امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دو خبر کوتاه هنری
#1
تهران-ایرنا - چهار فیلم از سینم ای پیتر واتکینز،از روز یکشنبه24 مردادماه ساعت 5 بعدازظهر در سالن سینم ا تک موزه هنرهای معاصر تهران به نمایش در می آید.
[highlight=#f7f7f7][عکس: 82184245-70930165.jpg]به گزارش روابط عمومی موزه هنرهای معاصر تهران این مروز با نمایش فیلم ' پارک مجازات ' محصول سال 1971- آمریکا ،به مدت 90 دقیقه به زبان اصلی وبا زیر نویس فارسی آغاز می شود.
سبک فیلم های پیتر واتکینز بسیار شخصی و آزاد و کاملاً همسو با دیدگاه های رادیکال سیاسی اش است. او قالب های از پیش موجود مستندهای تلویزیونی و جریان اصلی را فرمی متناسب برای بیان خود نمی داند و از این جهت دست به بازسازی ساختاری سینم ای مستند برای بیان دیدگاه هایش می زند. فیلم های او بیش از هرچیز، بر محدودیت های بیانی و ظرفیت های اندک شیوه های مستندسازی تلویزیونی ، گواهی می دهند. او نه تنها برخی موضوع های سیاسی کمتر گفته شده در رسانه های غربی را دستمایه فیلم های مستندگونه ی خود ساخته بلکه در برخی از فیلم های خود مثل «بازی های جنگ» و «گلادیاتورها»، موضعی رادیکال در برابر سیاست های رسانه های غربی گرفته و به نقد رویکرد آن ها پرداخته است.
شهرت واتکینز به عنوان یک فیلمساز سیاسی رادیکال با ساختن فیلم «پارک مجازات» بر سر زبان ها افتاد. واتکینز، «پارک مجازات» را در گیرودار جنگ ویتنام و درباره ی خشونت نیروی نظامی آمریکا در برخورد با مخالفان و ناراضیان سیاسی و کشتار دسته جمعی آن ها ساخت.

** مجید مظفری : نمایش «همسایه ی آقا» تاریخ انقضا ندارد
مجید مظفری بازیگر سینم ا و تلویزیون در مورد نمایش «همسایه ی آقا» نوشته و کار «حسین کیانی» که این روزها در تئاتر باران روی صحنه رفته است، گفت: این نمایش اثر خوبی است و مرا به فضای نمایش های دهه چهل و پنجاه نمایشنامه نویسان ایرانی نزدیک کرد. بازی بازیگران را دوست داشتم و کارگردانی نیز درست و به جا بود.
مظفری در ادامه صحبت هایش اظهار کرد: همان طور که نویسنده این اثر، حسین کیانی، هم به این مطلب اشاره داشته است، این اثر پتانسیل یک فیلم سینم ایی شدن را دارد و با امکانات و فضای بیشتر برای مخاطب قابل قبول تر هم خواهد بود.
وی ادامه داد: من فکر می کنم این کار هر چند بار هم اجرا شود، همان طور که در سال ٨٥ نیز اجرا شده بود، کهنه نمی شود و باز هم قابل دیدن است.
در این اثر که به نویسندگی، کارگردانی و طراحی حسین کیانی این شب ها به روی صحنه می رود، هنرمندانی چون فریده سپاه منصور، علیرضا آرا؛ حبیب دهقان نسب، رویا میر علمی، شهرام حقیقت دوست، خاطره اسدی، امیررضا دلاوری و مهدی پاکدل به ایفای نقش می پردازند .
این نمایش هر روز به جز شنبه ها تا ٢٢ شهریور ساعت ٢١ در تیاتر باران به روی صحنه می رود .[/highlight]
پاسخ
سپاس شده توسط:


چه کسانی از این موضوع دیدن کرده اند
1 کاربر که از این موضوع دیدن کرده اند:
fatemeh . R (۲۳-۰۵-۹۵, ۰۹:۲۳ ق.ظ)

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان