امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راهکارهایی برای کنترل اضطراب کنکوری‌ ها
#1
Thumbs Up 
94/3/21

باشگاه خبرنگاران جوان: یک روانشناس گفت: ذکر دعا و برقراری ارتباط معنوی با خدا راهکاری مناسب برای ایجاد آرامش در فرد است به این علت باید فرد تمام فکر خود را به مطالعاتی که تا بحال کرده است معطوف کرده و احساس امید و امیدواری را در خود زنده نگه دارد.

حسین ابراهیمی مقدم روانشناس اظهار کرد: معمولا افراد موفق در کنکور، کسانی هستند که اضطراب‌ها و استرس‌های شدید خود را در این امتحان بزرگ به خوبی کنترل کرده و با برنامه‌ریزی صحیح از پس این غول بزرگ برمی‌آیند.

وی افزود: متاسفانه افرادی که دچار اضطراب‌ها و استرس شدید هستند با نزدیک شدن به روزهای آخر نزدیک امتحان، به اضطراب آنها افزوده شده به گونه‌ای که به دنبال راهی برای آرامش خود هستند.

ابراهیمی مقدم با اشاره به ضرورت کنترل اضطراب‌ها و استرس‌های شدید در افراد گفت: برای کنترل اینگونه اضطراب‌ها و استرس‌های شدید راهکارهای مفیدی توصیه می‌شود، از جمله این راهکارها، خودداری افراد از به کاربردن کلمه استرس و اضطراب است زیرا به کاربردن این کلمات خود عاملی برای تشدید استرس و اضطراب در ذهنیت افراد است.

این روانشناس ادامه داد: یکی از عوامل تاثیر گذار بر کاهش میزان استرس و اضطراب در افراد ، انجام ورزش‌های نرم و مناسب ، همجنین مصرف غذاهی ساده و سالم و برقراری ارتباط های اجتماعی خوب با دوستان و خانواده است.

وی افزود: به افراد توصیه می‌شود که از انجام ورزش‌های سنگین ، بخصوص ورزش‌هایی که احتمال خطر را برای فرد افزایش می دهند و تاثیر بدی را با خود به همراه دارند خودداری کنند.

ابراهیمی مقدم تاکید کرد: ذکر دعا و برقراری ارتباط معنوی با خدا از جمله راهکارهای بسیار مفیدی هستند که باعث ایجاد آرامش در فرد می‌شوند.

روانشناس در پایان گفت: فراموش نکنید که روزهای پایانی زمان مناسبی برای مطالعه کردن نیست بلکه فرصتی است که فرد باید افکار خود را منسجم کند و با آرامش به دسته‌بندی ذهنیت‌هایش بپردازند.
دیشب خوابت را دیدم..
صبح،
شمعداني باغچه مان گل از گلش شکفته بود...
پاسخ
سپاس شده توسط:


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان