مردودی از پایه اول دبیرستان حذف میشود
زمان کنونی: ۲۶-۰۴-۹۷، ۰۸:۴۶ ق.ظ
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: دختر دریا
آخرین ارسال: دختر دریا
پاسخ 1
بازدید 289

امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مردودی از پایه اول دبیرستان حذف میشود
#1
فارس: معاون دفتر آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: بنا بر تصویب شورای عالی آموزش و پرورش از سال جدید تحصیلی مردودی از پایه اول دبیرستان حذف خواهد شد.

امین باشیزاده صبح امروز در جلسه مدیران متوسطه ادارهکل آموزش و پرورش استان قم در مجتمع مریم، اظهار داشت: وزارت آموزش و پرورش برای سال جاری تحصیلی 36 مصوبه و قانون در دست اجرا داشت که در شورایعالی آموزش و پروش تصویب شده بودند.

وی ادامه داد: از این 36 مصوبه، شش مصوبه مربوط به معاونت آموزش متوسطه میشد که سه طرح مـ ـستقیما با دفتر آموزش متوسطه ارتباط داشت.

معاون دفتر آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش افزود: نخستین مصوبه که تقریبا یک انقلاب فرهنگی بود، تغییر آئیننامه پیشدانشگاهی بود که این مقطع را از دوره ترمی واحدی به وضعیت سالی واحدی تغییر داد.

وی اذعان داشت: این تصمیم در طی جلسات متعدد با مدیران، معاونین آموزش متوسطه و مدیرکلهای این اداره در سراسر کشور گرفته شد و این امکان را به ما داد که بسیاری از مشکلات مدیران در این زمینه را برطرف کنیم.

باشیزاده ادامه داد: وضعیتی که پیش از اجرای این قانون وجود داشت، بسیار برای مدیران مشکل آفرین بود چرا که تنظیم کردن مسائل دو نوع سیستم آموزشی در مدارس کار بسیار سختی است.

وی گفت: همسانسازی نظام دوره پیشدانشگاهی و دوره متوسطه سبب پیشروی در روند پیشرفت تحصیلی دانشآموزان شد و نتایج مثبت این موضوع در آینده بیشتر برای همکاران فرهنگی مشخص میشود.

معاون دفتر آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: مصوبه بعدی، موضوع معدلدار کردن دیپلمهای فاقد معدل بود که در شورای عالی آموزش و پرورش تصویب شده و شیوهنامه انجام این کار هماکنون در وزارت آموزش و پرورش آماده است و به زودی در اختیار استانها قرار میگیرد.

وی افزود: مشکل بعدی که در وزارت آموزش و پرورش وجود داشت، مسئله دانشآموزان پایه اول متوسطه بود که با توجه به وجود مردودی در این پایه، مشکلات بسیاری برای نحوه ادامه تحصیل این دانشآموزان وجود داشت.

باشیزاده گفت: هماکنون یک میلیون و 50 دانشآموز متوسطه در کل کشور وجود دارد که از این تعداد 20 درصد مردودی بودند.

وی اضافه کرد: البته این مردودی در گذشته 36 درصد بود که با تلاش فرهنگیان در کل کشور به 20 درصد رسید ولی این هم رقم کمی محسوب نمیشود و حدود 200 هزار دانشآموز شامل این معضل میشوند.

معاون دفتر آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش ابراز داشت: پس از آزمایش کردن طرحهای کیفیتبخشی مختلف در این دوره از آنجا که این مشکل به قوت خود باقی مانده بود، آئیننامه جدید این مشکل در زمینه مردودیها را رفع کرد و بنا بر این شد که بعد از این در دوره متوسطه مردودی وجود نداشته باشد.

وی ادامه داد: دانشآموزان تجدیدی در امتحانات خرداد اول متوسطه ابتدا در تابستان دورههای آموزشی را میگذرانند و در شهریور امتحان خواهند داد.

باشیزاده افزود: اگر این دانشآموزان در شهریور موفق به کسب نمره قبولی نشوند، امتحانات جبرانی در مهر ماه فرصت دیگری در اختیارشان خواهد گذاشت.

وی خاطرنشان کرد: دانشآموزانی که در مهر ماه نیز نتوانند قبولی را به دست بیاوردند، از این نظر که نمرات پائینی در دروس دارند به دورههای کار و دانش معرفی میشوند.

معاون دفتر آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با اشاره به سیاست وزارت آموزش و پرورش در هدایت 50 درصد دانشآموزان به فنی و حرفهای و کار و دانش، ابراز داشت: این طرح در این موضوع هم به کمک ما میآید و بسیاری از مشکلات دوره متوسطه را برطرف خواهد کرد.

وی یادآور شد: این طرح از این نظر که مردودیها را از دوره متوسطه حذف میکند و معضل پیشنیاز را از سر راه مدیران متوسطه برمیدارد، بسیاری از مداخلات آموزشی در دوره متوسطه را حذف خواهد کرد.

باشیزاده در پایان خاطرنشان کرد: دستورالعمل ساماندهی زمان آموزش، تهیه دفترچه آزمون یکسان برای مدارس نمونه دولتی و سمپاد، تغییر اساسنامه مدارس نمونه دولتی و بازدید از مدارس نمونه دولتی سراسر کشور از دیگر طرحهای اجرا شده در مجموعه آموزش متوسطه در وزارت آموزش و پرورش بود.
حکایت من ، حکایت کسی ست که عاشق دریا بود اما قایق نداشت.
دلباخته سفر بود همسفر نداشت
زخم داشت اما ننالید گریه کرد اما اشک نریخت .
حکایت من ، حکایت چوپان بی گله .
 و ساربان بی شتر است ...
حکایت کسی که پر از فریاد بود .......
اما سکوت کرد ...
پاسخ
سپاس شده توسط:


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  خبر تاسف بار تجـ ـاوز گروهی به دانش‌آموزان یک دبیرستان دخترعلی 2 24 ۱۰-۰۳-۹۷، ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: دخترعلی
  جان 100 میلیون نفر گرفته میشود؟ ♥صنم♥ 0 8 ۲۶-۱۱-۹۶، ۰۵:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ♥صنم♥
  شکاف جنسـ ـیتی در مقطع دبیرستان نويد 0 100 ۰۹-۰۵-۹۴، ۰۲:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: نويد
  میزان افزایش حقوق معلمان پایه ابتدایی v.a.y 1 524 ۱۷-۱۰-۹۳، ۰۶:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: sadaf
  کدپستیهای کشور به روز میشود varesh 0 139 ۱۳-۰۸-۹۳، ۱۲:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: varesh
Rainbow تحصیل یک میلیون و 62 هزار و 158 دانش آموز در پایه ششم دبستان مرد آریایی 0 312 ۲۲-۱۰-۹۱، ۰۵:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: مرد آریایی
Rainbow ورود رشته بسکتبال به پایه اول راهنمایی از سال آینده مرد آریایی 0 306 ۱۶-۱۰-۹۱، ۰۳:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: مرد آریایی
Rainbow امکان تدریس معلمان لیسانسه در مدارس راهنمایی و دبیرستان مرد آریایی 0 379 ۱۲-۱۰-۹۱، ۰۸:۲۸ ق.ظ
آخرین ارسال: مرد آریایی
Rainbow تغییر تمامی کتب پایه سوم دبستان در سال آینده / توزیع کتاب های درسی سال از شهریور ماه مرد آریایی 0 340 ۰۹-۱۰-۹۱، ۰۱:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: مرد آریایی
Rainbow تهیه بانک سوالات پایه ششم ابتدایی برای نخستین بار مرد آریایی 0 975 ۰۶-۱۰-۹۱، ۰۶:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: مرد آریایی

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان