امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دکوراسیون سنتی عروس؛ خانه ایرانی فاطمه و حمیدرضا
همیشه گفته می شود برای انجام کارهای جدید با افرادی که در آن زمینه تجربه به دست آورده اند، مشورت کنید. خرید وسایل خانه، دکوراسیون منزل و از همه مهمتر خرید جهیزیه هم از همین موارد است که باید قبل از هر قدمی اطلاعات لازم را به دست آورد. در تجربه خرید جهیزیه این بار سبک متفاوتی را می بینید. انتخاب سبک سنتی برای دکوراسیون منزل عروس طرفداران خاص خود را دارد ولی خانم فاطمه شادمان و همسرشان حمیدرضا جعفری تجربه خود در خرید وسایل جهیزیه مربوط به نشیمن خانه اش را اینگونه توصیف می کنند:
[عکس: 1948572_227.jpg]
[عکس: 1948573_325.jpg]
  • موقعیت منزل: استان کرمان/ شهر رفسنجان
  • شغل خانم خانه: خانه دار، مهندس ژنتیک/ شغل همسر: مهندس عمران
  • متراژ خانه: 220 متر مربع
  • ملک شخصی
  • رنگ غالب دکوراسیون: سبز
  • سبک دکوراسیون نشیمن: سنتی
  • تاریخ شروع خرید: دوسال قبل از ازدواج
  • خرید جهیزیه بعد از انتخاب منزل
خرید جهیزیه و انتخاب رنگ و سبک در دکوراسیون خانه عروس
ما دو سال نامزد بودیم و از اوایل نامزدی خرید جهیزیه را شروع کردیم و اقدام اولیه ام مطالعه در حیطه سبک های مختلف دکوراسیون و پرس وجو از افراد مختلف بود. خرید جهیزیه بعد از انتخاب منزل انجام شد. اما خانه هنوز تکمیل نشده بود و کارهای زیادی داشت. ما برای خرید فضای آشپزخانه شروع کردیم. همه وسایل اواخر سال 96 خریداری شده است.
[عکس: 1948574_811.jpg]
من نشیمن را به دو قسمت تقسیم کردم، یک قسمت به سبک سنتی طراحی شده است. قسمت دیگر هم به سبک دکوراسیون امروزی و مدرن که پایه و اساس کار راحتی و ایجاد فضایی صمیمی به دور از شلوغی است. حتی در خرید میز و صندلی نهارخوری هم راحتی مد نظرم بود.
[عکس: 1948575_972.jpg]
من رنگ سبز را به عنوان رنگ غالب انتخاب کردم. اولین دلیلم این بود که رنگ سبز طبیعت را در خانه به ارمغان می آورد و رنگ آرامش بخشی است که قابلیت ترکیب شدن با رنگ های بسیاری را دارد. من رنگ سبز را با رنگ کرم و بنفش ترکیب کردم.
[عکس: 1948576_945.jpg]
در فضای نشیمن سنتی خانه خود وسایل را از کدام برند و کجا تهیه کردید؟
[عکس: 1948577_824.jpg]
  • تخت های گره چینی و آینه: ساخت نجار
  • دو مبل، میز جاومبلی و آینه: 5 میلیون تومان
  • گلیم: بازار وکیل شیراز
ست پرده برای فضای نشیمن منزل: به علت جنس مبلمان که مخمل بود من راف پرده را هم مخمل سبز انتخاب کردم.
سایر لوازم دکوری منزل از جمله لوازم تزئینی را از کدام برند و کجا تهیه کردید؟
[عکس: 1948578_802.jpg]
  • تابلوی قالیچه دست بافت: بازار وکیل شیراز
  • تابلو دیواری: برند زرسام
  • کوسن پته: دو جفت که مادربزرگم برایمان دوختند
  • کوسن گلیم: یک جفت از بازار وکیل شیراز
  • رومیزی پته و سایر وسایل پته دوزی از کرمان
[عکس: 1948579_583.jpg]
استفاده از گل و گیاه
[عکس: 1948580_182.jpg]
من و همسرم به دلیل علاقه زیادی که به گل و گیاه داریم، گیاهان زیادی روا در خانه نگهداری می کنیم از جمله پوتوس که نگهداری از آن بسیار راحت است. گیاه بامبو به دلیل تاکید فنگشویی در ایجاد انرژی، برگ انجیری، کاج مطبق، بنت قنسول، شفلرا، شمعدانی، سانسوریا و کراسولا از دیگر گیاهان آپارتمانی خانه ما هستند.
[عکس: 1948581_476.jpg]
لوازم غیر ضروری که برای سرویس جهیزیه خود خریداری کردید، چه بود؟
[عکس: 1948582_790.jpg]
من تمام سعی ام را کردم که از خرید لوازم غیر ضروری و از یک سری از رسم و رسومات در محل زندگی ام جلوگیری کنم. مثلا در شهر ما رسم هست که عروس خانم ها حتما باید ویترین و بوفه داشته باشند و یا حتما مبل سلطنتی یا مبل قالی (یک نوع مبل سنتی کرمانی ها هست) داشته باشند اما من دو دست مبل راحتی خریدم و ویترین هم نخریدم چون به نظرم وسیله غیر ضروری است.
اما یک رسم دیگر هم وجود دارد که باید در یک اتاق کامل تشکچه ها و پشتی های پته دوزی شده انداخته شود و من نتوانستم جلوی این رسم را بگیرم و وسایل غیر ضروری جهیزیه ام همین تشکچه و پشتی ها هستند.
توصیه فاطمه برای دکوراسیون منزل عروس
[عکس: 1948584_734.jpg]
پیشنهاد من به نوعروس ها این است که از انتخاب رنگ در طراحی دکوراسیون خانه نترسید و با جرات رنگ هایی که دوست دارید را برای خانه تان انتخاب کنید. در واقع رنگ ها شادابی و انرژی را به خانه شما هدیه می دهند.
احترام که میزاری فکر میکنن لایق احترامن!
نه عزیزم! مارو مادرمون درست تربیت کرده..
پاسخ
سپاس شده توسط:
جالبه ولی مبلهاشون راحت نیست  xcvl
شاد باش، نه یک روز بلکه هزاران سال
بگذار آوازه شاد بودنت چنان در شهر بپیچد
که رو سیاه شوند
آنانکه بر سر غمگین کردنت شرط بندی کرده اند.
پاسخ
سپاس شده توسط:
منکه اصلا خوشم نیومد
احترام که میزاری فکر میکنن لایق احترامن!
نه عزیزم! مارو مادرمون درست تربیت کرده..
پاسخ
سپاس شده توسط:
روی این مبلا نشستم باید دو متر قد داشته باشی
تا راحت بشینی یا چهار زانو باید نشست  asna
پاسخ
سپاس شده توسط: