امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حضور هزاران فلسطيني در مراسم "روز نکبت
هزاران نفر از فلسطينيان ساکن اراضي اشغالي در تجمعي اعتراض آميز مراتب خشم و انزجار خود را از فرا رسيدن سالروز تشکيل رژيم صهيونيستي (روز نکبت) اعلام کردند. [عکس: 1008771_381.jpg]
[highlight=#ffffff]به گزارش [/highlight]
سرويس بين‌ الملل باشگاه خبرنگاران
[highlight=#ffffff] ، [/highlight]
اين معترضان همچون هر سال، روز تشکيل رژيم صهيونيستي را "روز نکبت" خوانده و با تجمع در روستاي خبيزه در نزديکي شهر حيفا، در حالي که پرچمهاي فلسطيني را بر بالاي سر خود تکان مي دادند، به اعلام همبستگي با برادران خود در کرانه باختري و غزه پرداختند.
حسن عاصي، يکي از اين اعراب ساکن مناطق اشغالي، در اظهاراتي در اينباره گفت: ما به روستاي خبيزه آمده ايم تا تعلق خود را به ريشه هايمان مورد تأکيد قرار دهيم و اطمينان دهيم که اين سرزمين به اعراب تعلق دارد. من احساس افتخار مي کنم چراکه اکثر شرکت کنندگان را جوانان تشکيل مي دهند و اين بدان معني است که ملت ما نخواهد مُرد و تلاش ما را از ياد نخواهد بُرد.
صها عوده، يکي ديگر از معترضان، که به منظور اعلام خواسته ي خود براي بازگشت به وطنش در اين حرکت اعتراض آميز شرکت کرده بود، در اينباره گفت: ما در اين حرکت شرکت کرديم تا با اعتراض خود، حقوق ملت مان را بخواهيم و حق خود از اين سرزمين را طلب کنيم و اعلام کنيم که حق داريم به اينجا بازگرديم.
در پايان اين گزارش به اين نکته اشاره شد که تاريخ روز استقلال اسرائيل (روز نکبت) همه ساله تغيير مي کند و طبق تقويم عبري، بر اساس موقعيت ماه در آسمان، تعيين مي شود. اما فلسطينيان همه ساله، در تاريخي ثابت، پانزدهم ماه مه ميلادي را به عنوان سالروز تشکيل رژيم صهيونيستي در نظر گرفته و آنرا روز نکبت مي خوانند.
می کوشم غــــم هایم را غـــرق کنم اما
بی شرف ها یاد گرفته اند شــنا کنند ...
حسين پناهي

پاسخ
سپاس شده توسط: