امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حیوانات دریایی که فقط در تاریکی زنده می مانند
#1
حیوانات دریایی عجیب و غریب زیادی وجود دارد که هر یک ویژگی خاصی را دارند و برخی از آنها به راحتی می توانند در تاریکی مطلق دریا زندگی کنند.
حیوانات دریایی که فقط در تاریکی زنده می مانند
بعضی از انواع موجودات هستند که دوست دارند چندین متر زیر زمین و زیر آب بروند و در تاریکی مطلق زندگی کنند. بدن آن ها به گونه ای است که فقط با تاریکی سازگاری دارد. حتی این تاریکی ممکن است سرمای غیر قابل باوری را ایجاد کند اما این حیوانات می توانند به راحتی در این شرایط زندگی کنند. در این قسمت  16 حیوان را به شما معرفی می کنیم که فقط در تاریکی زنده می مانند. 
[عکس: %D8%AD%DB%8C%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%...%DB%8C.jpg]
1 . قلابچه ماهی 
قلابچه ماهی ها بیشتر در عمق تاریک اقیانوس اطلس زندگی می کنند و خیلی پایین تر از سطح آب هستند. این حیوانات معمولاً به رنگ قهوهای و خاکستری دیده می شوند و می توانند تا یک متر هم قد بکشند. پای آن ها طبیعی ترین قسمت بدنشان می باشد. قلابچه ماهی سر و دهان بزرگی دارد و دندان های او تیز است و به شکل مستقیم مانند فیلم ترسناک به اجسام دور و برش نگاه می کند.
قلابچه ماهی ماده یک بخشی در ستون فقرات دارد که کمی بالاتر از دهانش قرار گرفته و شبیه به استخر ماهی عمل می کند. این جانور همچنین یک باکتری در بدن خود دارد که هنگام جذب شکار، باعث ایجاد نوری در بدنش خواهد شد. 
2. ملوانک یا ناتیلوس 
ناتیلوس عموماً در عمق دریا در اقیانوس هند، آمریکا و آرام یافت می شود . در طول روز همچنین می تواند تا عمق 609 متر برسد اما شب ها به قسمت های کم عمق تری می رود تا بتواند از خرچنگ ها و ماهی ها تغذیه کند. ملوانک بینایی بسیار ضعیفی دارد. هیچ لنزی داخل چشمش وجود ندارد و شبیه به یک دوربین توخالی عمل می کند. دارای یک پوسته سفید و قهوه ای است . پوست بدن ملوانک ها در یک قسمت به هم می رسند و بسته می شوند اما در مورد ملوانک های بسیار بزرگ این گونه نیست. این گونه از ماهی ها از چهار و نیم میلیارد سال پیش وجود دارند و تا به الان تغییراتی را نیز داشته اند. 
[عکس: %D9%85%D9%84%D9%88%D8%A7%D9%86%DA%A9.jpg]
 
 
دنیا...
سوت پایان را بزن
صداقت من حریف دروغ این زمانه نمی شود
پاسخ
سپاس شده توسط:
#2
3.  Whiplash Squid(ماهی مرکب شلاقی)
این حیوان به عمق اقیانوس ها می رود و می تواند در عمق 1500 متر هم قرار بگیرد و یک موقعیت عمودی داشته باشد . از پاها ی بلندش برای ایستادن در عمق آب استفاده می کند. از تیغه های روی بدن خود برای حرکت کردن در طول آب استفاده می کند . بعضی از آن ها نیز دارای لکه هایی روی بدن هستند که به آن ها فتوفور گفته می شود که یک نوری روی پوست اطراف چشم ایجاد می کند. دانشمندان اطلاعات زیادی در مورد این جانور ندارند اما می دانند که از سال 1992 یافت شده اند. آن ها تا به اکنون فقط توانستند انواع مرده این جانوران را مورد ازمایش قرار دهند. 
4. حلزون ماهی ماریانا 
حلزون ماهی ماریانا می تواند تا عمق 7900 متر هم برود. یعنی 8 کیلومتر پایین تر از سطح آب باشد . این ماهی مربوط به منطقه هادال است. به همین دلیل به آن ماهی هادال ماریانا گفته می شود. شبیه به بچه قورباغه های بامزه است و دارای عضلات نازک، شکم، کبد و تخم های بزرگ می باشد. استخوان و غضروف این نوع ماهی انعطاف پذیر است. این حیوان می تواند فشار ی برابر با 1600 عدد فیل که روی سقف یک ماشین کوچک ایستاده اند را تحمل کند. 
[عکس: %D8%AD%D9%84%D8%B2%D9%88%D9%86-%D9%85%D8...%D8%A7.jpg]
 
 
دنیا...
سوت پایان را بزن
صداقت من حریف دروغ این زمانه نمی شود
پاسخ
سپاس شده توسط:
#3
5 . ماهی نیش دندان 
ماهی نیش دندان در عمق تاریک اقیانوس زندگی می کند و می تواند تا بیش از 4870 متر به زیر آب برود. این ماهی معمولاً در آب های معتدل و گرم زندگی می کند. بر خلاف ظاهر وحشتناکی که دارد اما نسبتاً کوچک است و قد آن حدودا 17 سانتی متر است. دندان های او بلند هستند و به همین دلیل نمی تواند دهانش را ببندد. البته هنوز رازهای زیادی در مورد این ماهی وجود دارد.
بعضی از دانشمندان عقیده دارند که ماهی نیش دندان یک شکارچی حریص و خشن است که به طور فعال به دنبال شکار می گردد و می تواند شکار را به طور کامل ببلعد و در همان وهله اول از جویدن با دندان هایش استفاده نمی کند. 
6. کوسه کلوچه بر 
این کوسه ترجیح می دهد که در آب های گرم اقیانوس و در عمق 304 متر زندگی کند . دهان ترسناک او شبیه به یک کلوچه گرد می باشد که قربانی ها را در آن به دام می اندازد و  نگاهش ترسناک است. ظاهرش بسیار عجیب و قابل توجه است اما جالب است بدانید بر خلاف ظاهر ترسناکی که دارد ، ممکن است به شکارش آسیب وارد کند اما آن را نمی کشد.
بعضی از انواع این کوسه ها نیز فقط 50 سانت طول دارند. این کوسه ها به کوسه های سیـ ـگار هم معروف هستند. چرا؟ اول این که بدن آن ها بلند و شبیه به  سیلندر سیـ ـگار است و دوم این که دارای گردن تیره در اطراف آبشش ها هستند که شبیه به ته سیـ ـگار است ، یعنی قسمت بالای بدن آن ها تیره و قسمت زیر بدن آن ها روشن است. 
[عکس: %DA%A9%D9%88%D8%B3%D9%87-%DA%A9%D9%84%D9...%D8%B1.jpg]
 
 
دنیا...
سوت پایان را بزن
صداقت من حریف دروغ این زمانه نمی شود
پاسخ
سپاس شده توسط:
#4
7. افعی ماهی 
این ماهی در اقیانوس های معتدل و گرم در عمق 2700 متر زندگی می کند اما معمولا زندگی او 1500 متر پایین تر از سطح دریا در طول روز می باشد. شب ها نیز به نواحی کم عمق تر می آید تا بتواند شکار کند. سایز دهان این ماهی بسیار بزرگ است. فک پایینش بسیار بزرگ است و دارای دندان های نیش خیلی تیز می باشد. این حیوان دارای یک نوع توانایی تولید نور است که برای شناسایی شکار در اطراف خود استفاده می کند و اول با دندان، بدن شکار را پاره می کند زیرا نمی تواند کل آن را داخل دهانش قرار دهد. 
8. کوسه چین دار 
کوسه چین دار در نواحی عمیق دریا در موارد نادری دیده شده است. آن ها اغلب در عمق 480 تا 975 متر زیر آب زندگی می کنند. شکل بدنی آن ها کمی منحصر به فرد است و تقریباً 300 دندان مثلثی دارند که در 25 ردیف قرار گرفته اند. قد کوسه چین دار بین 1.5 تا 1.8 متر است. 
[عکس: %DA%A9%D9%88%D8%B3%D9%87-%DA%86%DB%8C%D9...%D8%B1.jpg]
 
 
دنیا...
سوت پایان را بزن
صداقت من حریف دروغ این زمانه نمی شود
پاسخ
سپاس شده توسط:
#5
9. فانوس ماهی 
فانوس ماهی نور بدن خودش را دارد. در طول روز در عمق 390 تا 914 متری زیر آب زندگی می کند و شب ها نیز ممکن است تا 24 متر بالای سطح آب بیاید. او از فتوفور های روی بدن خود برای ایجاد نور استفاده می کند. این شناگر های کوچک فقط 2.5 تا 15 سانت طول دارند و معمولاً در عمق 1000 متری در کل آب های جهان زندگی می کنند.
فانوس ماهی یک بخش ضروری در زنجیره غذایی محسوب می شود و منبع اولیه غذایی برای پنگوئن ، نهنگ و سالمون است. متاسفانه فانوس ماهی مواد آلوده پلاستیکی را از اقیانوس می خورد و خودش هم به غذای حیوانات دیگر تبدیل می شود. 
10. خرچنگ عنکبوتی غول پیکر 
خرچنگ عنکبوتی غول پیکر در سواحل ژاپن در عمق 152 تا 304 متری در زیر آب یافت شد. هر سال 100 هزار نوع از این خرچنگ ها به بندر فیلیپ در استرالیا مهاجرت می کنند. بزرگترین انواع این گونه خرچنگ، خرچنگ عنکبوتی غول پیکر است که پای آن 3.6 متر طول دارد و بدن آن 0.5 متر ارتفاع دارد و وزن آن به حدود 18 کیلو می رسد. این جانوران بزرگ صد سال پیش کشف شده اند و هر چیزی را می خورند. همچنین شکار حیوانات بزرگ دیگر قرار می گیرند. در سنین جوانی برای این که از خودشان محافظت کنند، روی پوست بدن خود اسفنج دریایی ها را قرار می دهند تا شبیه به کف سطح دریا شوند. 
[عکس: %D8%AE%D8%B1%DA%86%D9%86%DA%AF-%D8%B9%D9...%DB%8C.jpg]
 
 
دنیا...
سوت پایان را بزن
صداقت من حریف دروغ این زمانه نمی شود
پاسخ
سپاس شده توسط:
#6
ن11.  گرگ ماهی 
گرگ ماهی در نواحی شمالی ترجیح می دهد که در عمق آب های سرد اقیانوس اطلس قرار بگیرد و معمولاً در عمق 100 تا 1600 متر در آب می رود. یک ترکیب پیچیده در خون خود دارد که شبیه به یک ماده ضد یخ در آب های سرد و یخی عمل می کند.
گاهی در اقیانوس اطلس یک شکارچی وحشتناک محسوب می شود، دندان ها و فک بسیار قدرتمند و بزرگی دارد و می تواند حتی شکار با بدن سفت و سخت مانند خرچنگ یا حلزون را هم بخورد. معمولاً کف تا روی تخته سنگ های اقیانوسی را ترجیح می دهد. گرگ ماهی می تواند تا 1.5 متر هم قد بکشد و وزن آن به بیش از 18 کیلومی رسد. گرگ ماهی رنگ آبی قهوه ای متمایل به بنفش یا سبز زیتونی هم دارد. 
12. کوسه شش آبششی پخ بینی 
این کوسه یک کوسه مهاجر است که در آب های سراسر دنیا در عمق 1980 متر یافت می شود و می تواند برای غذا خوردن به قسمت کم عمق تر هم برود. این کوسه ساکن عمق آب است و بدن بسیار قوی، سر پهن و چشم هایی با نور سبز آبی دارد. این کوسه 6 آبششه رنگ های مختلفی از خاکستری تا سیاه را در پشت کمر دارد اما معمولاً در قسمت زیرین بدن رنگ های روشن تری از او دیده می شود. این حیوان بزرگ است و می تواند تا 4.8 متر هم قد بکشد و وزن آن به 589 کیلو هم می رسد. برای سوخت بدن از غذاهای مختلفی استفاده می کند و معمولاً از ماهی دلفینی، ماهی کود و سگ ماهی برای غذای خود استفاده می کند. همچنین می تواند در عمق تاریک و عمیق دریا زنده بماند.  او بین چشم هایش یک لک با  رنگ روشن دارد که 7 برابر نور بیشتری را جذب می کند. 
[عکس: %DA%A9%D9%88%D8%B3%D9%87-%D8%B4%D8%B4-%D...%DB%8C.jpg]
 
 
دنیا...
سوت پایان را بزن
صداقت من حریف دروغ این زمانه نمی شود
پاسخ
سپاس شده توسط:
#7
13. کرم لوله غول پیکر 
این کرم های لوله ای غول پیکر در نواحی عمیقی در زیر اقیانوس آرام وجود دارند . در آب های اسیدی زندگی می کنند و گاز سمی تولید می کنند و در آب های عمیق و تاریک، لوله های سفید رنگ روی بدن خود دارند که ارتفاع آن ها می تواند به 2.4 متر هم برسد و گاهی اوقات در سال 0.8 متر رشد می کند. نوک این لوله ها قرمز روشن است زیرا خون زیادی در این قسمت جریان دارد . آن ها در اندام گوارشی خود هیچ دهانی ندارند و باکتری هایی روی بدنشان هستند که باعث زنده نگه داشتن آن ها می شود. این ماهی ها در سال 1977 در سواحل جزایر گالاپاگوس یافت شدند و 2430 متر زیر سطح آب بودند. 
14. پارو ماهی 
پارو ماهی در عمق 199 متری زندگی می کند اما بعضی از آن ها در اعماق 975 متر هم یافت می شوند. پارو ماهی به عنوان یک پاک کننده ساحلی معروف است و می توانید از ظاهرش هم به راحتی به این مسئله پی ببرید. پاروماهی بزرگترین ماهی استخوانی است که طول آن به 17 متر هم می رسد و وزن آن 270 کیلو می باشد و در کل دنیا یافت می شود. زمانی که روی سطح آب می آیند، پوست آن ها کمی نرم می شود و راحت تر آسیب می بیند. 
[عکس: %D9%BE%D8%A7%D8%B1%D9%88-%D9%85%D8%A7%D9%87%DB%8C.jpg]
 
 
دنیا...
سوت پایان را بزن
صداقت من حریف دروغ این زمانه نمی شود
پاسخ
سپاس شده توسط:
#8
15. خرچنگ اسکوات 
این خرچنگ نه شبیه به لابستر  و نه شبیه به خرچنگ هایی است که تا به حال می شناختید. این خرچنگ در عمق بیش از 2590 متر زیر آب زندگی می کند و شبیه به خرچنگ های هرمیت است. اغلب نابینا می باشند و معمولاً بدن نرمی دارند. آن ها پوست خود را در پشت بدن حمل می کنند. این خرچنگ فقط چند سانتی متر رشد طولی دارد و ممکن است دستانش چند برابر طول کل بدنشان باشد. رژیم غذایی آن ها از چوب است و همچنین از پوست بدن لاک پشت نیز به عنوان رژیم غذایی استفاده می کند. 
16. عروس دریایی  Dinner Plate
این عروس دریایی یکی از انواع حیواناتی است که در عمق تاریک آب در ارتفاع 701 تا914 متر زیر سطح آب زندگی می کند . او منتظر غذا نمی ماند و به جای آن از پلانکتون ها و دیگر عروس های دریایی برای تغذیه استفاده می کند.
رفتار آن ها کمی منحصر به فرد است. آن ها در جزایر هاوایی هم یافت شده اند و تا قبل از این که کشف شوند، توجه زیادی به آن ها نمی شد. عروس دریایی جنبه های مختلفی از زندگی جانوران دریایی را دارد و تا قبل از این هرگز کشف نشده بود.
 
 
دنیا...
سوت پایان را بزن
صداقت من حریف دروغ این زمانه نمی شود
پاسخ
سپاس شده توسط:


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  لبخند شیرین حیوانات به بهانه روز جهانی خنده صنم بانو 3 27 ۱۴-۰۲-۰، ۱۰:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: admin
  ماجرای تست بی‌رحمانه لوازم آرایشی بر روی حیوانات صنم بانو 3 30 ۰۵-۰۲-۰، ۰۹:۰۱ ق.ظ
آخرین ارسال: صنم بانو
  عکس‌هایی دیدنی از نمایشگاه حیوانات خانگی صنم بانو 0 14 ۱۶-۰۱-۰، ۰۴:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: صنم بانو

چه کسانی از این موضوع دیدن کرده اند
1 کاربر که از این موضوع دیدن کرده اند:
صنم بانو (۱۱-۱۰-۹۹, ۰۹:۰۷ ق.ظ)

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان