امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حمله فراستی به سریال «گامبی وزیر»
 ۰۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۳

مسعود فراستی درباره سریال پرطرفدار این روزهای نتفلیکس گفت: شطرنج در کار دراماتیزه نمی شود. انگار بازی منچ یا مار وپله در حال انجام شدن است. فیلمساز نمی تواند شطرنج را مساله کند و به همین دلیل همه چیز حول محور  شطرنج مفهومی می شود و نمایشی نیست.
سینم ا دیلی: مسعود فراستی درباره سریال پرطرفدار این روزهای نتفلیکس گفت: شطرنج در کار دراماتیزه نمی شود. انگار بازی منچ یا مار وپله در حال انجام شدن است. فیلمساز نمی تواند شطرنج را مساله کند و به همین دلیل همه چیز حول محور  شطرنج مفهومی می شود و نمایشی نیست.
[عکس: 2556429_174.jpg]
هم فیلمنامه نویس و فیلمساز شطرنج بلد نیستند. اگر شطرنج دراماتیزه نشود نگاه دو حریف بی معنیه. کسی که شطرنج بلده می‌فهمد این مار و پله است، شطرنج نیست. این مسخره بازیه. زمانی این هماوردی مثل وسترن می‌شود و نگاه‌ها و روانشانسی چشم معنی می‌دهد که میانجی یعنی شطرنج برای منِ مخاطب معلوم باشد.من وقتی حرکت های شطرنج را از این سریال یاد نگیرم پس تمامش می‌شود بهانه تا یک آمریکایی برای من مسئله بشود.
نسبت این آدم با شطرنجی که روی سقف اتاق نشان می‌دهند مسخره است. باید من بفهمم فرق اسب و فیل چیه. این سریال نه درون می‌سازد نه بازی . من باید لحظات شطرنج را با این دختر تجربه می کردم که نکردم.
اینجا همه ی برادران قابیلند
با وسوسه های ناتنی فامیلند
از ترس خیانت به رفاقت،ای عشق
اینجا همه ی رابطه ها تعطیلند...
پاسخ
سپاس شده توسط: