امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
محاکمه قربانی کودک آزاری به اتهام کودک کشی
۱۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۴  

محاکمه قربانی' کودک آزاری به اتهام کودک کشی

روزنامه شرق: پسری جوان که در کودکی مورد آزارواذیت قرار گرفته بود به اتهام قتل یک کودک پای میز محاکمه می‌رود. این متهم مدعی است به این دلیل مرتکب قتل شده که مقتول سرنوشتی مشابه او پیدا نکند. خانواده پسری ١١ساله به نام ابوالفضل روز ١٧ شهریور وقتی از غیبت پسرشان مطلع شدند به پلیس آگاهی رفتند و موضوع را گزارش دادند. آنها گفتند فرزندشان برای بازی به پارکی در نزدیکی خانه‌شان واقع در میدان رازی رفته و بعد از آن ناپدید شده است. پس از طرح این شکایت تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی برای پیداکردن ابوالفضل وارد عمل شدند. آنها ابتدا به جست‌وجو در حوالی خانه این کودک پرداختند اما ردی از او به‌دست نیاوردند. همین امر دو فرضیه را پیش‌ِروی پلیس قرار داد؛ نخست آنکه کودک را با انگیزه انتقام‌جویی یا اخاذی ربوده باشند و دوم اینکه پسربچه به قتل رسیده باشد. احتمال صحت فرضیه اول بسیار ضعیف بود زیرا هیچ تماسی با والدین ابوالفضل گرفته نشده و درخواستی نیز اعلام نشده بود. در شرایطی که امیدها برای زنده‌یافتن کودک بسیار کم‌رنگ شده بود، کارآگاهان سرنخ‌هایی به‌دست آوردند که نشان می‌داد پسربچه آخرین‌بار همراه یکی از جوانان محل به نام علی دیده شده است. به‌این‌ترتیب علی بازداشت شد. این جوان ٢٣ساله که ابتدا مدعی بود خبری از این ماجرا ندارد، در بازجویی‌های تخصصی به اغفال کودک و قتل او اعتراف کرد. متهم گفت: «من در کودکی مورد آزارواذیت قرار گرفتم. این اتفاق زندگی‌ام را تحت‌تأثیر قرار داد طوری که هرگز آرامش نداشتم و همیشه عصبی و مضطرب بودم. ابوالفضل من را یاد بچگی خودم می‌انداخت و به این فکر می‌کردم اگر بلایی که سر من آمد برای او هم تکرار شود، زندگی‌اش خراب می‌شود. به همین دلیل روز حادثه او را به بهانه دیدن کبوتر به خانه‌ام کشاندم و با ضربات چاقو کشتم. بعد از آن برای اینکه جسد را از بین ببرم و کسی متوجه قتل نشود، از برادرم کمک گرفتم. ما جنازه پسربچه را در یک چمدان گذاشتیم و به جاده تهران- قم رفتیم. سپس چمدان را در محلی خلوت رها کردیم».مأموران بعد از شنیدن اعترافات متهم به محل اعلام‌شده رفتند و با پیداکردن چمدان جنازه کودک را یافتند و به پزشکی قانونی منتقل کردند. متخصصان بعد از انجام آزمایش‌های لازم اعلام کردند روی پیکر ابوالفضل آثار ٥٠ ضربه چاقو دیده می‌شود و او به‌علت شدت جراحات و خون‌ریزی زیاد جانش را از دست داده است. پس از آن پرونده اتهامی علی در دادسرای امور جنایی تهران به جریان افتاد و متهم مدعی شد از بیماری روانی رنج می‌برد. او گفت این مشکلش در اتفاقی ریشه دارد که در کودکی برایش رخ داده بود. متخصص پزشکی قانونی درباره ادعای علی تحقیق اما اعلام کرد او از نظر روانی سالم است و جنونی که مسئولیت کیفری را از او سلب کند، ندارد. متهم به این نظر اعتراض کرد به همین دلیل این‌بار تیمی سه‌نفره علی را مورد معاینه قرار دادند و آنها نیز همین نظر را تأیید کردند. متهم باز هم قانع نشد و اصرار کرد به جنون مبتلاست. سومین مرتبه گروهی پنج‌نفری از متخصصان به بررسی شرایط روانی علی پرداختند و آنها نیز به این نتیجه رسیدند که متهم جنون ندارد. به‌این‌ترتیب تحقیقات مقدماتی از قاتل ابوالفضل تکمیل و قرار مجرمیت و کیفرخواست علیه او صادر شد.
اینجا همه ی برادران قابیلند
با وسوسه های ناتنی فامیلند
از ترس خیانت به رفاقت،ای عشق
اینجا همه ی رابطه ها تعطیلند...
پاسخ
سپاس شده توسط: