انجمن ايران رمان

بیوگرافی و مصاحبه با پیمان ابدی | بدلکار ایرانی
زمان کنونی: ۲۷-۱۰-۹۶، ۰۸:۱۶ ق.ظ
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: ...rozhin
آخرین ارسال: setareh
پاسخ 2
بازدید 834

امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بیوگرافی و مصاحبه با پیمان ابدی | بدلکار ایرانی
برای آشنایی خوانندگان ما با پیمان ابدی لطفا بیو گرافی خودرا به طورکامل بفرمایید؟
پیمان ابدی هستم متولد ۱۳۵۱تهران محله یوسف آباد.تحصیلات خودرا در رشته روانشناسی ورزشی ادامه دادم وپس از فارغ التحصیلی در حرفه بدلکاری وارد شدم وبه دلیل مشغله کاری هنوز موفق به دریافت دکتری خود نشده ام،از سال ۱۳۶۳تا کنون در آلمان بودم ومجرد هستم خانواده ام در ایران زندگی می کنند،یک خواهر کوچکتراز خودم دارم .رشته ورزشی من شیرجه است وتا حضوردرمسابقات المپیک هم رسیده ام ..در جام جهانی هم شرکت کرده ام .طی این سالهاچندین مدال نقره گرفته ام و۲۷مدال طلاهم از خود آلمان گرفته ام .قهرمان شیرجه آزاد هستم . از ارتفاع ۴۲متری درکشورپرتقال سال ۱۹۹۹ میلادی مقام قهرمانی رابه دست آوردم واین رکورد آلمان است که هنوز کسی موفق به شکستن آن نشده است.
از علائق خود در کودکی ونوجوانی بگویید؟
درکودکی هیچوقت تصور نمی کردم که روزی من بدلکار شوم .چون بسیارترسو بودم واز آب هم می ترسیدم .باورکنیدکسی حتی در آلمان باور نمی کردکه من ساعت۳صبح به دریا بروم وشنا کنم چون تا ۱۰سالگی از آب ترس داشتم وزمانی که خواهرم نزدیک بود غرق شود ومادرم برای نجاتش رفت وبیهوش شد.من یک دفعه یک شجاعت وتهور خدایی پیدا کردم ورفتم خواهرم رااز آب در آوردم وهمان زمان ترسم از آب ریخت . عاشق اسکی بودم واز چهار سالگی روی برف سر می خوردم .بعد به شمشک رفتم وتا ۷ سالگی مرتب با مربی اسکی می رفتم هم قدم کوتاه بودوهم سیاه بودم .آنجا پیمان شمشکی صدایم می کردند، همیشه آرزوی تحصیلی ام ستاره شناسی بود، ومادم دوست داشت که دکتر بشوم ،وخودم واقعاعاشق پرواز بودم تا اینکه به آلمان رفتم ودراوایل پدر ومادرم با من بودند وبعد مرا به خاله ام سپردند که یکسالی پیش خاله ام بودم و در۱۷سالگی به یک خانواده ایتالیایی سپرده شدم (هم به دلیل علاقه ام به زبان ایتالیایی وهم شهری که می خواستم برای ادامه تحصیل بروم فاصله اش زیاد بود) مدت دوسال ونیم با خانواده های ایتالیایی رفت وآمد داشتم وکاملافارسی را کنار گذاشته بودم. ترم های اول دانشگاه خیلی سخت بودو توجه کافی می خواست در رشته انتخابی من که رشته مربوط به ورزش بود باید یک رشته ورزشی را هم انتخاب می کردم که هم از لحاظ تئوری وهم ازنظرعلمی در آن پیشرفت می کردم . به خاطریکی ازدوستانم رشته شیرجه را انتخاب کردم. ضمن اینکه علاقه واستعداد خودم نیز در این رشته زیاد بود ومن با وجود ترس از آب درکودکی که حتی اگر استخری نیم مترعمق داشت جرات نداشتم به طرفش بروم حالا درشیرجه روز به روز کارم خوب می شد ویک سال ونیم همینجوری به خاطر دوستم این ورزش را ادامه دادم تا اینکه با بچه های تیم شیرجه آلمان آشنا شدم وبا یکی از آنان به قول ایرانیهاکل گذاشتیم( یان همسپل )قهر مان المپیک بود وچندین سال قهرمان آلمان و جام اروپا وجهان شده بودو اسمش در دنیای ورزش خیلی بزرگ بود.من زیاد اورا نمی شناختم روزی آمد به استخر آزاد وشروع کردبه شیرجه زدن .من دیدم که خیلی قشنگ وحرفه ای می پره درحالی که هم قدش کوتاه تر ازمن بود وهم سنش بیشترازمن بود ،رفتم جلووگفتم هر کاری تو بکنی من هم می کنم .خندید وخیلی قشنگ برخورد کردو از پرش های قشنگ وآسان شروع کرد.خلاصه هر کاری او کرد من هم کردم .تا رسیدیم به سخت ترین پشتک ها واز بالای ۱۰مترپریدن که۱/۲ ثانیه طول می کشد سه تا پشتک زدن وباز کردن و آمدن توی آب آن را هم با تمام سختی انجام داد وهمه برایش دست زدند گفتم حالا که او میتواند من هم می توانم .نمی دانم حماقت بود یا شجاعت ولی گفتم من این را هم انجام می دهم اونیزمرا تشویق کرد وگفت حتمامی توانی، رفتم عقب و چشمانم را بستم وپریدم ..موفق شدم ،اومرا برد به دانشکده ورزش و۶ماه هزینه تمرینات مرا حساب کرد ومرابه مربیان خوب آلمان سپرد بعداز شش ماه خیلی خسته شدم چون مرتب کارشان آماده سازی های اولیه بود و بعد از شش ماه پیشرفتی نداشتم وتازه از این به بعد باید هزینه ها را خودم پرداخت می کردم و در ان روزهاگاهی غذایم فقط نان تست و کره بود من زبانم فرق می کرد وموقعیت آن چنانی هم نداشتم وخیلی برایم سخت بود و می خواستم فارسی را هم فراموش نکنم ودر خانواده ایتالیایی هم که زندگی می کردم وبا ید با آنها سر کله بزنم و سه تا زبان و مخصوصا انگیلیسی هم با ید می آموختم خیلی در فشار بودم یک روز به مربی ام گفتم مرا باور می کنی؟ یعنی من در آینده موفق می شوم یانه ؟خیلی زود وبدون فکرکردن گفت بله توموفق می شوی وسه ماه بعد در اولین مسابقه اینتر نشنال شرکت کردم .بین ۱۸۰نفر من رتبه۱۶شدم واین برای همه دست اندر کاران ومربیان باور نکردنی بود فکر می کردندمن شاید فوقش ۴۰ یا۵۰ شوم همه ورزشکاران حرفه ای بودند واز آنجا مربی اصرارکرد که روزی دو،سه ساعت تمرین کنم وهمیشه مرادرهمه جا به عنوان یکی از بچه های برترتیم معرفی میکرد و اینگونه من هم علاقه ام بیشتر شد تا اینکه شروع کردم به شرکت درمسابقات جام استانی وشهری وکشوری وبعد جام اروپا که پیشنهاد دادند در مسابقات شیرجه آزاد از روی کوه دراتریش وسویس شرکت کنم واز این به بعدعلاقه ام به استخر وسکوی پرش کم شد و بازگشتم به همان علاقه کودکی.عشق پرواز وبلندی وپرش از کوه وارتفاعات ۱۵ متر به بالا در من قوت گرفت دراین مدت که شیرجه آزاد کار می کردم اسپانسرداشتم واسپانسر ها با عث شدند کارتبلیغاتی کنم که تبلیغ شامپو”کلیف” یکی از بهترین آنها بود .که در این تبلیغ برای اولین بارکسی از ۲۷متری به دریا شیرجه زد.و برای دنیای مطبوعات وتبلیغات آن شیرجه من هنوزهم اسمی است وطوری پریدم که بدنم اصلا خم نشد چون ارتفاع را از اول تا آخر سنجیده وحساب شده طی کردم وانجام دادم و موفق شدم . این مارک شیرجه تبلیغاتی که روی اغلب لباس ها می بینید عکس شیرجه من است و سال۱۹۹۹در جام جهانی شیرجه آزاد از کوه درکشور پرتقال شرکت کردم ومقام من یک روز قهرمانی جهان بود که کتفم آسیب دید وروز بعد مقام دوم را گرفتم یک فرانسوی ۵۳متر پشتک زد وبا پا آمد توی آب برای من هم مشکل نبود ولی مربی تصمیم گرفت مرا مریض اعلام کند واجازه شرکت نداد چون کتفم با پرش ۴۲متری آسیب دیده بود، این مسابقه به صورت زنده پخش شد من هم از طرف کشورآلمان شرکت کرده بودم وتنها آلمانی بودم که جرات شرکت در این مسابقه را داشتم ومصابحه های زیادی با من انجام دادند که مشخص شد از هیچ ارتفاعی نمی ترسم ومربی نیز در مصاحبه هایش خیلی ازمن تعریف کرده بود .اینگونه شد که از طرف شرکتهای فیلم سازی با من تماس گرفتند واز طرف شبکهRTLسال۹۹برای حضور درفیلمی دعوت شدم که از روی پل رود خانه راین از ارتفاع ۲۳متر ی به جای دختری ۹ ساله ومو بلند با لباس دخترانه پایین پریدم وهمین موجب شد تا فیلمسازان وتهیه کنندگان به سراغم آمدند ومرتب مرا با خود برای پرش ازارتفاعات زیاد می بردند. چون این کار علاوه بر جرات مهارت نیزمی خواست واز آنجا بود که ماهی دوسه بار مرا به عنوان بدلکار به تیم های مختلف سیـ ـنمایی معرفی کردند تاکارهای سقوط آزاد را برایشا ن انجام دهم. از سال ۲۰۰۰متوجه شدند که به عنوان شغل آزاد وقتی دعوت می شوم سه برابر باید به من پول بدهند ودر واقع پول اسم مرا وپول مدالهای مرا می دادند… تا اینکه پس از مدتی پیشنهاد دادند رسماوارد تیمشان شوم .واز سال ۲۰۰۰ بودکه وارد تیم بدلکاری شرکت اکشن کانسپت شدم .که فیلمهای معروفی چون ماسک(دلقک) هشدار برای کبرا -۱۱ پلیس های موتور سوار و…که برخی ازآنها از سریالهایی بودند که در ایران هم پخش شدند واز همان زمان من برای پیشرفت در کار بدلکاری ،دوره های تخصصی ماشین سوار ی، موتور سواری، ورزش های رزمی وهمه ورزشها رابه طور حرفه ای گذراندم وواردبازارکار شدم.
هزینه تصادف اتومبیل های سریال هایی مانند (هشدار برای کبری۱۱ ) چگونه پرداخت می شود؟

این ماشین ها از طرف اسپانسر سریال به ماداده می شود. در آلمان تلویزیون ابزار مهمی برای تبلیغ است ما ماشین ها را مجانی می گیریم والبته همه آنها نو است. معمولا سه ماشین به مامی دهند که یکی مال هنرپیشه اصلی است. یکی برای کارکرد ن وانجام عملیات بدلکاری و یک ماشین هم برای موارد پیش بینی نشده در اختیارما قرار می گیرد.
آنها برای استفاده فیلمسازان از این اتومبیل ها شرایط خاصی دارند؟
ابدی: بله برای آنها مهم است که وسیله ای که در اختیار ما قرار می دهند، در هیچ زمانی منفی نشان داده نشود. اگر قرار است ترمز ماشین نگیردباید حتما نشان داده شود که کسی ترمز آن رادستکاری کرده است
تخصص شما در چه زمینه ای است ؟
در ماشین سواری و پرش از ارتفاع ،توانایی و مهارت بیشتری دارم.
اشاره کردید که فعالیت شما در قالب یک تیم است. این تیم چندنفره است و چه تقسیم کاری در آن وجود دارد؟
در بخش اکشن تیم ما حدودا دوازده نفراست که سه نفر از آنها سرپرست و سه نفر هم بدلکار است. تا چهار ماه پیش من بدلکار بودم و ازآن موقع که توانستم رکورد جهانی را بشکنم به سربدلکار تبدیل شدم.
در این سریال ها از جلوه های ویژه رایانه ای هم استفاده می شود؟
بله ، اما جلوه های ویژه میدانی همیشه طبیعی تر و برای بیننده هم قابل باورتر است ، اماکارگردان همیشه مساله مالی را هم باید در نظربگیرید و بر اساس آن این صحنه ها را طراحی کند.
پاسخ
سپاس شده توسط:
مگه نمرده پیمان ابدی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سَر بِه سَر من نَذارید ادمـــــــــــــــــــــآ ....

پارتیِم خداستــــــــــــــــــــ ـــــــــــِِِِِ

پاسخ
سپاس شده توسط: