امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
رضامیرکریمی:امیدوارم وقتی ازرئیس جمهور بپرسندبرای هنرچه کردید؟ب?
به گزارش خبرنگار خبرگزاری میزان ، شب نکوداشت هفدهمین جشن خانه سینم ا شب گذشته با حضور مدیران و جمعی از هنرمندان و چهره های سینم ایی همچون رییس سازمان سینم ایی «حجت الله ایوبی»، سردار ربانی مسئول عملیات کل سپاه، علیرضا رضاداد، رضا میرکریمی، رضا داوود نژاد، احمد رضا درویش، علی قائم مقامی، سعید پور صمیمی، فاطمه معتمد آریا، محمد بزرگ نیا و... در ایوان شمس برگزار شد.

[عکس: 105695_323.jpg]

در ابتدای این مراسم رضامیرکریمی به روی صحنه آمد و گفت: سال ها بود مجبور نبودم به روی صحنه بیایم و صحبت کنم اما امروز برایم صحبت کردن کمی سخت است. در حقیقت از خودم خجالت می کشم تا خواسته های مان را اعلام کنم چون در دولت های مختلف این حرف ها بارها زده شده است و هیچ گوش شنوایی نیست.

وی در ادامه گفت: دولت ها همیشه با سلیقه های مختلف می آیند و می روند اما انگار چیزی که در بین همه آن ها مشترک است کم اعتنایی به هنر و فرهنگ است. دیگر برایمان سخت است که بگویم ما را ببینید به همین دلیل ترجیحاً دیگر در این باره صحبت نمی کنم.

او همچنین گفت: امیدوارم زمانی که از رییس جمهور درباره حوزه فرهنگ و هنر سوال می شود برای سومین بار نگوید که خانه سینم ا را باز کردیم. این جشن را با ارزش می دانم چون از بزرگانی تقدیر می شود که گنجینه های سینم ا هستند. در ادامه قرار است از یک شهروند تقدیر کنیم چرا که با رنج مردم آشنا است. در طی دو سال گذشته واقعاًبا اهالی سینم ا همدل بوده و پای درد و دلهای ما نشسته است.

در ادامه مراسم برای تقدیر از این شهروند که میرکریمی نامبرده بود هیئت مدیره خانه سینم ا ابراهیم مختاری، محمد رضا معینی، بهمن اردلان، سیدمهدی خادم، عبدالله اسفندیاری، و شادمهرراستین به روی صحنه آمدند و برای تقدیر از علی ربیعی وزیر تعاون و راه اجتماعی دعوت شد تا به روی صحنه بیاید ولوح یادبودی را دریافت کند.

ربیعی «وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی» گفت: ابتدا سلام می کنم و باید بگویم که خجالت می کشم که این جملات را دوستان در مورد من گفتند. واقعاً کاری نکرده ام و اگر هم کاری انجام شده جزو وظایف من بوده است.تمام دولت مانند من فکر می کنند. خوشحالم که د جایی حضور دارم کهمیتوانم برای دلم کاری انجام دهم. من صفت این دولت را «دولت فروتن» گذاشته ام. ما بدون شما نمیتوانیم کاری انجام دهیم. و همه ما به حضور شما نیازمندیم.

وی در ادامه افزود: من هنوز دیالوگ قدرت در فیلم سینم ایی «گوزن ها» را حفظ هستم. هیچ نسلی بدون قهرمان ذهنی بزرگ نشده است. سینم ا در پرورش شخصیت افراد با کمک قهرمان ها بسیار اهمیت بخش است. مه همه سینم ای ایران را دوست دارم. حتی فیلم هایی که به آن ها نقد وارد است چون به نظم به نیاز روز زمان خود پاسخ داده اند. به همه می گویم خسته نباشید. به نظرم جامعه ایران امروز به بسیاری از موارد نیاز دارد از جمله امید، امید به موفق شدن در کار ها.

او همچنین اظهار داشت: بین سینم ای منتقد و سیه تفاوت قائلم. سینم ای منتقد ما را به راه کار می رساند. ما نیاز به حرف زدن با جامعه و مردم خود داریم. این سینم ا میانجی است و باید جامعه را آماده زندگی کند.ما به اعتماد بزرگ در جامعه نیاز داریم. باید جامعه ای بسازیم که رنج مردم در آن کمتر و شادی در آن زیاد شود. خیلی از سینم ا گر ها در شکل گیری شخصیت من تاثیر گذار بوده اند. سینم اگران می توانند آرزوهای نسل جدید را بسازند تا به زندگی بهتری برسند.

در ادامه مراسم که اجرای آن بر عهده کامران ملکی بود عنوان شد که قرار است ساختمانی جدید به خانه سینم ا اضافه شود تا آنجانیزخانه اصناف سینم ای ایران شود. همایون اسعدیان که دبیر هفدهمین جشن خانه سینم ا است در ادامه به روی صحنه آمد و گفت: امسال قرار است از گنجینه هایی تقدیر شود همچون فرهاد ورهرام. همیشه فکر می کردم که ما می توانیم با ساخت یک فیلم به شهرت برسیم اما یم مستند ساز به تنها چیزی که فکر نمی کند دیده شدن است. او برای این که دیده شود باید سال های سال کار کند.

وی در ادامه گفت: فرد دیگری که همیشه در موردش با احتیاط حرف زده ام احمد رضا درویش بوده است. چرا که جسارت خاصی دارد و همیشه محکم برخورد میکند.ساختن فیلم هایی چون «دوئل»، «رستاخیز» شهامت می خواهد. او شهامتی داشته که سال ها در جبهه ها حضور داشته است.

دبیر هفتدهمین جشن خانه سینم ا گفت: امشب از سعید پور صمیمی نیز قدردانی میشود. کسانی که تئاتر دیده اند نمایش «ریچارد سوم» را فراموش نکرده اند. در سینم ا همچنین آثاری چون «ناخدا خورشید» نیز در ذهن همه بازی وی ماندگار شده است. کار کردن با او بسیار سخت است چون همواره دقیق است.

اسعدیان درباره رضا داوودنژاد گفت: داوودنژاد همچون یک جوان بعد از سال ها همچنان بدون ترس در هنر، تجربه می کند. چرا که جسارت دارد. او هنوزهم در عرصه سینم ا به دنبال نوآوری است. به همین دلیل او را شایسته دریافت جایزه سیف الله داد می دانیم. او در این سن فیلمی میسازد که قرار است در گروه «هنر و تجربه» نمایش داده شود. او همواره قلبش برای سینم ای ایران می تپد.

او در پایان سخنانش گفت: تا آنجایی که به یاد می آورم برای بسیاری از مسئولین و بزرگان دعوت نامه ارسال کردیم برای وزیر خودمان هم «وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی» علی جنتی دعوت نامه فرستادیم. شخصاً خجالت می کشم که وزیر ما امشب در این جمع حضور ندارد. نمی دانم چه باید بگویم.

منبع:
خبر گذاری میزان
تاریخ و ساعت:
انتشار: 18 شهريور 1394
09:14
داستان کوتاه:
رمان (درحال تایپ):
پاسخ
سپاس شده توسط: