امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
محبوبیت عجیب و غریب این چند نفر در ایران
#1
برترین‌ها - مهسا شفیعی: طرفدار پاپ کره‌ای باشید یا نه این روزها باید در غار زندگی کرده باشید که متوجه محبوبیت و همه‌گیری این سبک از موزیک به ویژه در بین نوجوانان و جوانان نشده باشید. حالا خیلی وقت است که دیگر گروه‌های پاپ کره‌ای فقط برای کره‌ای‌ها محبوب نیستند و بعضی از آن‌ها حتی در خارج از کره طرفداران به مراتب بیشتری دارند.
به دلیل محبوبیت زیاد این سبک از موسیقی در کشورمان در این مقاله سراغ برخی از گروه‌های محبوب کی‌پاپ رفتیم و قرار است با هم نکاتی جالب درباره آن‌ها را مرور کنیم.


انگلیسی یادگرفتن رهبر BTS


[عکس: 1.jpg]

رهبر گروه محبوب BTS یعنی RM، آراِم را بسیاری پیش از این با نام Rap Monster می‌شناختند. آراِم در مصاحبه‌ای با یاهو اینترتینمنت درباره این موضوع صحبت کرد که تماشای سریال فریندز برای او نقش عمده‌ای در یادگیری و مسلط شدن به زبان انگلیسی بازی کرده است.
آراِم این‌گونه ادامه می‌دهد:"در شهر محل تولد من برای والدین کره‌ای تشویق کودکان به تماشای این سریال تقریبا مثل یک کلیشه بود و همه انجامش می‌دادند." این موزیسین محبوب اعتقاد دارد که انگلیسی صحبت کردن بازیگران این سریال بسیار واضح و ساده است و او بارها و بارها قسمت‌های مختلف این سریال را تماشا کرده است.
RM همچنین محبوب‌ترین شخصیت این سریال از نظر خودش را چندلر معرفی می‌کند و ادامه می‌دهد که عشق و رابطه بین راس و رِیچل هم از بخش‌های جذاب این سریال برای او بوده است.
داستان سربازی رفتن جین و دیگر ستاره‌های KPOP

[عکس: 2.jpg]

اگر از طرفداران کِی‌پاپ باشید حتما اطلاع دارید که طبق قانون کشور کره جنوبی، تمام مردان از نظر جسمی سالم باید تا پیش از 28 سالگی یک یا یک و نیم سال به آموزش نظامی مشغول شوند. هرچند که دارندگان مدال طلای المپیک و یا حتی موزیسین‌هایی که در سبک‌های کلاسیک به کار مشغول هستند لازم نیست به سربازی بروند اما هنوز تبصره‌ای برای ستاره‌های پاپ کره‌ای وجود ندارد.
بر اساس گزارش بلومبرگ، جینِ 29 ساله تابحال به دلیل استفاده از مرخصی 2 ساله برای سربازی ثبت نام نکرده است و اگر قانون دچار تغییر نشود باید به زودی روانه سربازی شود. بر اساس شایعاتی که در کشور کره جنوبی وجود دارد ممکن است به دلیل خدمات فرهنگی فراوان به کشور کره جنوبی، به زودی ستاره‌های کی‌پاپ هم از این قانون مستثنی شوند.
دقیقا کدام خدمات؟
اگر از طرفداران پاپ کره‌‌ای نباشید ممکن است با خودتان فکر کنید چنین گروه‌هایی چه فایده‌ای برای کشورشان دارند که انتظار دارند به چنین قانونی تن ندهند. بر اساس گزارش NPR  فقط و فقط گروه BTS سالانه بیش از 5 میلیارد دلار سود اقتصادی روانه کشور کره جنوبی می‌کند. دقت کنید فقط گروه BTS و نه تمام ستاره‌های مشغول در کی‌پاپ.
 ببـین ﻧﻪ ﻣﯿﺘﻮﻧﯽ ﺟـــــــــــــــــــــــﺎﻡ ﺑﺎﺷﯽ …
​​​​
ﻧﻪ ﻣﯿﺘﻮﻧﯽ ﺑــــــــــــــــــﺎﻡ ﺑﺎﺷﯽ …
گفتـم در جریان باشی …
پاسخ
سپاس شده توسط:
#2
تمرین‌های سخت و باورنکردنی برای ستاره شدن

[عکس: 3s7mq1dltv6u.jpeg]
اعضای گروه Blackpink درباره دورانی که به عنوان کارآموز با شرکت YG Entertainment قرارداد بسته بودند، صحبت‌های جالبی را مطرح کردند. ظاهرا اعضای این گروه به همراه اعضای گروه‌های دیگری که  درنهایت انتخاب نشدند، روزانه 12 ساعت تمارین و آموزش‌های سخت را برای ستاره شدن پشت سر گذاشته‌اند. از بین اعضای این گروه جِنی با پشت سر گذاشتن 6 سال تمرین بیشترین و رز با 4 سال کمترین زمانِ آموزش را داشته‌اند.
جِنی درباره این تجربه می‌گوید:"ما در مدت چند سال تمام مهارت‌هایی را که برای ستاره کی‌پاپ شدن احتیاج داشتیم یاد می‌گرفتیم و محیط آن‌جا حتی از مدرسه هم قانونمندتر بود. در نهایت پس از اتمام هر دوره فردی یک کاغذ به دیوار می‌چسباند و ما متوجه می‌شدیم چه کسی از بقیه بهتر بوده و چه کسی به اندازه کافی خوب نبوده و باید به خانه بازگردد."
علاقه شدید Jin به گروه Coldplay و کریس مارتین

[عکس: 8.jpg]

جین به عنوان یکی از اعضای گروه BTS در مصاحبه‌ای با GQ درباره علاقه‌اش به کریس مارتین و البته ملاقات این موزیسینِ انگلیسی گقته است:"آن روز فقط من و یکی دیگر از اعضای گروه هنوز در استودیو بودیم وکریس مارتین وارد استودیو شد. یادم هست که چقدر از ملاقات با او خوشحال بودم و به او گفتم واقعا گیتارش باحال است و کریس مارتین هم به راحتی هرچه تمام‌تر گیتارش را به من داد و گفت یک هدیه برای تو."
جین ادامه می‌دهد:"من واقعا منظور خاصی نداشتم فقط می‌خواستم به او بفهمانم که به نظرم واقعا آدم باحالی است و او گیتارش را به من هدیه داد. چندباری با تعجب از او پرسیدم آیا شوخی می‌کند؟ اما او کاملا جدی بود. حدس می‌زنم از این موضوع که من طرفدار او و گروه Coldplay هستم خبر داشت، البته این فقط یک حدس است. آن‌قدر بابت این ملاقات و هدیه خوشحال بودم که به سختی نفس می‌کشیدم."
Suho و تجربه سربازی

[عکس: 7.jpg]

سوهو، رهبر گروه EXO دوران سربازی اجباری در کشورش را انجام داده است و درباره این تجربه به مجله رولینگ استونز می‌گوید:"این دوران به من یاد داد که صرف نظر از حرفه‌‌ای که دارم باید بتوانم با هر نوع آدمی ارتباط برقرار کنم و همچنین  به نظرم این تجربه ابزار کارآمدی برای این ازتباط در اختیار من قرار داد."
 ببـین ﻧﻪ ﻣﯿﺘﻮﻧﯽ ﺟـــــــــــــــــــــــﺎﻡ ﺑﺎﺷﯽ …
​​​​
ﻧﻪ ﻣﯿﺘﻮﻧﯽ ﺑــــــــــــــــــﺎﻡ ﺑﺎﺷﯽ …
گفتـم در جریان باشی …
پاسخ
سپاس شده توسط:
#3
رکوردهایی که موزیک ویدئوی گروه Blackpink جابجا کرد

[عکس: 12.jpg]
حتما از محبوبیت موزیک ویدئوی آهنگِ "How You Like That" از گروه بلکپینک با خبر هستید اما این موزیک ویدئو موفق شد چند رکورد کتاب گینس را به نام اعضای این گروه جابجا کند. این موزیک ویدئو موفق شد سه رکورد بیشترین تماشای یک ویدئو در یوتیوب طی 24 ساعت، بیشترین تماشای یک موزیک ویدئو در یوتیوب طی 24 ساعت و بیشترین تماشای یک موزیک ویدئوی پاپ کره‌ای در یوتیوب طی 24 ساعت را از آن خود کند.
جالب است بدانید این موزیک ویدئو در روز اول قرار گرفتن در یوتیوب، بیش از 86 میلیون بار تماشا شد که رقم قابل توجهی است.این موزیک ویدئو در حال حاضر بیش از یک میلیارد بار در یوتیوب تماشا شده است.
اولین ستاره غیر کره‌ای پاپ کره‌ای؟

[عکس: 6.jpg]
بنا بر مطلبی که Elle منتشر کرده است، لیسا از اعضای گروه Blackpink اولین فرد غیر کره‌ای است که شرکت YG Entertainment حاضر شده با او قرارداد امضا کند و او را در مسیر تبدیل شدن به یک ستاره در کی‌پاپ بپذیرد. لیسا اهل کشور تایلند است.
میزان تاثیر و محبوبیت در میان غیر کره‌ای‌ها

[عکس: 9.jpg]
وقتی مجله بیلبورد از جوی، یکی از اعضای گروه Red Velvet درباره پرجمعیت‌ترین اجرای این گروه پرسید، جوی پاسخ جالبی داد:
"راستش در زمانی تورِ اوِرسیز، من واقعا تحت تاثیر هواداران بین‌المللی‌مان قرار گرفتم. طرفداران بسیار زیادی که زبان کره‌ای را بلد نبودند و با این حال تک تک کلماتِ آهنگ‌های ما را به زبان کره‌ای می‌خواندند. آن‌ها حتی برای هر آهنگ هم‌خوانی و تشویق متفاوتی را طراحی کرده بودند و این وفاداری واقعا من را احساساتی کرد."
تعداد حلقه‌های اعضای گروه Seventeen

[عکس: 11.jpg]

بر اساس مجله رولینگ استونز تمام 13 عضو گروه محبوب Seventeen از سال 2015 و آغاز به کارِ این گروه، برای انتشار هر آلبوم موفق یک حلقه دریافت می‌کنند. بنابر این مقاله 13 عضوِ این گروه تا آپریلِ سال 2022 هر کدام 5 عدد از این حلقه‌ها دریافت کرده‌اند
 ببـین ﻧﻪ ﻣﯿﺘﻮﻧﯽ ﺟـــــــــــــــــــــــﺎﻡ ﺑﺎﺷﯽ …
​​​​
ﻧﻪ ﻣﯿﺘﻮﻧﯽ ﺑــــــــــــــــــﺎﻡ ﺑﺎﺷﯽ …
گفتـم در جریان باشی …
پاسخ
سپاس شده توسط:


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  ۲ درصد از ثروت «این مرد» تمام گرسنه‌ها را سیر می‌کند؟ صنم بانو 2 235 ۱۱-۰۸-۰، ۰۹:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: صنم بانو
  مخوف‌ترین قاتل‌های زنجیره‌ای در ایران صنم بانو 3 217 ۲۳-۰۶-۰، ۰۳:۲۹ ق.ظ
آخرین ارسال: صنم بانو
  روزی روزگاری؛ شاهزاده فیلیپ و ملکه در ایران صنم بانو 4 37 ۲۱-۰۱-۰، ۱۱:۲۳ ق.ظ
آخرین ارسال: صنم بانو

چه کسانی از این موضوع دیدن کرده اند
1 کاربر که از این موضوع دیدن کرده اند:
صنم بانو (۰۶-۰۳-۱, ۰۷:۲۸ ق.ظ)

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان