انجمن ايران رمانسونامی قلیـ ـان بین فوتبالیست ها؛ از بالوتلی تا ناصرخان!
زمان کنونی: ۰۳-۰۳-۹۷، ۱۰:۲۸ ق.ظ
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: taranomi
آخرین ارسال: taranomi
پاسخ 3
بازدید 15

امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سونامی قلیـ ـان بین فوتبالیست ها؛ از بالوتلی تا ناصرخان!
#1
تازه ترین مسئله ای که دوباره نقل محال شده است و البته بحث درباره درستی یا نادرستی آن وجود دارد، عکسی است که از فرشاد احمدزاده و کامیابی نیا در امارات حین مصرف قلیـ ـان در یک سفره خانه عربی منتشر شده است.
روزنامه آسمان آبی - نوید استادرحیمی: دبلیو دبلیو دبلیو دات گوگل دات کام. قلیـ ـان (تایپ کردن در قسمت سرچ). اینتر. قلیـ ـان- ویکی پدیا. «قلیـ ـان وسیله آبی است برای کشیدن تنباکو که در خاورمیانه، آسیای مرکزی و شمال آفریقا متداول است و توسط هندیان اختراع شد.» (چند سطر پایین تر) «بررسی 542 مطالعه علمی در زمینه قلیـ ـان نشان می دهد در مقایسه با کشیدن یک سیـ ـگار، کشیدن یک قلیـ ـان حدود 12 برابر بیشتر دود، پنج برابر بیشتر قیر، دو برابر بیشتر نیکوتین و دو برابر بیشتر مونوکسید کربن و به ازای هر 45 دقیقه تا یک ساعت به اندازه یک بسته دود وارد بدن انسان می کند.»
 
[عکس: 1444788_654.jpg]
چنین وسیله ای در دهه جدید با رشد روزافزون، بین مردم ایران و به خصوص جوان های وطنی رایج شده است و سفره خانه ها بازار سکه ای به هم زده اند و برای گرفتن مجوز این مغازه ها چه پول ها که جا به جا نمی کنند و جه هزینه ها که کم نمی شود. مطمئنا با تعریفی که از قلیـ ـان شد باید طیف ورزشکار جامعه از آن مبرا باشد و در نقطه مقابلش قرار بگیرد و به جامعه نشان دهد با پرهیز از این گونه تفریحات ناسالم، می توان با داشتن یک زندگی سالم و همراه با ورزش به چه موفقیت هایی دست پیدا کرد، اما در عین ناباوری شاهد این هستیم که اتفاقا، ورزشکاران و خاصه فوتبالیست ها بیش از پیش آلوده معتاد به این وسیله پرخطر شده اند و در باتلاق آن فرو می روند.
نیازی به کند و کاو زیاد هم نیست. شما اگر کنار واژه قلیـ ـان، کلمه فوتبالیست را هم تایپ کنید، با عکس ها و مطالب گوناگونی درباره قلیـ ـان کشیدن فوتبالیست ها مواجه می شوید؛ اتفاقی که دیگر هیچ کس نمی تواند مانند گذشته آن را کتمان کند. خداداد عزیزی، ستاره سال های گذشته فوتبال ایران، در این باره می گوید: «98 درصد ما فوتبالیست ها قلیـ ـان می کشیم و دو درصد بقیه هم سیـ ـگار و پیپ مصرف می کنند!»
برای هر دردی دو درمان است:

سکوت و زمان
پاسخ
سپاس شده توسط: دخترشب ، ♥صنم♥
#2
احمدزاده و کامیابی نیا، مشتی از خروار
آخرین مسئله ای که نقل محال شده بود و البته بحث درباره درستی یا نادرستی آن وجود دارد، عکسی است که از فرشاد احمدزاده و کامیابی نیا در امارات حین مصرف قلیـ ـان در یک سفره خانه عربی. بعد از این که سرخپوشان تهرانی در ابوظبی با نتیجه 4 بر صفر به الهلال باختند و تا حدزیادی شانس صعود به فینال را از دست دادند، این تصاویر دست به دست شد. خیلی ها آن را فتوشاپ و غیرواقعی دانستند، اما آیا در اصل قضیه تفاوتی ایجاد می کند؟ دو فوتبالیست مورد نظر در آن محل حضور داشتند. البته که نباید این مسئله را تنها از چشم آن بازیکن دید.
 
[عکس: 1444786_435.jpg]
 
شاید بهتر باشد ریشه یابی را در فرهنگ سازی و همچنین مدیریت باشگاه هایمان جست و جو کنیم؛ جایی که برای بازیکن تعریف نشده بایدها و نبایدهایش چیست، چه ساعتی باید بخوابد و چه زمان هایی تمرین کند، چه وقت هایی در اختیار باشگاه است و چه زمان هایی خیر. تا وقتی مدیران باشگاه های ما سیاست حاشا را در دستور کار خود قرار دهند و بگویند به کسی مربوط نیست، آب از آب تکان نمی خورد... احمدزاده و کامیابی نیا مشتی از خروار هستند که در فوتبال ما وجود دارند.

از صادقیان و مسلمان تا رحمتی و عمران زاده
حدود پنج سال پیش برای نخستین بار این مسئله در فوتبال ما به صورت جدی مطرح شد و مردم با عمق فاجعه رو به رو شدند. تصویری که از محسن مسلمان و پیام صادقیان، دو بازیکن وقت تیم ملی امید، منتشر شد گویای همه چیز بود. در اردوی تیم ملی قلیـ ـان سرو می شد. مسئولان فدراسیون، به جای برخورد درست و فرهنگی، به تصمیمات چکشی روی آوردند. فدراسیون فوتبال در برخورد جدی با کسانی که در اردوی تیم ملی فوتبال زیر 22 سال قلیـ ـان کشیده بودند، آن ها را از حضور در تیم ملی زیر 22 سال محروم کرد.
کسانی که محروم شدند عبارتند از: دکتر ابارشی، پزشک تیم ملی زیر 22 سال، مهدی خانبان آنالیزور تیم ملی زیر 22 سال و همچنین پیام صادقیان و محسن مسلمان، رسول جوزی، سرپرست تیم ملی زیر 22 سال، هم به دلیل این که مسئولیت کادر تیم را برعهده داشت از سمتش برکنار شد.
محمد رویانیان، مدیرعامل وقت باشگاه پرسپولیس، در واکنش به حکم محرومیت پیام صادقیان و محسن مسلمان گفت: «مطرح کردن این مسئله جز ضربه زدن به بازیکنان جوان، نتیجه دیگری ندارد. امسال چند تیم، مثل پرسپولیس، نفت و ذوب آهن، جوان گرایی کرده اند، اما فدراسیون به هر طریق که شده می خواهد این تیم ها را بزند. به نظر من جریانی پشت این مسائل است. من این مسئله را پیگیری می کنم و از افرادی که به این جریان کمک می کنند هم شکایت خواهم کرد. طرح این مسائل در فاصله چند روز مانده به شهرآورد به شدت مشکوک است.»
 
[عکس: 1444787_851.jpg]
بعد از این ماجرا برای دو ستاره پرسپولیس، تصویری هم از مهدی رحمتی و حنیف عمران زاده به همراه قلیـ ـان منتشر شد که مشخص شود این مشکل نه تنها مختص جوان ها و پرسپولیس ها نیست که دامنگیر باتجربه ها و استقلالی ها هم هست. دیگر برای همه مشخص شده بود کشیدن قلیـ ـان بین فوتبالیست ها امری عادی است و حتی به یک صنعت تبدیل شده است.
برای هر دردی دو درمان است:

سکوت و زمان
پاسخ
سپاس شده توسط: author ، دخترشب ، ♥صنم♥
#3
تجارت قلیـ ـان؛ فرحزاد در قرق فوتبالیست ها
ظاهرا این روزها فوتبالیست ها فقط به مصرف قلیـ ـان و دیگر دخانیات اکتفا نمی کنند و از قدیمی و جدیدشان گرفته تا سرخ و آبی شان وارد بیزینس سفره خانه شده اند و در مکان های معروفی چون فرحزاد کسب درآمد می کنند و اتفاقا دخلشان هم بدجور پر و پیمان است و راضی هستند.

نابودشدگان قلیـ ـان
فوتبالیست های زیادی در این راه از بین رفته اند. حتی میان قدیمی ها هم کسی مثل ناصر حجازی که به دلیل سرطان ریه از دنیا رفت، به خاطر مصرف قلیـ ـان و سیـ ـگار در اردوهای تیم ملی استارت بیماری اش زده شد. جوانان بااستعدادی چون حمید شرفی، مرتضی هاشمی زاده، رضا حقیقی و... تنها تعداد انگشت شماری از بازیکنان کوه استعداد بودند، اما هر یک به نحوی طی این سال ها با مصرف کردن قلیـ ـان و موادی از این قبیل فوتبال حرفه ای خود را نابود کردند و خیلی زود محو شدند.

قلیـ ـان میان فوتبالیست های اروپایی
البته نباید از ذکر این نکته هم غافل شد که پدیده مصرف قلیـ ـان فقط مختص ایران و بازیکنان وطنی نیست و برخی از ستاره های اروپایی نیز دخانیات و قلیـ ـان کشیده اند که با برخوردهای قانونی باشگاه، از جمله با جرائم سنگین مالی، حسابی تنبیه شده اند و البته هر یک به نحوی از فوتبال به سرعت کنار رفته یا با مصدومیت های طولانی مواجه شده اند. کسانی چون مروان شاماخ، رحیم استرلینگ، جک ویلشر، دنیل استوریج و ماریو بالوتلی نمونه ای از این بازیکنان هستند.
 
[عکس: 1444785_557.jpg]
تیری آنری، الگوی مناسب برای فوتبالیست ها
حالا کنار قلیـ ـان، مصرف ترامادول، شیشه و مواد مخدر دیگر هم حسابی میان فوتبالیست ها باب شده است و قلیـ ـان یک خلاف پیش پا افتاده به حساب می آید و بازیکنان بدون هیچ ابایی عکس هایی در صفحات مجازی منتشر می کنند. در این بین نقش باشگاه ها و فدراسیون فوتبال می تواند بسیار تاثیرگذار باشد. آن ها با وضع قوانینی خاص می توانند در رایج شدن این پدیده خلل ایجاد کنند.
کنار همه این ها بازیکنان هم باید بدانند برای پیشرفت حرفه ای و نیز اخلاقی و به خاطر در چشم بودن و دیده شدن باید مراقب خود باشند و خودداری بیشتری داشته باشند. تیری آنری جمله جالبی دارد: «هیچ وقت ساعت 11 شب را ندیده ام و نمی دانم آسمان در این ساعت چه شکلی است.»
فوتبالیست ها و ورزشکاران ما هر وقت توانستند به چنین درکی برسند، می توانند خود را فوتبالیست یا ورزشکار حرفه ای بنامند؛ وگرنه بهتر است دود قلیـ ـان هایشان را به صورت حـ ـلقه بیرون بدهند؛ حـ ـلقه ای به نام حـ ـلقه مرگ.
برای هر دردی دو درمان است:

سکوت و زمان
پاسخ
سپاس شده توسط: author ، دخترشب ، ♥صنم♥


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  حجاب همسر فوتبالیست مشهور +عکس sadaf 1 30 ۱۶-۰۲-۹۷، ۰۴:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: taranomi
  واکنش فوتبالیست معروف به شایعه ازدواجش +عکس sadaf 7 57 ۲۱-۰۱-۹۷، ۰۲:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: !!Tina!!
  عکس بسیار صمیمی فوتبالیست معروف ایرانی و همسرش sadaf 1 21 ۲۰-۱۲-۹۶، ۰۳:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: ♥صنم♥
  علی دایی در کنار خانم کوچولوهای فوتبالیست taranomi 1 11 ۱۶-۱۲-۹۶، ۰۸:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: ♥صنم♥
  یعقوب کریمی فوتبالیست خوب کشورمان و همسرش taranomi 1 18 ۰۸-۱۲-۹۶، ۰۳:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: ♥صنم♥
  معروف‌ترین فوتبالیست‌هایی که قربانی حوادث رانندگی شدند ♥صنم♥ 5 11 ۰۳-۱۲-۹۶، ۰۳:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: ♥صنم♥
  عکس آتلیه ای سعید عزت اللهی، فوتبالیست تیم ملی کشورمان taranomi 1 8 ۳۰-۱۱-۹۶، ۰۷:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: ♥صنم♥
  آزادی های یواشکی فوتبالیست های قدیمی در آسانسور. taranomi 1 9 ۲۶-۱۱-۹۶، ۰۷:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: ♥صنم♥
  فوتبالیست های پیری که از فوتبال دل نمی کنند! ♥صنم♥ 3 17 ۱۴-۱۱-۹۶، ۱۰:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: ♥صنم♥
  عکسی از شادی عجیب و متفاوت فوتبالیست زن بعد از زدن گل sadaf 3 25 ۰۷-۱۱-۹۶، ۰۵:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: دختربهار

چه کسانی از این موضوع دیدن کرده اند
4 کاربر که از این موضوع دیدن کرده اند:
♥صنم♥ (۲۴-۱۰-۹۶, ۰۹:۲۱ ق.ظ)، دخترشب (۲۳-۱۰-۹۶, ۰۱:۴۸ ب.ظ)، taranomi (۲۳-۱۰-۹۶, ۰۱:۴۷ ب.ظ)، author (۲۳-۱۰-۹۶, ۰۱:۴۷ ب.ظ)

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان