امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راز زیبایی و تناسب اندام «شکیرا» از زبان خودش
برترین ها - ترجمه از پردیس بختیاری: شکیرا خواننده، ترانه ‌سرا، مدل، رقص نده، تهیه‌ کننده و طراح رقص معروف کلمبیایی است. او جزو یکی از خوش اندام ترین ستاره ها می باشد که حتی پس از 2 بار زایمان، همچنان اندام زیبای خودش را حفظ کرده است. اگر دوست دارید که با راز زیبایی و تناسب اندام او آشنا شوید، در ادامه مطلب همراه مان باشید.
[عکس: 1830054_765.jpg]
دلیل خوش اندامی ات چیست؟
من فعالیت های ورزشی زیادی در طول روز دارم، علاوه بر آن برنامه غذایی مناسبی را دنبال می کنم. من هفته ای 5 تا 6 روز ورزش می کنم. این شیوه زندگی من محدود به زمانی خاص مثلا یک یا دو هفته نمی شود، بلکه منبا این شیوه زندگی، بزرگ شده ام.
چه ورزش هایی انجام می دهی؟
من هفته ای یک بار ورزش های هوازی انجام می دهم، مثلا یک ساعت روی تردمیل راه می روم. هفته ای 3 بار تمرین رقص می کنم. یک یا دو روز در هفته هم به مدت 45 دقیقه حرکات کششی انجام می دهم. البته این را هم بگویم که من تقریبا هر روز ورزش های هوازی ام را دارم. در واقع ورزش جزیی جدانشدنی از زندگی من است.
از اینهمه ورزش خسته نمی شوی؟
شاید برخی هفته ها تمام این فعالیت ها به 6 ساعت در هفته هم نرسد اما چیزی که مهم است این است که من تمام تلاشم را می کنم تا از هر فرصتی برای ورزش کردن استفاده کنم. برخی اوقات من زمان کافی برای این کار را ندارم، اما از همان زمان اندک هم استفاده می کنم. به نظر من 10 دقیقه ورزش بهتر از هیچی ست.
[عکس: 1830053_960.jpg]
تناسب اندام داشتن، آنهم پس از فرزند دوم، بی نهایت مشکل است اما تو به برنامه تغذیه و ورزش خودت آگاهی و تحت هر شرایطی از آنها نمی گذری. چطور توانستی تناسب اندامت را پس از فرزند دوم، حفظ کنی؟
ورزش من پس از زایمان فرزند دومم به کل تغییر کرد. من نیاز به زمان و تمرکز بیشتری برای ورزش کردن داشتم. واقعا از بین بردن شکم پس از بارداری سخت بود چون که من مجبور بودم ماهیچه های شکمم را قوی کنم.
تغذیه ات چطور است؟ چه مواد غذایی مصرف می کنی؟
من سعی می کنم که همیشه از غذاهایی که خودم درست می کنم مصرف کنم. مثلا زمانی که به اسپانیا می روم، غذاهایم را با خودم می برم. من غذاهایم را با روغن نارگیل می پزم و از نان های رژیمی، به خصوص آنهایی که آرد ندارند، مصرف می کنم. آرد یکی از مواد آلرژی زا و فرآوری شده است و می تواند مانند شکر در بدن شما عمل کند. من عاشق ژامبون هستم اما سعی می کنم که آن را از ماهی یا مرغ تازه تهیه کنم. اسنک هایی که مصرف می کنم هم شامل چیپس جلبک دریایی، کلم و گرانولاست.
من به غیر از وعده های اصلی غذا، 2 تا 3 وعده غذایی کوچک نیز در طول روز می خورم. در واقع من هر 2 تا 3 ساعت یک بار اسنک می خورم تا از گرسنگی و به تبع پرخوری بعدش، جلوگیری کنم.
در هر 3 وعده غذایی اصلی من، پروتئین وجود دارد. برای اسنک هم معمولا سبزیجات و میوه های تازه ای که گلیسمی کمی دارند، مصرف می کنم.
در ساعت 4 بعداز ظهر که همه به سراغ قهوه و کیک می روند، من سوپ می خورم زیرا نه تنها مفید است بلکه مرا تا شام هم سیر نگه می دارد. علاوه بر اینها، خیلی زود و سریع، در عرض 15 دقیقه، هم آماده می شود.
پس تکلیف خوراکی های خوشمزه چه می شود؟
مردم همیشه نگران میزان کالری دریافتی شان هستند. آنها فکر می کنند که تنها با گرسنگی کشیدن، لاغر می شوند اما آنچه اهمیت دارد، انتخاب درست مواد غذایی ست. من و فرزندانم زمان های زیادی را در آشپزخانه می گذرانیم مثلا با هم کیک، شیک یا پنکیک پروتئین درست می کنیم. بنابراین باید انتخاب مواد غذایی مان درست باشد. البته من تاحالا خودم آشپزی می کردم اما اخیرا یک آشپز استخدام کرده ام.
[عکس: 1830052_262.jpg]
خوش اندام بودن چه تاثیری روی اعتماد به نفس دارد؟
به نظر من تاثیر زیادی دارد. زمانی که ما ورزش می کنیم نسبت به اندام تان حس بهتری داریم و همین در بالا بردن اعتماد به نفس مان موثر است.
آیا علاقه تو به ورزش کردن، ذاتی ست؟
من واقعا ورزش را دوست دارد. بعضی از افراد به ورزش کردن علاقه ای ندارند اما اینطور به نظر می رسد که علاقه من ذاتی ست. ورزش کردن برای من یک باید نیست، بلکه من آن را مثل یک سرگرمی یا خوشگذرانی می بینم.
چیزی که در ورزش مهم است، تدوام آن است. البته باید شدت ورزش را هم در نظر داشته باشیم. یک روز ما انرژی زیادی برای انجام ورزش های سنگین داریم و یک روز نه، پس این خود ماییم که باید آن را تشخیص دهیم و متناسب با قدرت جسمانی مان ورزش کنیم. مثلا من بعضی روزها که وزنه همیشگی ام را بر می دارم و می بینیم که ضربان قلبم هیچ تغییری نمی کند، آن را با وزنه ای سنگین تر عوض می کنم.
احترام که میزاری فکر میکنن لایق احترامن!
نه عزیزم! مارو مادرمون درست تربیت کرده..
پاسخ
سپاس شده توسط: