امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فیلم هیس!...باید در مدارس ایران وبرای دانش اموزان اکران شود

تاریخ انتشار : سه شنبه, 18 فروردين 1394 09:47

[عکس: g94-1-18.jpg]

درخشنده با اشاره به موضوع فیلمش یادآور شد: یکی از مهم‌ترین مخاطبان این فیلم مربیان‌، معلمان و خانواده‌ها هستند، چرا که فیلم «هیس...» به نقش آنها در بروز این مسائل می‌پردازد اما متاسفانه در کشور خودمان هرچند فیلم در دانشگاه‌های پزشکی نمایش داده شد‌ اما در مدارس اکران نشد.
پوران درخشنده که به تازگی برای اکران فیلم «هیس دخترها فریاد نمی‌زنند» راهی استرالیا شده بود‌، گفت: آنچه آرزو داشتم برای این فیلم در کشور خودمان اتفاق بیفتد‌ در استرالیا رخ داد.

این فیلمساز در گفت‌وگویی گفت: فیلم «هیس...» در دو دانشگاه در ملبورن و سیدنی به نمایش درآمد و هر بار با استقبال بسیارخوب تماشاگران همراه شد، اما آنچه مرا بیش از همه خوشحال کرد، نمایش فیلم در یکی از مدارس ملبورن بود. چرا که فیلم «هیس...» یک فیلم تربیتی است و از ابتدای ساختش بسیار علاقه‌مند بودم، در مدارس کشور خودمان برای خانواده‌ها و معلمان به نمایش درآید.

درخشنده با اشاره به موضوع فیلمش یادآور شد: یکی از مهم‌ترین مخاطبان این فیلم مربیان‌، معلمان و خانواده‌ها هستند، چرا که فیلم «هیس...» به نقش آنها در بروز این مسائل می‌پردازد اما متاسفانه در کشور خودمان هرچند فیلم در دانشگاه‌های پزشکی نمایش داده شد‌ اما در مدارس اکران نشد.

این کارگردان سینم ا که برای نمایش فیلمش به مدت دو هفته در استرالیا حضور داشته است، توضیح داد: ابتدا فیلم در ملبورن به نمایش درآمد و در واقع افتتاحیه یک کنفرانس چند روزه بود. در این کنفرانس خود من درباره شیوه کارکردن خودم در سینم ا و چگونگی انتخاب سوژه فیلم‌هایم، صحبت کردم و پس از آن نیز دو جلسه نمایش فیلم داشتیم که بعد از هر نوبت نمایش،جلسه پرسش و پاسخ برگزار شد و فرصت بسیار خوبی شد تا با مخاطبان که دانشجویان ایرانی ‌، افغانی و ترک بودند، گفت وگو کنیم.

درخشنده با ابراز خرسندی از استقبال مخاطبان از فیلمش افزود: آنها خیلی تحت تاثیر فیلم قرار گرفته بودند و پرسش‌هایشان نشانگر جهانی بودن موضوع این فیلم بود. خوشبختانه استقبال آنقدر خوب بود که درخواست شد فیلم را در یکی از مدارس ملبورن برای خانواده‌ها و معلمان نمایش دهیم و این آرزوی من بود تا فیلم در مدارس اکران شود.

وی ادامه داد: بعد از ملبورن، فیلم در یکی از دانشگاه‌های سیدنی نیز اکران و جلسه پرسش و پاسخ آن برگزار شد. تماشاگران خیلی تحت تاثیر فیلم قرار گرفته بودند. بسیاری از اساتید سیدنی از این فیلم استقبال کردند و درخواست داشتند تا مروری بر آثار من در دانشگاه‌شان انجام شود. علاوه بر این درخواست‌هایی برای اکران فیلم در ترکیه و کشورهای دیگر نیز مطرح شد.

به گفته این کارگردان؛ این سفر از 12مارچ (22 اسفند ماه) آغاز شد و به مدت دو هفته ادامه داشت. ضمن اینکه پوران درخشنده در چند روز آینده به دعوت دانشگاه شیکاگو راهی آمریکا می‌شود.

این فیلمساز ابراز امیدواری کرد که فیلم آینده‌اش که آن فیلم نیز در حوزه رفتار شناسی است‌ در شرایط بهتری در ایران اکران شود و بیشتر در مدارس مورد توجه قرار بگیرد.

پوران درخشنده گفت: فیلمنامه فیلم تازه‌ام آماده شده و باید نامش را رونمایی کنیم و به زودی آن را برای دریافت پروانه ساخت به سازمان سینم ایی ارائه خواهیم کرد.
اخبارفرهنگی - ایسنا

پاسخ
سپاس شده توسط:
are vaghea felm ghashange
فروردینی است دیگر:
سکوتش...
به معنای رضایتش نیست که
.
.
داره فکر میکنه ببینه
چطوری دهنته سرویس کنه!
پاسخ
سپاس شده توسط:
نمیدونم یعنی ندیدمش
اگردلت گرفته سکوت کن ...این روزها کسی معنای دلتنگی رانمی فهمد...
پاسخ
سپاس شده توسط: