امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بیوگرافی رضا داوودنژاد و همسرش غزل بدیعی + عکس
بیوگرافی رضا داوودنژاد و همسرش غزل بدیعی + عکس
رضا داوودنژاد زاده ۱۳۵۹تهران،بازیگر و فرزند علی رضا داوودنژاد کارگردان سینم ا است.دیپلم انسانی دارد و بازیگری را در فیلم های پدرش تجربه کرد.
[عکس: 20165325924270720a.jpg]
ویزیون
آکاایران: بیوگرافی رضا داوودنژاد و همسرش غزل بدیعی + عکس

بیوگرافی کامل رضا داوود نژادنام: رضانام خانوادگی: داوودنژادتاریخ تولد: 1359/2/29محل تولد: تهران (چهارراه لشکر)حرفه:بازیگرسینم ا و تلویزیوننام همسر: غزل بدیعیتاریخازدواج: مهرماه 1389رضا داوودنژاد یک خواهر بزرگتر به نام زهرا و یک برادر کوچکتر به نام علی دارد. او مدرک دیپلم انسانی دارد. رضا داوودنژاد فعالیت سینم ایی را با بازی در فیلم های پدرش علیرضا داوود نژاد تجربه کرد. همسر داوود نژاد غزل بدیعی خواهر بازیگر مرحوم عسل بدیعی است.[عکس: 20165325924270161a.jpg]
عسل بدیعی در تاریخ ۱۱ فروردین ۱۳۹۲ به حالت کما رفت و پس از انتقال به بیمارستان لقمان در روز ۱۲ فروردین (۱ آوریل ۲۰۱۳) دچار مرگ مغزی شد. هفت عضو بدن عسل بدیعی پس از مرگش به بیماران اهدا گردید. یاد و نامش گرامی باد.
[عکس: 20165325924270872a.jpg]به گزارش آکاایران: رضا داوودنژاد و همسرش در مراسم خاکسپاری عسل بدیعی«بی پناه» (۱۳۶۵)، نخستین فیلم سینم ایی رضا داوودنژادست. «مصائب شیرین»، نام رضا داوودنژاد را بر سر زبان ها انداخت و نامزد بهترین بازیگر نقش اول مرد هفدهمین جشنواره بین المللی فیلم فجر شد و دعوت برای حضور در جشنواره سینم ایی فوکوئوکای ژاپن را برای رضا داوودنژاد به ارمغان آورد.[عکس: 20165325924270503a.jpg]«بچه های بد»، حضور مؤثر رضا داوودنژاد را در فیلم های پدرش به دنبال داشت. رضا داوودنژاد در این فیلم، فیلمنامه نویس، بازیگر، دستیار کارگردان و برنامه ریز بود. در «بانوی کوچک» (مهدی صباغ زاده) رضا داوودنژاد به عنوان بازیگری پول ساز به بدنه ی حرفه ای سینم ای کشور معرفی شد و در مستند «روزگار ما» ساخته ی رخشان بنی اعتماد، رضا داوودنژاد حضور در عرصه های روشنفکرانه ی سینم ای ایران را تجربه کرد. بازی در مجموعه های تلویزیونی گوشه ای دیگر از دغدغه های هنری رضا داوودنژاد است.[عکس: 20165325924270444a.jpg]«چراغ جادو» نخستین و بازی در مجموعه ی سی قسمتی «پشت کنکوری ها» به کارگردانی پریسا بخت آور دومین تجربه رضا داوودنژاد در این زمینه است. رضا داوودنژاد در هفدهمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوان در اصفهان یکی از اعضای هیئت داوران در بخش مسابقه سینم ای ایران بوده است.
[عکس: 20165325924270735a.jpg]علیرضا داوودنژاد پدر رضا داوودنژاد
[عکس: 20165325924270236a.jpg]رضا داوودنژاد در کنار رضا عطاران و علی صادقی
[عکس: 20165325924270297a.jpg]همه چیز از همان بدو کودکی با پدرش شروع شد. از فیلم بی پناه در سن 6 سالگی و سال ها دوری از سینم ا و دوازده سال بعد با مصائب شیرین باز هم با پدر. دو سال بعد علی رغم بازیگری با نگارش فیلمنامه اولیه بچه های بد به جرگه فیلمنامه نویسان هم پیوست و حالا می خواهد تک و تنها و بدون حمایت پدر آینده درخشانی برای خود رغم بزند.[عکس: 20165325924270768a.jpg]رضا داوودنژاد و همسرش غزل بدیعی
فیلم شناسی
  • بی پناه (علیرضا داودنژاد، 1365)
  • مصائب شیرین (علیرضا داودنژاد، 1377)
  • بچه های بد (نویسنده و بازیگر، علیرضا داودنژاد، 1379)
  • چراغ جادو (مجموعه تلویزیونی، 1379)
  • روزگار ما (مستند، رخشان بنی اعتماد، 1380)
  • بانوی کوچک (مهدی صباغزاده، 1380)
  • پشت کنکوری (مجموعه، پریسا بخت آور، 1381)
[عکس: 20165325924270219a.jpg]
علیرضا داوودنژاد، پدر رضا داوودنژادعلی رضا داوودنژاد (زاده۱۷ اردیبهشت ۱۳۳۲) کارگردان، نویسنده و تهیه کننده اهل ایران است. وی پسر احترام السادات حبیبیان (بازیگر)، برادر بزرگتر محمدرضا داوودنژاد(بازیگر)، پدر رضا داوودنژاد(بازیگر و دستیار) و زهرا داوودنژاد (بازیگر) است.[عکس: 201653259242701410a.jpg]رضا داوودنژاد و پدرش علیرضا داوودنژاد
محمد رضا داوودنژاد، عموی رضا داوودنژادمحمدرضا داوودنژاد (زاده۱۳۳۶) بازیگر ایرانی است. وی برادر کوچک تر علی رضا داوودنژاد (کارگردان) است.
[عکس: 201653259242703811a.jpg]
گفت و گو با رضا داوود نژاد و همسرش:
داستان ازدواج رضا داوودنژادداستان ازدواج و آشنایی شما چطور بود؟
رضا: داستان آشنایی ما برمی گردد به خواهرهای ما. 8سال پیش خواهر من زهرا، خانهعسل بدیعیخواهرخانم من دعوت بود. برای اولین بار غزل را که می بیند به غزل می گوید بیا عروس ما شو (می خندد) درواقع آشنایی ما به واسطه خواهرهای ما بود.
غزل: البته از وقتی این جمله ها رد و بدل شد تا آشنایی من و رضا حدود 4 سال گذشت.
رضا: بله 4 سال پیش که غزل را برای اولین بار دیدم، پسندیدم (هردو می خندند)… یادم می آید وقتی غزل را دیدم تمام دوروبری هایم به من می گفتند غزل؟ عمرا! مرتب به گوشم می رساندند که غزل دوست نداردازدواجسینم ایی داشته باشد. اما خب چاره ای نبود (می خندد).[عکس: 201653259242702112a.jpg]
به خاطر ازدواجت تصمیم به لاغر شدن گرفتی؟نه اتفاقا زمانی که من و غزل آشنا شدیم درست بیشترین وزن زندگی ام را داشتم، آن موقع 187 کیلو بودم. از همه هم اعتماد به نفسم بیشتر بود. من کلا با چاقی ام مشکل نداشتم، شاید دلیل بالا رفتن وزنم هم همین مسئله بود.[عکس: 201653259242707713a.jpg]
گفتیم شاید جزء شرط های ازدواجت پایین آوردن وزن بودهنه، بعد از دوران آشنایی و نامزدی مان تصمیم گرفتم وزنم را پایین بیاورم. اتفاقا غزل شاکی بود که وزنم را پایین آوردم به بابام می گفت رضا را به من قالب کرده… این چینی است. من که دیدمش چاق بود.
فاصله آشنایی تا ازدواجتان چقدر طول کشید؟2سال. مهر 2 سال قبل مراسم ازدواجمان بود.
لاغر کردن رضا داوودنژاد و بستری شدنش در بیمارستان که منجر به اهدای کبد شد[عکس: 201653259242707614a.jpg]رضا داوودنژاد برای کاهش وزن خود 8 سال رژیم داشت و در این راستا اقدام به عمل بای پس معده (کوچک کردن معده) نمود. این عمل جراحی مشکلات زیادی را برای او ایجاد کرد تا آنجا که وی ناگهان دچار نارسایی حاد کبد (Fulminant Hepatic failure) یا به اختصار FHF شد.[عکس: 201653259242701915a.jpg]رضا داوودنژاد 70 کیلو وزن کم کرده بود. او گفته بود که عده ای شایعه کرده اند که لاغری بیش از حد من به علت اعتیاد است که چنین چیزی به هیچ عنوان صحت ندارد. گفتنیست که طی این 8 سال رضا داوودنژاد برای لاغر شدنش 18 میلیون هزینه پرداخت نموده بود.[عکس: 201653259242701616a.jpg]تصویر مردی که کبدش به رضا داوودنژاد پیوند زده شدخوشبختانه در شیراز یک کبد برای پیوند به وی مهیا گردید. کلیه ها، کبد، قلب و لوزالمعده یک مرد شیرازی که مرگ مغزی شده بود، به پنج بیمار در آستانه مرگ از جمله رضا داوودنژاد بازیگر جوان سینم ا و تلویزیون زندگی بخشید.[عکس: 201653259242702417a.jpg]عکس رضا داوودنژاد در کنار پدرش، عمویش، خواهرش و مادربزرگش
بازنده میگه میشه اما سخته
برنده میگه سخته اما میشه

پاسخ
سپاس شده توسط: