امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
برای ساخت فیلم دومم عجله ندارم/ در انتظار اکران «حق سکوت»
کارگردان «حق سکوت» از حضور این فیلم در جشنواره «مذهب امروز» ایتالیا ابراز خوشحالی کرد و گفت فعلا عجله‌ای برای ساخت فیلم دومش ندارد.

هادی نائیجی کارگردان فیلم اکران نشده «حق سکوت» درباره حضور این اثر در هجدهمین جشنواره فیلم «مذهب امروز» ایتالیا و پیش‌بینی او از واکنش مخاطبان خارجی این جشنواره تخصصی در زمینه سینم ای دینی به خبرنگار مهر گفت: پیش بینی بازتاب مخاطبان غیر ایرانی سخت است، اما حتما نمایش فیلم «حق سکوت» در بخش رقابتی جشنواره «مذهب امروز» فرصت خوبی برای ارزیابی نگاه مخاطب غیر ایرانی نسبت به اثری از سینم ای ایران است.

وی در پاسخ به اینکه آیا دریافت بازتاب ها از سوی مخاطب غیر ایرانی تاثیری در نمایش فیلم در اکران عمومی در ایران خواهد داشت؟ بیان کرد:‌ ساختار فیلم سینم ایی «حق سکوت» مشخص است و دریافت بازتاب ها تاثیری در ماهیت فیلم و تدوین مجدد آن نخواهد داشت ولی معتقدم در نهایت این حضور برای فیلم «حق سکوت» در زمان اکران مفید خواهد بود.

کارگردان «حق سکوت» درباره سرنوشت اکران فیلمش در ایران توضیح داد: علی رغم اینکه پروانه نمایش فیلم از سوی سازمان سینم ایی صادر شده، اما خبری از اکران آن نیست و منتظر این هستم که ببینم چه زمانی فرصت برای اکران اثر فراهم می‌شود.

نائیجی ادامه داد: فیلم «حق سکوت» درباره زندگی یک روحانی است و حوزه هنری به عنوان پخش کننده فیلم به دنبال فراهم کردن شرایط مناسب برای پخش و اکران فیلم است و امیدوارم این شرایط هرچه زودتر فراهم شود.

کارگردان فیلم «حق سکوت» در پایان گفت: این روزها سعی دارم طرح و فیلمنامه هایی که در دست دارم بیشتر مورد مطالعه و بازنگری قرار دهم و عجله ای برای ساخت فیلم دوم ندارم و ترجیح می دهم با آرامش پیش روم.

هجدهمین جشنواره «مذهب امروز» از ۱۷ تا ۲۷ مهرماه در شهر ترنتو ایتالیا برگزار می‌شود و قرار است ۵۳ فیلم از ۲۷ کشور جهان به نمایش گذاشته شود.
خنده بر لب میزنم تا کَــس نداند رازِ من
ورنه این دنیا که مـــا دیدیم ، خندیدن نداشت ...! 
پاسخ
سپاس شده توسط: