امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
شوخی بازیگر برنده اسکار با کلینت ایستوود
به گزارش سه نسل، مراسم اعطاء جوایز بریتانیا (Britannia Awards) که شعبه آکادمی هنرهای فیلم و تلویزیون بریتانیا (بفتا) در لس آنجلس بانی آن است، چهارشنبه در هتل بورلی هیلتن برگزار شد.
دانیل دی- لوییس بازیگر بریتانیایی در این مراسم «جایزه بریتانیا استنلی کوبریک برتری در فیلم» را دریافت کرد. او جایزه خود را از استیون اسپیلبرگ گرفت که اخیرا در فیلم «لینکلن» با او همکاری کرده است.
شرکت‌کنندگان در مراسم پس از آنکه دی- لوییس جایزه خود را دریافت کرد، ایستاده او تشویق کردند، اما این تشویق‌ها زمانی بیشتر شد که او با کلینت ایستوود به خاطر حرکت‌اش در گردهمایی جمهوری‌خواهان شوخی کرد.
ایستوود که از مخالفان باراک اوباما رئیس جمهور آمریکاست، حدود دو ماه پیش در گردهمایی جمهوری‌خواهان، پیش از آنکه میت رامنی نامزد این حزب در انتخابات ریاست جمهوری اخیر این کشور سخنرانی خود را شروع کند، یک صندلی خالی را به نشانه اوباما مخاطب خود قرار داد و او را مسخره کرد، حرکتی که بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌ها داشت
[عکس: ba2ddf44-4faa-4f63-95c9-3b43925b73a6.jpg]
دانیل دی- لوییس
دی- لوییس در جوایز بریتانیا با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که روز سه‌شنبه برگزار شد و با پیروزی مجدد اوباما همراه بود، گفت: «ببخشید اگر یک کم بی‌حال هستم. تا ساعت دو صبح سی‌ان‌ان تماشا می‌کردم.»
دی- لوییس که دو بار برای فیلم‌های «پای چپ من» و «خون بپا می‌شود» برنده اسکار شده، در ادامه روی صحنه رو به صندلی خالی کنار خود کرد و به شوخی با حالتی احساسی گفت: «باید بگویم خیلی ممنونم و خوشحالم که رئیس جمهورِ دوباره انتخاب‌شده، با وجود مشغله فراوان اینجا آمده است.»
او در ادامه به اوباما نامرئی گفت: «می‌دانم یک انگلیسی هستم و این موضوع اصلا به من ارتباطی ندارد، اما واقعا ممنونم که شما انتخاب شدید!»
دی- لوییس در نهایت اذعان کرد شوخی او با ایستوود صرفا از روی یک حسادت حرفه‌ای بوده است.
بازیگر فیلم‌های آخرین بازمانده موهیکان‌ها» و «عصر معصومیت»، گفت: «من عاشق کلینت ایستوود هستم. شوخی امشب من یک تفسیر طنزآمیز از دیدگاه‌های سیاسی او یا هیچ چیز دیگر نبود، اما باید بگویم، وقتی دیدم او در اتاقی پر از آدم‌های غریبه با یک صندلی حرف می‌زند، به خودم گفتم من هم باید امتحان کنم. این یک چالش است. به خوبی او این کار را انجام ندادم، اما به هر حال، کار خودم را کردم.»
دانیل کریگ (جایزه بریتانیا هنر بریتانیایی سال) و کوئنتین تارانتینو (جایزه بریتانیا جان شلزنیگر برتری در کارگردانی) از دیگر برندگان جوایز بریتانیا 2012 بودند.

هالیوود ریپورتر / 8 نوامبر / ترجمه: علی افتخاری
پاسخ
سپاس شده توسط: admin