندوق بینالمللی پول و بانک جهانی در واشنگتن شرایط اقتصادی ایران تشریح و تحولات اخیر اقتصادی مثبت ارزیابی شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، رییس کل بانک مرکزی در اجلاس مشترک صندوق بین المللی پول و بانک جهانی در واشنگتن شرایط اقتصادی کشور و دستاوردهای یک ساله اخیر در ارتباط با کاهش تورم، ثبات نرخ ارز، بهبود اخیر در رشد اقتصادی، ثبات بازارهای مالی و موفقیت در اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها را تشریح کرد.

در این اجلاس شیناهارا- معاون صندوق بین المللی پول - نیز دستاوردهای اقتصادی ایران را بسیار مهم و چشمگیر دانست و گفت: به طور یقین با برنامه ریزیهای انجام شده، دولت ایران می تواند با این روند به دستاوردهای بزرگتری نایل آید.

وی همچنین کاهش نرخ تورم و بهبود در رشد اقتصادی به دست آمده را مثال زدنی دانست و افزود: برای دستیابی به چنین اهدافی نیاز به هماهنگی کلیه اعضای اقتصادی دولت خواهد بود و جزئیات برنامه های اجرایی دولت باید کاملا هماهنگ و مرحله به مرحله به اجرا درآید.
شیناهارا ادامه داد: مشخص است که در اجرای سیاستهای اقتصادی، هماهنگی در میان سیاستگذاران و حمایت دولت نقش مهمی در این دستاوردها داشته است.

همچنین مسعود احمد، رییس اداره آسیای مرکزی و خاورمیانه صندوق، با رییس کل بانک مرکزی ملاقات کرد.
وی که اخیرا از ایران بازدید کرده است، ملاقاتهای انجام شده در ایران با مسئولان اقتصادی و بانکها را بسیار مهم دانست و از بابت دستاوردهای اقتصادی ایران در سال گذشته به رییس کل بانک مرکزی تبریک گفت.
به گزارش بانک مرکزی، سیف در طول اقامت دو روزه در واشنگتن با برخی از روسای بانکهای مرکزی کشورهای اروپایی و آسیایی و همچنین مدیران عامل چند بانک بزرگ منطقهای دیدار و گفتگو و نسبت به از سرگیری روابط بانکی و گسترش روابط تجاری تاکید کرد.
تا وقتی عشق آسمونی دارم
چه نیازی به عشق زمینی دارم
×من نوشت

پاسخ
سپاس شده توسط: