امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مصاحبه با پروانه قدیمی
سلام خانوم قدیمی روزتون بخیر،لطفایه بیوگرافی ازخودتون به مابدین؟
سلام به شما و تمام دوستان خوبی که با لطفشون منو شرمنده کردن .
من متولد بهمن ماه سال ۵۳ هستم . خانه دارم و دو پسر به سن ۲۴ و ۱۸ ساله دارم .متولد تهرانم و ساکن شهرری . تک دخترم و دو برادر کوچکتر از خودم دارم .
میشه رمانهایی روکه نوشتین معرفی کنین؟
رمان (زهرشیرین )  اولین رمان بود که توسط نشر شقایق چاپ شد .رمان (رقص شعله ها) در دست چاپه توسط نشر علیرمانهای مجازیم هم عبارتند از:نهایت آرامش . شعله های خاکستری . ساقه های رقص ان . خاکستر یک احساس .خشم و غیرت. بغض شب . از دیار شب.
شروعتون باچی بود؟ازکی متوجه شدین میتونین بنویسین؟
شروعش با همون رمان زهر شیرین بود . راستش من خیلی رمان میخوندم و مدام مجله های خانوادگی میخوندم . زهر شیرین و نهایت آرامش و رقص شعله ها از تخیلاتم سرچشمه گرفت اما با دغدغه های جوانان امروز مخلوط شد .راستش من از وقتی پسرام بزرگ شدن ،اوقات فراغتم بیشتر شد و شروع به نوشتن کردم .با خوندن مجله های خانواده کلی سوژه توی ذهنم به صف میشه و تا وقتی ننویسم راحت نمیشم .الان در حدود ۸ ساله که مینویسم .
کارهای کدومیک ازنویسنده هاروبیشترمیپسندید؟
الان خداروشکر نویسنده های خوب زیاد داریم . یکی از یکی کارهاشون جذابتر و زیباتره . اما خانوم ریاحی با رمان همخونه ش عالی درخشید . کارهای خانوم پ.غفاری و الناز محمدی و هستی.ق و ساناز زینعلی رو خیلی دوست دارم . البته نویسندگان دیگه ای هم هستند که خیلی نوشته هاشون رو دوست دارم اما اگه نام ببرم از حوصله خارجه .
بعداز رمان ازدیارشب ،رمان دیگه ای درنظرگرفتین؟
راستش چون بغض شب رو هم در کنار این کار انلاین مینویسم نمیتونم فکر دیگه ای داشته باشم اما به امید خدا اگه عمری باشه بعد از اتمام این دو رمان حتما رمان دیگه ای رو شروع میکنم .
ازنظرپروانه قدیمی خوشبختی یعنی چی؟
خوشبختی یعنی آرامش ... یعنی دوست داشتن اطرافیانت و دوست داشته بشی . یعنی بیشتر از هر چیز خوبیهای اطرافت رو ببینی و از زندگی لذت ببری . یعنی بیشتر در لحظه زندگی کنی تا در گذشته و آینده ای که هنوز نیومده . راضی بودن به اونچه که هستی خودش باعث آرامشه .
ازیک تاده به خودتون چندمیدین؟
6 میدم ... چون هنوز خیلی کمی وکاستی دارم .

بهترین رمانی که باهاش خاطره دارین چی بوده؟
برباد رفته  و دلاور زند . یعنی هر چه روز میخوندم شبها توی خواب عین یه فیلم میدیدمش ... کتاب چهار جلدی بربادرفته را در عرض ده روز خوندم و خیلی لذت بردم .
چقدرمطالعه میکنین؟
الان که دو رمان انلاین دارم و یه رمان در دست ویرایش دارم وقتم خیلی کم شده اما در کل من زمان بیکاری ندارم ... حتما با خوندن کتاب و مجله و رمان پرش میکنم .. باوجود اینکه رمان های مجازی زیاده اما هنوزم عاشق خریدن کتاب رمان هستم . یه کتاب خونه ی بزرگ دارم که مخصوص رمانهای خودمه . از ۲۵ سال پیش تا الان کل کتابمو نگه داشتم .
تاحالاشکست خوردین؟
نه به اون صورت که بخوام بگم شکست خوردم و داغون شدم ... اما بوده در زمانی که زندگی بر وفق مرادم نبوده اما با صبر به زندگی دلخواهم رسیدم . کلا همیشه به زندگی خوش بینم . برای همین شکستها زیاد در یادم نمیمونه .
ممنون که وقتتون رودراختیارماگذاشتین
ممنون از شما که منو قابل دونستین و وقتتون رو صرف من کردین
خدايا تو ببين 
خدايا تو ببخش

پاسخ
سپاس شده توسط: