امتیاز موضوع:
  • 4 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دلنوشته ها و متن های ادبی کوتاه و بلند بچه های ایران رمان
تو همانی كه هر بار
با حرفهايت آزارم ميدهی
فكر نكن بی جوابم
همان لحظه پُر از جوابم
اگر نمی گويم چون چيزی مدام در من مي گويد:
حيف كه دوستت دارم ...
برای هر دردی دو درمان است:

سکوت و زمان
پاسخ
سپاس شده توسط:
باورِ آدم‌های ساده را خراب نکن! آن‌ها
با تو تا ته خط می‌آیند و اگر
بی‌معرفتی ببینند قهر نمی‌کنند می‌میرند
مرگ پروانه را آیا دیده‌ای؟ پروانه با یک
تلنگر «آرام می‌میرد»

سکوت و زمان
پاسخ
سپاس شده توسط:
درست می گویند
هر عمل، عکس العملی دارد
مثلا...
تو می خندی و
من می میرم برای خنده هایت...

سکوت و زمان
پاسخ
سپاس شده توسط:
به تمام انسان‌های اطرافتان زمان بدهید
تا خودشان انتخاب‌تان کنند!
"وجود خود را"به‌کسی یادآور نشوید که:
ای ‌فلانی، من هم این‌جا نشسته‌ام زمان
بودن و نبودنت را می‌شمارم...!

سکوت و زمان
پاسخ
سپاس شده توسط:
عشق خودش خواهد آمد
بی هیاهو، نمی توان از آن فرار کرد
زمانی متوجه آمدنش
خواهی شد که بدون آن
نفس کشیدن دشوار می شود...

سکوت و زمان
پاسخ
سپاس شده توسط:
این روزها
مصمم تر از هر وقت دیگری
قصد به رفتن دارم.
اما حواسم به تقویم هست
و آتقدر نامرد نیستم که در پاییز بروم.
زمستان که رسید
از تصمیمم برایت میگویم.

سکوت و زمان
پاسخ
سپاس شده توسط:
"عشق" فراتر از تصور آدمهاست ، یک حس مقدس که
زمان نمیشناسد،
هرموقع تشخیص بدهد سر و‌کله اش پیدا می شود..
یک حسِ فوق العاده که از توصیفش
عاجز می شوی!
هیچ واژه ای نمی تواند این حس زیبا را
آنطور که ‌باید تعریف کند.
احساسی که معنای مطلقی نمی توان
برایش پیدا کرد..
چیزی مثل یک‌ احترامِ شیرینِ متقابل!
جوری که
فقط باید زل زد به چشمهایش،
فقط باید خیره شد به لبخندش،
فقط باید حضورش را بویید..
و پشتِ پلکهایش نشستُ
در زلالِ ترین جای جهان غرق شد..

این پیچیده ترین حس ساده ی دنیاست !
حسی که با آن حالت خوب است..
«عشق یعنی حالت خوب باشه»..

سکوت و زمان
پاسخ
سپاس شده توسط:
شب ها
قصه ی "او"ی رفته از نو نقل می شود..
کلمه به کلمه ی نبودنش سطر می شود
و می نشیند بر پیشانیِ سرنوشتمان..

"بغض کهنه" ی جای خالی اش هم می شود اوج داستانِ شب ...

سکوت و زمان
پاسخ
سپاس شده توسط:
بايد قانون" دوست داشتن و نرسيدن " را
در تاريخ ثبت كنند،
بايد ثبت كنند تا نسل هاى بعد از ما
بدانند چه شب بيداری ها كشيديم
از دستِ خاطرات
چه شب ها چشم هايمان برايش باريد
اما او چترش را باز كرد و زیر بارانِ ا‌شکهایِ ما خاطره ساخت..
بايد بدانند...
بايد بدانند هركه را " دوست داشتيم "
يا دور شد،
يا عوض شد
و يا از خود بيخود،
بايد بدانند كه نسل هاى قبلشان
دورى را به جان مى خريدند
و عاشق مى ماندند
و مى ماندند...

سکوت و زمان
پاسخ
سپاس شده توسط:
قلبِ بزرگی داشت
اینقدر
بزرگ که دلم میخواس روزی صد بار داد بزنم و بهش بگم تو برای این آدما خیلی زیادی.اینقدر زیاد که بلد نیستن چطور قدر بودنت و بدونن.
با تموم خوبیاش خیلی کله شق و مغرور بود.خیلی خیلی
خیلی.
یه روز وقتی تو تلگرام بود از جفت شدن ساعت اسکرین شات فرستاد؛
یهو دیدیم پیام کسی که مدتها رابطشون خوب نبود امده بالا.
منم که لجبازیم ملس
به اصرار ازش خواستم پیاماشون و برام بفرسته.
از دوستش خواسته بود که هم و ببینن.
با اینکه خیلی بد دلش و شکونده بود
فقط بخاطر اینکه من یه بار لابه لای حرفام گفته بودم دلم میخواد دوباره رابطتتون خوب شه‌ .
بخاطر خوشحالی من
از خودش
غرورش
و دل شکستش گذشته بود.
اون لحظه پر از‌حسای خوب و بد بودم و نمیدونستم از این از خود گذشتگیش خوشحال بشم یا به خودم لعنت بفرستم که بخاطر حرف من‌ از غرورش گذشت و غرورش له شد.
اگه کسی و دوست دارین اینجوری دوست داشته باشین که بتونین بخاطرش از غرورتون بگذرید.

سکوت و زمان
پاسخ
سپاس شده توسط:

موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Heart فاصله ی غزل | فاطمه سلیم زاده کاربر انجمن ایران رمان Faty khanm 26 2,223 ۱۱-۱۱-۹۹، ۱۲:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Faty khanm
  مهدى جان|محمودى كاربر انجمن ايران رمان محمودی 22 1,307 ۲۸-۰۹-۹۹، ۰۶:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: محمودی
  هفته ای یک روز با پسر عمه ام ناصر| دختر علی کاربر انجمن ایران رمان d.ali 5 740 ۲۰-۰۶-۹۷، ۱۱:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: d.ali

چه کسانی از این موضوع دیدن کرده اند
100 کاربر که از این موضوع دیدن کرده اند:
admin (۱۰-۰۲-۹۷, ۰۳:۲۷ ب.ظ)، لیلی (۰۱-۰۶-۹۶, ۰۴:۵۷ ب.ظ)، sadaf (۱۴-۱۲-۹۷, ۰۲:۳۱ ب.ظ)، زینب سلطان (۲۸-۰۶-۹۶, ۰۳:۱۹ ق.ظ)، v.a.y (۲۸-۱۲-۹۶, ۰۶:۱۶ ب.ظ)، behe6t (۲۵-۰۵-۹۴, ۰۲:۳۵ ق.ظ)، N!rvana (۰۱-۰۳-۹۵, ۰۱:۲۶ ب.ظ)، ~ MoOn ~ (۲۵-۰۷-۹۴, ۱۲:۵۱ ب.ظ)، .ShahrzaD. (۱۰-۰۶-۹۵, ۱۰:۳۱ ق.ظ)، Tasnim (۲۱-۱۱-۹۶, ۱۰:۲۳ ب.ظ)، ملکه برفی (۲۸-۰۵-۹۸, ۱۰:۰۳ ق.ظ)، vajiheh (۱۹-۰۵-۹۴, ۰۴:۰۷ ب.ظ)، Elien (۱۵-۰۵-۹۴, ۰۴:۱۰ ب.ظ)، elena.r (۰۵-۰۵-۹۴, ۱۰:۵۰ ب.ظ)، hadis hpf (۲۲-۱۱-۹۵, ۰۲:۱۴ ق.ظ)، نويد (۰۳-۰۸-۹۹, ۰۴:۱۵ ق.ظ)، خانوم معلم (۲۹-۰۴-۹۶, ۱۰:۴۸ ب.ظ)، Ar.chly (۳۰-۰۷-۹۴, ۰۷:۳۴ ب.ظ)، تورنادو (۱۰-۰۴-۹۴, ۰۱:۲۹ ق.ظ)، hedy (۲۱-۰۴-۹۴, ۱۲:۵۷ ق.ظ)، farnoosh-79 (۲۰-۰۴-۹۴, ۱۱:۵۳ ب.ظ)، • Niha • (۰۹-۰۹-۹۵, ۰۹:۰۷ ب.ظ)، ◀ M i s a N ▶ (۳۱-۰۴-۹۴, ۰۸:۱۵ ب.ظ)، ****Dayan**** (۲۳-۰۴-۹۴, ۰۲:۵۵ ق.ظ)، "MJ" (۰۶-۰۷-۹۴, ۰۴:۰۶ ب.ظ)، Aiden22 (۲۷-۰۲-۹۵, ۰۵:۲۱ ب.ظ)، raha22 (۰۳-۰۶-۹۴, ۰۹:۰۳ ب.ظ)، Neda0077 (۰۸-۰۶-۹۴, ۱۰:۲۶ ب.ظ)، elham zelzele (۱۰-۰۵-۹۴, ۰۱:۱۵ ب.ظ)، forough (۱۰-۰۵-۹۴, ۰۱:۰۵ ب.ظ)، دختر ایران (۱۹-۰۵-۹۴, ۱۲:۵۳ ق.ظ)، asma123 (۱۴-۰۹-۹۴, ۰۴:۳۱ ب.ظ)، سایه تنهایی (۱۵-۰۵-۹۴, ۰۴:۲۵ ب.ظ)، heliia (۲۶-۱۰-۹۴, ۱۲:۴۱ ب.ظ)، آرام18 (۰۳-۰۸-۹۴, ۱۱:۵۸ ب.ظ)، عسلک(s.g) (۰۵-۰۵-۹۴, ۱۱:۱۳ ب.ظ)، eris (۰۱-۰۶-۹۴, ۰۳:۵۶ ب.ظ)، afsoon100 (۰۴-۰۴-۹۴, ۰۲:۴۲ ب.ظ)، ..MiSs ZaHRa.. (۱۴-۰۴-۹۴, ۰۴:۲۴ ق.ظ)، آشوب (۰۶-۰۹-۹۴, ۰۹:۲۳ ق.ظ)، فاطمه27 (۱۴-۱۰-۹۴, ۰۳:۱۱ ب.ظ)، hannaneh (۱۹-۰۵-۹۴, ۰۴:۳۶ ب.ظ)، f-samiee-g (۲۳-۰۷-۹۴, ۱۰:۳۲ ق.ظ)، *گیسو* (۱۲-۰۵-۹۵, ۰۲:۴۳ ق.ظ)، sadaf af (۰۹-۰۸-۹۴, ۰۸:۴۱ ب.ظ)، dakhtare-darya (۱۲-۰۶-۹۴, ۰۳:۲۹ ب.ظ)، 2fan2314 (۲۲-۰۸-۹۴, ۰۳:۱۳ ب.ظ)، رزبیتا (۲۳-۰۶-۹۴, ۰۹:۰۲ ب.ظ)، RASHNOU (۰۷-۰۸-۹۴, ۱۱:۳۹ ب.ظ)، هبوط (۱۷-۰۷-۹۴, ۰۱:۰۰ ب.ظ)، mania (۱۵-۰۷-۹۴, ۰۵:۱۱ ب.ظ)، parisa1367 (۱۷-۰۷-۹۴, ۰۵:۵۶ ب.ظ)، nza3380 (۱۱-۰۸-۹۴, ۰۷:۲۵ ب.ظ)، fatemeh . R (۲۴-۱۰-۹۴, ۰۳:۰۷ ب.ظ)، *hasti* (۱۴-۰۸-۹۴, ۰۷:۰۵ ب.ظ)، #*Ralya*# (۱۴-۰۸-۹۴, ۰۳:۲۳ ب.ظ)، Madi_2 (۱۶-۰۷-۹۴, ۰۸:۲۹ ق.ظ)، nasim30 (۰۲-۰۹-۹۴, ۰۲:۵۹ ب.ظ)، avapars (۲۴-۱۰-۹۴, ۱۰:۴۸ ق.ظ)، barooni (۲۴-۱۰-۹۴, ۰۷:۵۶ ب.ظ)، بهار۲۳ (۰۴-۰۹-۹۴, ۰۶:۳۹ ب.ظ)، زهرا خانم (۱۲-۰۸-۹۴, ۰۷:۱۰ ب.ظ)، aydil (۱۹-۰۹-۹۴, ۰۵:۱۰ ب.ظ)، مژدده (۲۳-۰۸-۹۴, ۰۱:۵۲ ب.ظ)، لیلا خفن (۲۲-۰۸-۹۴, ۰۴:۰۷ ب.ظ)، صنم بانو (۲۹-۱۰-۹۶, ۰۹:۴۰ ب.ظ)، شقایق سرخ (۲۷-۱۰-۹۴, ۰۷:۰۵ ب.ظ)، afsoonnnnnnnn (۲۲-۰۸-۹۴, ۰۷:۲۰ ب.ظ)، sahar* (۲۶-۱۰-۹۴, ۰۹:۵۴ ب.ظ)، افسون امینیان (۰۲-۰۹-۹۴, ۰۴:۰۵ ب.ظ)، dokhi-atish (۱۹-۰۹-۹۴, ۰۴:۳۴ ب.ظ)، ӄoCholOo (۲۹-۰۹-۹۴, ۱۲:۵۳ ق.ظ)، nastaran_f (۲۸-۰۳-۹۷, ۰۸:۵۲ ب.ظ)، 1374 (۰۴-۰۲-۹۵, ۱۰:۵۹ ب.ظ)، عسل6 (۱۰-۰۵-۹۶, ۰۸:۵۹ ب.ظ)، پژمان فروزش راد (۱۴-۱۱-۹۵, ۰۸:۴۷ ب.ظ)، vahid_t (۲۵-۰۲-۹۵, ۱۱:۰۷ ب.ظ)، AŋɨsA♪E (۱۲-۰۳-۹۵, ۱۱:۳۲ ب.ظ)، Mohade3_asi (۰۹-۰۳-۹۵, ۰۴:۵۳ ب.ظ)، eternity (۲۲-۰۳-۹۵, ۰۲:۵۴ ب.ظ)، ثـمین (۲۸-۰۱-۹۶, ۱۰:۳۸ ب.ظ)، کیان 2 (۳۰-۰۳-۹۵, ۰۲:۴۳ ب.ظ)، دخترشب (۰۲-۰۵-۰, ۰۴:۰۴ ق.ظ)، AsαNα (۰۱-۱۱-۹۶, ۰۹:۱۶ ب.ظ)، ft.samadi (۲۸-۰۱-۹۶, ۱۱:۲۴ ب.ظ)، _AYNAZ_ (۱۴-۱۰-۹۵, ۱۲:۴۱ ق.ظ)، فاطمه۲۷ (۰۲-۰۹-۹۵, ۰۲:۱۱ ق.ظ)، shab mahtabi (۱۵-۰۶-۹۵, ۱۰:۳۲ ب.ظ)، farnaz83 (۲۳-۰۲-۹۶, ۱۰:۴۶ ق.ظ)، khorshid (۱۰-۰۶-۹۵, ۰۴:۰۲ ب.ظ)، یاس ارغوان (۱۴-۱۰-۹۵, ۱۲:۰۹ ق.ظ)، NastaranMir (۱۶-۰۶-۹۵, ۰۳:۴۰ ب.ظ)، d.ali (۳۰-۰۳-۹۸, ۰۹:۵۸ ق.ظ)، daryaeearam (۱۳-۰۶-۹۶, ۱۲:۰۹ ق.ظ)، .AtenA. (۲۵-۰۲-۹۶, ۰۱:۲۴ ق.ظ)، ایانا (۰۱-۰۶-۹۶, ۰۴:۱۵ ب.ظ)، دختربهار (۲۷-۰۵-۹۶, ۱۰:۴۴ ق.ظ)، pariix (۲۰-۰۸-۹۵, ۰۳:۲۵ ب.ظ)، Land star (۱۱-۰۵-۹۶, ۱۲:۰۹ ق.ظ)، Months off (۰۴-۰۹-۹۵, ۰۲:۰۵ ق.ظ)

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان