امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خطراتی که در روزهای برفی در کمین شماست
#1
سلامت نیوز: یک فیزیوتراپیست در خصوص خطرات و آسیب هایی شایع در روزهای برفی توضیحاتی داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، مصلح الدین ادیب حسامی فیزیوتراپ اظهار کرد: یکی از آسیب های اسکلتی که در زمان بارش برف و سر خوردن ناشی از لیز بودن معابر به وجود می آید آسیب دنبالچه است که خوشبختانه موجب شکستگی نمی شود و در حالت حاد ممکن است این عضو دچار دررفتگی شود.

وی ادامه داد: درصورت آسیب دیدگی دنبالچه استراحت بهترین روش درمانی محسوب می شود.

این فیزیوتراپ افزود: برداشتن فشار وزن از روی دنبالچه و فیزیوتراپی لیزری به عنوان روش های درمانی این عارضه شناخته شده اند افزون بر این برخی از پزشکان کمپرس یخ به مدت 5 بار در روز نیز توصیه می‌کنند.

شایع ترین آسیب‌ها در روزهای برفی

ادیب حسامی با اشاره شایع ترین آسیب ها در روزهای برفی اظهار کرد: پیچ خوردگی مچ پا بر اثر سر خوردگی در روزهای برفی بسیار شایع است که در حالت حاد این عارضه، پزشکان معمولا مچ پا را گچ یا آتل می بندند.

وی عنوان کرد: در روزهای برفی توصیه می شود که افراد به جای کفش های معمولی از بوت یا نیم بوت استفاده کنند تا دچار عارضه پیچ خوردگی از ناحیه مچ پا نشوند.

این فیزیوتراپ در خصوص چرخش لگن و دررفتگی آن در هنگام سُر خوردن در روزهای برفی تاکید کرد: هنگامی که لگن افراد در اثر سر خوردن روی برف دچار دررفتگی و چرخش می شود معمولا باید تا دو هفته استراحت مطلق کرد و پس از این مدت، یک فیزیوتراپ با تکنیکی خاص این عضو را جا بیندازد.

وی یادآور شد: در روزهای برفی شکستگی مچ دست در افراد سالمند بسیار شایع است که این امر به خاطر پوکی استخوان در آنها بروز پیدا می کند.
سلامت نیوز: خطراتی که در روزهای برفی در کمین شماست!
پاسخ
سپاس شده توسط:


چه کسانی از این موضوع دیدن کرده اند
2 کاربر که از این موضوع دیدن کرده اند:
!!Tina!! (۱۰-۱۱-۹۶, ۰۱:۵۳ ب.ظ)، taranomi (۱۰-۱۱-۹۶, ۰۲:۲۲ ب.ظ)

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان