امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سرگذشت تلخ شیشه ای ستاره
سه دختر و پسر شیشه ای که برای تامین هزینه مواد مخدر خود در پوشش مسافرکش سرقت می کردند، چند ساعت پس از آخرین زورگیری خود دستگیر شدند.

ساعت ۲ بامداد چهارم آبان امسال مأموران کلانتری ۱۴۰ باغ فیض در حین گشت زنی در خیابان شاهد ، جنب پارک شاهد به سرشنینان یک دستگاه خودرو پراید سفید رنگ با دو سرنشین مرد و یک سرنشین خانم مشکوک شدند .

در بازرسی از خودرو پراید ، مأموران علاوه بر کشف وسایل استعمال موادمخدر شیشه موفق به کشف دو قبضه چاقو و شمشیر ، یک عدد شوکر و چندین گوشی تلفن همراه متعلق به افراد غیر شدند .

با دستگیری متهمان و با توجه به احتمال ارتکاب جرایم مختلف به ویژه سرقت های خشن ، پرونده مقدماتی برای متهمان به اسامی “فرزاد . ج” ( ۲۹ ساله ) ، “احسان . ش” ( ۲۵ ساله ) و “ستاره . الف” ( ۱۹ ساله ) تشکیل و به دستور هاشمیان ، دادیار شعبه اول دادسرای امور جنایی تهران ، در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

با آغاز تحقیقات از متهمان ، هر سه متهم به سرقت های تحت پوشش مسافرکشی در مناطق غرب تهران به ویژه در مناطق شهران ، آذری ، اتوبان نواب ، اتوبان چمران ، پل مدیریت ، فلکه صادقیه و میدان آزادی اعتراف کردند .

احسان در اعترافات خود به کارآگاهان گفت : در زمان سرقت من در صندلی عقب می نشستم و فرزاد نیز راننده بود . پس از سوار شدن مسافر ، با تهدید قمه و چاقو اقدام به زورگیری کرده و در صورت مقاومت از شوکر برقی استفاده می کردیم .
یکی از مالباختگان پس از حضور در پایگاه دوم پلیس آگاهی و شناسایی متهمان ، در اظهارات خود به کارآگاهان گفت : شامگاه سوم آبان هنگام بازگشت به خانه ، از میدان حق شناس سوار یک دستگاه پراید سفید رنگ به مقصد پل مدیریت شدم که در داخل ماشین ، در صندلی جلو یک خانم جوان و در صندلی عقب نیز یک مرد جوان نشسته بودند .ناگهان هنگام ورود به داخل تونل ، سرنشین صندلی عقب با تهدید قمه مرا مجبور به خم شدن در زیر صندلی اتومبیل کرد و پس از آن اقدام به سرقت گوشی تلفن همراه ، یک عدد عابر بانک و کیف دستی حاوی وجه نقد همراهم کرد .

مالباخته پس از شناسایی ستاره نیز در اظهارات خود گفت : زمانیکه سرنشین صندلی عقب اقدام به گرفتن اموال همراه من از جمله عابر بانک کرده بود ، این خانم که در صندلی جلو نشسته بود به طرف عقب برگشت و با تهدید و کتک اقدام به گرفتن رمز عابر بانک کرد و پس از اطمینان از درست بودن رمز ، مرا در اتوبان چمران ـ قبل از تقاطع همت به بیرون از ماشین پرتاب کردند .

سرهنگ کارآگاه مهرداد یگانه ، رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : از کلیه مالباختگانی که در مناطق مختلف تهران به ویژه در مناطق غرب و شمال غرب تهران و از سوی سرنشینان – دو مرد و یک خانم -خودروهای پراید سفید و مشکی مورد سرقت و زورگیری قرار گرفتند دعوت می شود تا برای شناسایی متهمان و طرح شکایات خود به پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان آزادی ـ خیابان زنجان شمالی مراجعه کنند .

اظهارات ستاره :

۱۹ ساله هستم و تنها یک خواهر ۲۳ ساله دارم .چندین سال است که از پدرم هیچ خبری ندارم و حدود ۸ سال پیش که پدر و مادرم از یکدیگر جدا شدند ، یک سالی را با پدرم زندگی کرده اما پس از ناپدید شدن پدرم !!! مجبور شدم تا نزد خواهر و مادرم زندگی کنم تا اینکه پس از ازدواج دوباره مادرم ، تصمیم گرفتم از آنها جدا شوم . در طول این مدت نیز در خانه تعدادی از دوستانم که خانه مجردی داشتند زندگی می کردم و گاهی اوقات و برای چند روز نزد خواهر و مادرم می رفتم .

اولین بار چگونه با موادمخدر آشنا شدی؟

زمانیکه پیش پدرم زندگی می کردم ، یعنی حدودا ۶ سال پیش ، برای اولین بار با شیشه آشنا شدم و شیشه را آنجا مصرف کردم اما اعتیاد شدید به شیشه را پس از فرار از مدرسه پیدا کردم .

چگونه با فرزاد و احسان آشنا شدی ؟

از حدود دو هفته قبل از دستگیری بود که با فرزاد ، در خانه یکی از دوستانم که در کار خرید و فروش شیشه بود ، آشنا شدم . فرزاد به تازگی از زندان آزادش شده بود و پس از مدتی ، برای تأمین هزینه مواد تصمیم به سرقت گرفتیم . احسان و فرزاد با یکدیگر در زندان دوست شده بودند و هر دو نفرشان نیز بچه های منطقه امامزاده حسن هستند و من به واسطه فرزاد با احسان آشنا شده ام .

علت اعتیاد خود را چه می دانی ؟

به خاطر کنجکاوی ببیش از اندازه و همچنین انتخاب پدرم به عنوان تابلوی راهنمای زندگی ، گرفتار اعتیاد شدم اما با این وجود اعتقاد دارم که خودم مقصر اصلی تمامی این اشتباهات هستم .

فرزاد چه گفت ؟

سن و میزان تحصیلات ؟

۲۹ سال سن دارم و میزان تحصیلاتم دیپلم ردی است .

چند خواهر و برادر دارای ؟

چهار خواهر دارم و تنها فرزند پسر خانواده هستم .

شغل ؟

پیش از این مسافرکشی می کردم .

سابقه دستگیری هم داری ؟

سال گذشته به اتهام زورگیری توسط پایگاه هشتم پلیس آگاهی دستگیر شدم و حدود یک ماه است که از زندان‌ آزاد شده ام .

چگونه اعتیاد پیدا کردی ؟

تا قبل از اعتیاد ورزش می کردم تا اینکه حدود یک سال پیش و زمانیکه به همراه دوستانم برای گردش و خوشگذرانی با ماشین در خیابان ها می چرخیدیم ، مصرف شیشه را آغاز کردم .

نحوه تهیه ماشین برای سرقت ها چگونه بود ؟

صاحب ماشین اعتیاد دارد و هر بار ماشین را از او اجاره می کردم و پس از سرقت به او بازپس می دادم .

اولین بار پیشنهاد سرقت را چه کسی داد ؟

پیشنهاد سرقت ها را هر سه نفرمان دادیم .

حرف های احسان

سن و میزان تحصیلات ؟

۲۵ سال سن دارم و دارای مدرک دیپلم هستم .

چند خواهر و برادر داری ؟

یک خواهر و دو برادر دارم .

شغل ؟

قبلا در محدوده بازار در یک سفره خانه سنتی کار می کردم .

مدت اعتیاد ؟

دو سال است که به مصرف شیشه اعتیاد دارم .

چگونه با فرزاد دوست شدی ؟

فرزاد را از خیلی وقت پیش می شناسم و با همدیگر در یک محل زندگی می کنیم اما در داخل زندان با یکدیگر دوست شدیم و زمانیکه با هم از زندان آزاد شدیم ، به واسطه مصرف مشترک شیشه ارتباطمان همچنان ادامه پیدا کرد .

نقش شما در سرقت چه بود ؟

من رانندگی بلد نیستم و به همین علت در زمان سرقت ها فرزاد رانندگی می کرد و من نیز در صندلی عقب زورگیری می کردم .

چرا سرقت می کردید ؟

تمامی سرقت ها را پس از مصرف شیشه انجام می دادیم .
پاسخ
سپاس شده توسط:
zapsواقعااااااااا تاسف داره
اینجاشو ننویس خدا میدونه دلتنگشم
دست خودم نیست خدا میدونه دلتنگشم
پاسخ
سپاس شده توسط:
خداجونمtwol
بازنده میگه میشه اما سخته
برنده میگه سخته اما میشه

پاسخ
سپاس شده توسط: