امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حرف های جنجالی فاطمه دانشور در «تهران 20»
خبرآنلاین: فاطمه دانشور، عضو شورای شهر تهران در برنامه ششم «تهران بیست»، از آسیب‌های اجتماعی در شهر تهران و افزایش آمار بی‌خانمان‌ها گفت.

«تهران بیست» ششم با سخنان مجری، هیراد حاتمی شروع شد كه از شب‌های سرد تهران، همشهریانی كه جای خواب ندارند و همراهان بیمارانی كه در بیمارستان ها پناهی ندارند، گفت.

در ادامه، فاطمه دانشور، عضو شورای شهر تهران که مهمان ویژه «تهران بیست» بود، حرف‌هایی جنجالی را در ارتباط با موضوع برنامه مطرح كرد. او گفت: «در طول این مدت تمام تلاش‌مان را كردیم و حالا هر روز یك وعده غذا از جانب خیریه ها در اختیار كارتون خواب‌ها قرار می‌گیرد.»

او افزود: «زمانی كه وارد شورای شهر تهران شدم شنیدم كه در منطقه ١٢، آمار دختران بی سواد بسیار بالاست و برای من خیلی این موضوع عجیب بود. بعدتر با آسیب شناسی فهمیدیم كه این اتفاق به خاطر ناهنجاری های اجتماعی در آن مناطق رخ داده است. من در آنجا كوچه هایی را دیدم كه بخش زیادی از كودكانش حتی شناسنامه ندارند و پدران و مادران معتاد آسیب های جدی به این كودكان می‌زنند.»

این عضو شورای شهر ادامه داد: «سال ٨٦ آمار كارتن خواب‌های معتاد زیر ٢ هزار نَفَر بود اما بعد از آن افزایش معناداری پیدا كرد. متاسفانه هرسال 4 تا 5 هزار نَفَر به این مجموعه اضافه شد و بعدها متوجه یك حقیقت تلخ درباره آنها شدم. فهمیدم افزایش چند برابری آنان در سال ٨٩ (در ابتدای دوره دوم ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد) به خاطر افزایش قیمت‌ها و تورم بود.»

دانشور همچنین كنایه‌ای به شهرداری تهران هم زد و گفت: «من از شهرداری گلایه‌مندم چرا كه می‌توانست در این زمینه هزینه كند اما اتلاف منابع كرد. در میان وزارت خانه‌ها، وزارت بهداشت و درمان برای این آسیب اجتماعی وقت بیشتری گذاشت و بخشی از بودجه‌اش را سهم سم زدایی از این نوزادان و كمك به معتادان در نظر گرفت.»

او در پایان گفت: «مسئولین لطفا وزارت تأمین و رفاه اجتماعی را احیا كنید چون دیگر وزارت خانه ها در وقت اضافه‌شان نمی توانند سامان‌دهی كنند.»

برنامه «تهران بیست» به تهیه‌كنندگی محمدحسین رضوی و اجرای هیراد حاتمی، محمد دلاوری و حسین كلهر شنبه تا دوشنبه ساعت ٢٠ روی آنتن می‌رود.
پاسخ
سپاس شده توسط:
عمق فاجعه رو ،با امار كل كشور بايد درك كرد.
خدايا تو ببين 
خدايا تو ببخش

پاسخ
سپاس شده توسط:
ملتی که اهل کتاب و مطالعه نباشد و امار سرانه مطالعه اش 15 دقیقه باشد ....همینه .zaps
پاسخ
سپاس شده توسط:
* م .عباس زاده* dateline='[url=tel:1479244472' نوشته: 1479244472[/url]']
ملتی که اهل کتاب و مطالعه نباشد و امار سرانه مطالعه اش 15 دقیقه باشد ....همینه .zaps
فكر كنم امار مطالعه امون كمتر از ٥دقيقه است.
خدايا تو ببين 
خدايا تو ببخش

پاسخ
سپاس شده توسط: