امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
عباس کیست؟
حضرت عباس کیست؟ شاخصه اصلی قمر بنی هاشم چیست؟ زیباترین و مهمترین خصوصیت ابالفضل چیست؟ ولایت پذیری عباس تا کجا و چند قرن بعد از واقعه عاشورا قابل ترجمان است؟

یکی از کسانی که توی عاشورا ، توی جریان کربلا حتی توی روضه های ما هم در نیومده تا الان و شخصیت ایشون درست و حسابی جا نیفتاده... حضرت عباسه!
شما وقتی میری زیارت نامه حضرت عباس رو مي‌خوني میگی : «لَعَنَ اللَّهُ مَنْ جَهِلَ حَقَّك‏ يَا عَبَّاس» لعنت خدا بر هر کس که تو رو نشناسه عباس!
خیلی از افراد میرن حرم حضرت عباس، زیارت نامه میخونند، خودشون رو لعن میکنند برمی گردن د. چون شأن حضرت عباس رو نمیشناسند
حضرت عباس مهمترین و اصلیترین شاخصه ی ایشون ولایت پذیری محض از امام معصومه❗️و سعی بر شبیه شدن حداکثری به امام معصوم
برادرهاش رو زودتر به میدان می فرستاد، شهید بشن جلوی چشمش که میگفت: «امروز مولایم امام زمانم داغ برادر میبینه، من میخوام در داغ برادر دیدن شبیه امام زمانم بشم»
اون دنیا این همه وسیله برای شفاعت، وقتی آقا رسول الله (ص) به امیرالمؤمنین (ع) میفرماید که: «به دخترم زهرا (س) بگو برای شفاعت چی آوردی؟» حضرت میفرماید در پاسخ به آقا رسول الله (ص) اما خطاب به امیرالمؤمنین (ع) میگه : «اليدان مقطوعتان لابنی العباس» (من دستان بریده ی پسرم عباس رو آوردم)
برای چی؟ چی رو میخواد بفهمونه به ما؟ پهلوی شکسته خودش بود. فرق شکافته ی امیرالمؤمنین (ع) بود. سر بریده اباعبدالله(ع) بود ، اینها همه معصوم اند
میخواد بفهمونه برید عباس شید.

وقتی آقا صاحب الزمان (عج) ازش می پرسند ما توی عرفه کجا دنبالت بگردیم؟ 
میفرمایند: «برو توی اون خیمهای که روضه ی عمویم عباسه ، یعنی چی؟

یعنی من حجت بن الحسن العسگری (عج) عباس میخوام. ندارم که ظهور نمیکنم

استاد رائفی پور
یالثارات الحسین
پاسخ
سپاس شده توسط: