امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
داستان دختری که از زشتی نمرد! + عکس
[عکس: IMG_20150702_152922.jpg]

ليزی ولاسكوئز (Lizzie Velasquez) زنی ۲۳ ساله است.
شاید باور نکنید اما او هفت سال است که به عنوان یک سخنران انگیزشی فعالیت دارد.
“زیبا باش، خودت باش” (Be Beautiful, Be You) نام اولین کتاب اوست،
او در این کتاب در کنار خاطره‌هایش تلاش می‌کند انسان‌ها را در عشق توانمند سازد و به آن‌ها بیاموزد خودشان را همان‌طور که هستند بپذیرند.
لیز یک بیماری بسیار نادر دارد که تنها ۲ نفر در جهان به این بیماری مبتلا هستند. او بدون بافت چربی به دنیا آمد.
دلیل آن این است که بدن او در ساخت بافت‌های چربی و ماهیچه‌ای ناتوان است. این به این معنی است که بدن اين زن هرگز چربی ذخيره نمی‌کند، عضله‌ای نمی‌سازد و وزنی اضافه نمی‌کند.
با این عملکرد بدن او قادر به ذخیره کردن انرژی نخواهد بود و مجبور است هر ۱۵ دقیقه غذا مصرف کند.
هم‌اکنون وزن او ۲۶ کیلوگرم است.
بعد از انتشار فیلمی کوتاه از او در یوتیوب لقب “زشت‌ترین زن جهان” را به خود گرفت. حتی عده‌ای بعد از مشاهده‌ی این ویدیو به او پیشنهاد خودکشی دادند!
اما او باور داشت که می‌تواند کارهای شگفت‌انگیزی انجام دهد! او مشتاق بود خودش را به انسان‌هایی که به او خیره شده بودند معرفی کند.
لیزی تصمیم گرفته بود چهار هدف را در زندگی خود محقق کند:
۱. خود را به عنوان یک سخنران توانمند در تشویق دیگران به پیشرفت و زندگی معرفی کند.
۲. تحصیلات عالی بیاموزد.
۳. تشکیل زندگی دهد و برای خود شغلی مناسب داشته باشد.
حالا او در ۲۳ سالگی، هفت سال است كه بيش از ۲۰۰ كارگاه آموزشی در تشويق ديگران به چگونگی گذر از موانع برپا كرده است، در دانشگاه تكزاز يک پست كارشناسی ارشد در ارتباطات دارد، و دو كتاب نوشته است.
او می‌گويد به جای نشستن و پاسخ به ترحم ديگران، به اين نتيجه رسيدم كه شروع به فعاليت كنم و بر مشکلات چيره شوم و به ديگران بياموزم.
"مهربانی" مهمترین اصل "انسانیت" است .
اگر کسی از من کمک بخواهد یعنی من هنوز روی
زمین ارزش دارم.
پاسخ
سپاس شده توسط:
جالب بودmaraتحت تاثیر قرار گرفتم twol
. خداوندا

من از احساس بیهوده بودن، من از چون حباب آب بودن

من از ماندن چو مرداب میترسم

خداوندا

من از مرگ محبت ،من از اعدام احساس به دست دوستان دور یا نزدیك میترسم

پاسخ
سپاس شده توسط:
اعتماد به نفسش ستودنیهmara
{کِنٰارِ ایْنْ لَبْخَنْدٰامْ [:)] یِهْ {دَرْدٰایْی} هَسْت کِه هْیچْکیْ نَِمْیدونِه}
پاسخ
سپاس شده توسط:
ﺩﺍﺳﺘﺎﻥ ﺩﺧﺘﺮﯼ ﮐﻪ ﺍﺯ ﺯﺷﺘﯽ ﻧﻤﺮﺩ
ﻟﻴﺰﯼ ﻭﻻﺳﻜﻮﺋﺰ ( Lizzie Velasquez ) ﺯﻧﯽ ۲۳ ﺳﺎﻟﻪ ﺍﺳﺖ .
ﺷﺎﯾﺪ ﺑﺎﻭﺭ ﻧﮑﻨﯿﺪ ﺍﻣﺎ ﺍﻭ ﻫﻔﺖ ﺳﺎﻝ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺑﻪ ﻋﻨﻮﺍﻥ ﯾﮏ ﺳﺨﻨﺮﺍﻥ ﺍﻧﮕﯿﺰﺷﯽ ﻓﻌﺎﻟﯿﺖ ﺩﺍﺭﺩ. “ﺯﯾﺒﺎ ﺑﺎﺵ، خوﺩﺕ ﺑﺎﺵ ” ( Be Beautiful, Be You ) ﻧﺎﻡ ﺍﻭﻟﯿﻦ ﮐﺘﺎﺏ ﺍﻭﺳﺖ، ﺍﻭ ﺩﺭ ﺍﯾﻦ ﮐﺘﺎﺏ ﺩﺭ ﮐﻨﺎﺭ خاﻃﺮﻩﻫﺎﯾﺶ ﺗﻼﺵ ﻣﯽﮐﻨﺪ ﺍﻧﺴﺎﻥﻫﺎ ﺭﺍ ﺩﺭ ﻋﺸﻖ ﺗﻮﺍﻧﻤﻨﺪ ﺳﺎﺯﺩ ﻭ ﺑﻪ ﺁﻥﻫﺎ ﺑﯿﺎﻣﻮﺯﺩ ﺧﻮﺩﺷﺎﻥ ﺭﺍ ﻫﻤﺎﻥﻃﻮﺭ ﮐﻪ ﻫﺴﺘﻨﺪ ﺑﭙﺬﯾﺮﻧﺪ .
ﻟﯿﺰ ﯾﮏ ﺑﯿﻤﺎﺭﯼ ﺑﺴﯿﺎﺭ ﻧﺎﺩﺭ ﺩﺍﺭﺩ ﮐﻪ ﺗﻨﻬﺎ ۲ ﻧﻔﺮ ﺩﺭ ﺟﻬﺎﻥ ﺑﻪ ﺍﯾﻦ ﺑﯿﻤﺎﺭﯼ ﻣﺒﺘﻼ ﻫﺴﺘﻨﺪ . ﺍﻭ ﺑﺪﻭﻥ ﺑﺎﻓﺖ چرﺑﯽ ﺑﻪ ﺩﻧﯿﺎ ﺁﻣﺪ.
ﺩﻟﯿﻞ ﺁﻥ ﺍﯾﻦ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺑﺪﻥ ﺍﻭ ﺩﺭ ﺳﺎﺧﺖ ﺑﺎﻓﺖﻫﺎﯼ ﭼﺮﺑﯽ ﻭ ﻣﺎﻫﯿﭽﻪﺍﯼ ﻧﺎﺗﻮﺍﻥ ﺍﺳﺖ . ﺍﯾﻦ ﺑﻪ ﺍﯾﻦ ﻣﻌﻨﯽ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺑﺪﻥ ﺍﻳﻦ ﺯﻥ ﻫﺮﮔﺰ ﭼﺮﺑﯽ ﺫﺧﻴﺮﻩ ﻧﻤﯽﮐﻨﺪ، ﻋﻀﻠﻪﺍﯼ ﻧﻤﯽﺳﺎﺯﺩ ﻭ ﻭﺯﻧﯽ ﺍﺿﺎﻓﻪ ﻧﻤﯽﮐﻨﺪ. ﺑﺎ ﺍﯾﻦ ﻋﻤﻠﮑﺮﺩ ﺑﺪﻥ ﺍﻭ ﻗﺎﺩﺭ ﺑﻪ ﺫﺧﯿﺮﻩ ﮐﺮﺩﻥ ﺍﻧﺮﮊﯼ ﻧﺨﻮﺍﻫﺪ ﺑﻮﺩ ﻭ ﻣﺠﺒﻮﺭ ﺍﺳﺖ ﻫﺮ ۱۵ ﺩﻗﯿﻘﻪ ﻏﺬﺍ ﻣﺼﺮﻑ ﮐﻨﺪ.
ﻫﻢﺍﮐﻨﻮﻥ ﻭﺯﻥ ﺍﻭ ۲۶ ﮐﯿﻠﻮﮔﺮﻡ ﺍﺳﺖ. ﺑﻌﺪ ﺍﺯ ﺍﻧﺘﺸﺎﺭ ﻓﯿﻠﻤﯽ ﮐﻮﺗﺎﻩ ﺍﺯ ﺍﻭ ﺩﺭ ﯾﻮﺗﯿﻮﺏ ﻟﻘﺐ “ ﺯﺷﺖﺗﺮﯾﻦ ﺯﻥ ﺟﻬﺎﻥ ” ﺭﺍ ﺑﻪ ﺧﻮﺩ ﮔﺮﻓﺖ . ﺣﺘﯽ ﻋﺪﻩﺍﯼ ﺑﻌﺪ ﺍﺯ ﻣﺸﺎﻫﺪﻩﯼ ﺍﯾﻦ ﻭﯾﺪﯾﻮ ﺑﻪ ﺍﻭ ﭘﯿﺸﻨﻬﺎﺩ ﺧﻮﺩﮐﺸﯽ ﺩﺍﺩﻧﺪ!
ﺍﻣﺎ ﺍﻭ ﺑﺎﻭﺭ ﺩﺍﺷﺖ ﮐﻪ ﻣﯽﺗﻮﺍﻧﺪ ﮐﺎﺭﻫﺎﯼ ﺷﮕﻔﺖﺍﻧﮕﯿﺰﯼ ﺍﻧﺠﺎﻡ ﺩﻫﺪ ! ﺍﻭ ﻣﺸﺘﺎﻕ ﺑﻮﺩ ﺧﻮﺩﺵ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺍﻧﺴﺎﻥﻫﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺑﻪ ﺍﻭ ﺧﯿﺮﻩ ﺷﺪﻩ ﺑﻮﺩﻧﺪ ﻣﻌﺮﻓﯽ ﮐﻨﺪ . ﻟﯿﺰﯼ ﺗﺼﻤﯿﻢ ﮔﺮﻓﺘﻪ ﺑﻮﺩ ﭼﻬﺎﺭ ﻫﺪﻑ ﺭﺍ ﺩﺭ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﺧﻮﺩ ﻣﺤﻘﻖ ﮐﻨﺪ :
۱. ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﻪ ﻋﻨﻮﺍﻥ ﯾﮏ ﺳﺨﻨﺮﺍﻥ ﺗﻮﺍﻧﻤﻨﺪ ﺩﺭ ﺗﺸﻮﯾﻖ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ ﺑﻪ ﭘﯿﺸﺮﻓﺖ ﻭ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﻣﻌﺮﻓﯽ ﮐﻨﺪ .
۲. ﺗﺤﺼﯿﻼﺕ ﻋﺎﻟﯽ ﺑﯿﺎﻣﻮﺯﺩ.
۳. ﺗﺸﮑﯿﻞ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﺩﻫﺪ ﻭ ﺑﺮﺍﯼ ﺧﻮﺩ ﺷﻐﻠﯽ ﻣﻨﺎﺳﺐ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﺪ .
ﺣﺎﻻ ﺍﻭ ﺩﺭ ۲۳ ﺳﺎﻟﮕﯽ، ﻫﻔﺖ ﺳﺎﻝ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺑﻴﺶ ﺍﺯ ۲۰۰ ﻛﺎﺭﮔﺎﻩ ﺁﻣﻮﺯﺷﯽ ﺩﺭ ﺗﺸﻮﻳﻖ ﺩﻳﮕﺮﺍﻥ ﺑﻪ ﭼﮕﻮﻧﮕﯽ ﮔﺬﺭ ﺍﺯ ﻣﻮﺍﻧﻊ ﺑﺮﭘﺎ ﻛﺮﺩﻩ ﺍﺳﺖ، ﺩﺭ ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩ ﺗﻜﺰﺍﺯ ﻳﮏ ﭘﺴﺖ ﻛﺎﺭﺷﻨﺎﺳﯽ ﺍﺭﺷﺪ ﺩﺭ ﺍﺭﺗﺒﺎﻃﺎﺕ ﺩﺍﺭﺩ، ﻭ ﺩﻭ کتاﺏ ﻧﻮﺷﺘﻪ ﺍﺳﺖ.
ﺍﻭ ﻣﯽﮔﻮﻳﺪ ﺑﻪ ﺟﺎﯼ ﻧﺸﺴﺘﻦ ﻭ ﭘﺎﺳﺦ ﺑﻪ ﺗﺮﺣﻢ ﺩﻳﮕﺮﺍﻥ، ﺑﻪ ﺍﻳﻦ ﻧﺘﻴﺠﻪ ﺭﺳﻴﺪﻡ ﻛﻪ ﺷﺮﻭﻉ ﺑﻪ ﻓﻌﺎﻟﻴﺖ ﻛﻨﻢ ﻭ ﺑﺮ ﻣﺸﮑﻼﺕ ﭼﻴﺮﻩ ﺷﻮﻡ ﻭ ﺑﻪ ﺩﻳﮕﺮﺍﻥ ﺑﻴﺎﻣﻮﺯﻡ ..
پاسخ
سپاس شده توسط:
من می خوام لاغر شم بعد...Undecided
و دیگر آسمان را نخواهی دید...
پاسخ
سپاس شده توسط:
خوب بود mara
از آنچه که گذشت انچه که شکست انچه که نشد انچه که ریخت حسرت نخور زندگی اگر آسان بود با گریه آغاز نمیشد
پاسخ
سپاس شده توسط:
زیبایی ظاهری از بین میره ولی زیبایی باطنی از بین نمیره . mara
ابر و باد و مه و خورشید و فلک یک شعر است / هر نسیم حرم کرب و بلا را عشق است.
پاسخ
سپاس شده توسط:
اهدافش قابل تحسینه maramara
انچه که ازسر گذشت ؛ شد سرگذشت!!!
حیف بی دقت گذشت؛ اما گذشت!!!
تاکه خواستیم یک «دوروزی» فکرکنیم!!!!!!!
بردرخانه نوشتند؛ درگذشت..‌..
پاسخ
سپاس شده توسط: