اطلاعیه رمان

[*] برخی از جدید ترین رمانهای انجمن ایران رمان
[*] رمان گل سر شکسته|دختر علی کاربر انجمن ایران رمان
[*] رمان ییلاق دلپذیر | اسماء کرمی پور کاربر انجمن ایران رمان
[*] رمان فرنگیس | ژاله صفری کاربر انجمن ایران رمان
[*] رمان سراب رد پای تو|maryamalikaniکاربر انجمن ایران رمان
[*] رمان فصل تازه زندگی| دهقانی کاربر انجمن ایران رمان
[*] رمان محکوم به حبس ابد|علیرضا شاه محمدی کاربر انجمن ایران رمان
[*] رمان رُبوخه | mila.f کاربر انجمن ایران رمان
[*] برای خواندن رمان مد نظرتون : پس از عضویت در انجمن به یکی از مدیرا پیام بدین و اسم رمان رو عنوان کنید تا رمان بررسی بشه
[*] برای ثبت نام کلیک کنید:لینک ثبت نام


معما‌های استدلالی که مغزتان را راه میندازد
زمان کنونی: ۳۰-۰۱-۹۸، ۰۱:۳۹ ق.ظ
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: نیـایــش
آخرین ارسال: نگـnegarـار
پاسخ 3
بازدید 86

امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
معما‌های استدلالی که مغزتان را راه میندازد
#1
برترین‌ها: این معما‌ها بهم آنقدر ساده هستند که هنگام نوشیدن یک فنجان چای حلشان کنید و هم آنقدر سخت هستند تا ساعت‌ها با آن‌ها کلنجار بروید و مغزتان را ورزش بدهید. آماده اید؟ کلاه زندانی
چهار جنایتکار روی چند پله صف کشیده اند. همه آن‌ها رو به یک جهت هستند. یک دیوار مرد چهارم را از بقیه جدا می‌کند. بنابراین به طور خلاصه:
مرد ۱ می‌تواند مرد ۲ و ۳ را ببیند.مرد ۲ می‌تواند مرد ۳ را ببیند.مرد ۳ هیچ کدام را نمی‌بیند.مرد ۴ هیچ کدام را نمی‌بیند.همه مجرمان کلاه دارند. به آن‌ها گفته شده که دو کلاه سفید و دو کلاه سیاه وجود دارد. آن‌ها ابتدا نمی‌دانستند که کلاه چه رنگی روی سرشان است. به آن‌ها گفته شده بود که به محض اینکه فهمیدند کلاهشان چه رنگی است با صدای بلند بگویند.آن‌ها اجازه نداشتند برگردن د یا حرکت کنند.آن‌ها اجازه نداشتند با یکدیگر حرف بزنند.آن‌ها اجازه نداشتند کلاهشان را بردارند.اولین کسی که رنگ کلاهش را می‌فهمد کیست و چرا؟
 
[عکس: 1678465_533.jpg]
 

مشکلات جاده‌ای
یک راننده در حال عوض کردن لاستیکش بود که ناگهان هر چهار مهره چرخش داخل مجرای فاضلاب افتادند. او سعی کرد آن‌ها را درآورد، اما نتوانست. مرد فکر می‌کرد باید ساعت‌ها کنار جاده بماند تا اینکه یک کودک رهگذر به کمکش آمد و توانست با توصیه او لاستیک جدید را وصل کند و خودش را به نزدیکترین مکانیکی برساند.
 
پیشنهاد کودک به او چه بوده است؟
 

هدیه جادوگرپرنس چارمینگ در جستجوی نامزدش به سفر دور و درازی رفته بود. تابستان تمام شده بود که در راه به کلبه یک جادوگر پیر رسید و از او خواست یک شب به او پناه دهد. جادوگر با گرمی از شاهزاده استقبال کرد و به او غذا، نوشیدنی و جای خواب داد. صبح روز بعد پرنس چارمینگ برای ادامه سفرش آماده شده بود که جادوگر به او هدیه‌ای داد و گفت: «در راهت با رودخانه عریضی روبرو خواهی شد که هیچ پلی ندارد. تنها راه عبور از رودخانه شنا کردن است. این لباس سحرآمیز به تو کمک خواهد کرد و نمی‌گذارد غرق شوی.»
قهرمان ما به سفرش ادامه داد و صد روز بعد به رودخانه‌ای رسید که جادوگر گفته بود. اما برای عبور از رودخانه نیازی به عصای سحرآمیز پیدا نکرد. چرا؟
راز قفس خرگوش
یک کشاورز خرگوش‌هایش را در سه قفس بزرگ نگه می‌دارد که به ردیف در حیاط قرار دارند. هر یک از این قفس‌ها رنگ متفاوتی دارند: زرد، سبز و قرمز. تا همین اواخر تعداد خرگوش‌های قفس سبز دو برابر تعداد خرگوش‌های قفس زرد بود. تا اینکه یک روز کشاورز ۵ خرگوش از قفس سمت چپ برداشت و به مدرسه محلی بخشید. همچنین نیمی از خرگوش‌هایی را که در قفس سمت چپ باقی مانده بودند را به قفس قرمز انداخت.
 می‌توانید رنگ قفس سمت چپ را حدس بزنید؟‌

مجرم را شناسایی کنید
اواخر شب خودرویی با یک عابر پیاده در یک خیابان فرعی باریک تصادف کرد و بدون توقف فرار کرد. پلیسی که اتومبیل را دیده بود به دنبال آن صحنه تصادف را با سرعت بسیار زیاد ترک کرد. شش نفر دیگر هم شاهد این تصادف بودند. آن‌ها گزارش‌های متناقضی از ماجرا ارائه دادند:ماشین آبی و راننده مرد بود.خودرو با سرعت زیاد حرکت می‌کرد و چراغ هایش خاموش بودند.خودرو پلاک داشت و زیاد تند نمی‌رفت.تویوتا بود و چراغ هایش خاموش بودند.پلاک نداشت و راننده زن بود.یک فورد خاکستری بود.وقتی در نهایت خودرو و راننده‌اش پیدا شدند، تنها یکی از شش شاهد کاملا درست گفته بود و بقیه یک بخش از شهادتشان درست و بخش دیگر غلط بود. باتوجه به این موضوع آیا می توانید موارد زیر را تعیین کنید؟
نام خودرو
رنگ خودرو
سرعت خودرو
خاموش یا روشن بودن چراغ‌های خودرو
داشتن یا نداشتن پلاک
مرد یا زن بودن راننده
 
پاسخ این قسمت در مطالب فردا منتشر خواهد شد.
راهی که من میرم تهش خوب نیست !
ولی جادش قشنگه !!
پاسخ
سپاس شده توسط: دخترعلی
#2
[b]کلاه زندانی[/b]
مرد ۲. مرد ۳ و ۴ نمی‌توانند کلاه کسی را ببینند. مرد ۱ یک کلاه سفید و یک کلاه مشکی می‌بیند و می‌فهمد کلاهش می‌تواند سفید یا مشکی باشد. مرد ۲ یک کلاه سیاه می‌بیند و می‌فهمد اگر کلاه خودش هم سیاه باشد پس قطعا مرد ۱ می‌فهمد کلاهش سفید است و بلند می‌گوید. از انجا که مرد ۱ چیزی نمی‌گوید، مرد ۲ نتیجه می‌گیرد که کلاه سفید روی سرش است.
 

 
مشکلات جاده‌ای
کودک به مرد گفته که از هر سه چرخ دیگر یک مهره باز کند و موقتا از آن برای بستن تایر جدید استفاده کند تا خودش را به مکانیکی برساند.
 

هدیه جادوگر
پرنس چارمینگ جادوگر را در آخر تابستان دیده بود و صد روز بعد، یعنی اواسط زمستان به رودخانه رسید. رودخانه یخ زده بوده و او به راحتی از آن گذشته است.
 

راز قفس خرگوش
زرد. همان طور که می‌دانیم ابتدا تعداد خرگوش‌های قفس سبز دو برابر تعداد خرگوش‌های قفس زرد بوده است. یعنی تعداد خرگوش‌های قفس سبز زوج بوده است. بعد از اینکه کشاورز ۵ خرگوش از قفس سمت چپ برمی دارد، تعداد خرگوش‌های آن  هنوز زوج هستند (چون تقسیم بر ۲ می‌شود)؛ بنابراین قبل از اینکه ۵ خرگوش را بردارد تعداد خرگوش‌های قفس سمت چپ فرد بوده است. از این رو قفس سمت چپ نمی‌تواند سبز باشد؛ و براساس اطلاعات مساله قرمز هم نمی‌تواند باشد پس زرد است.‌
مجرم را شناسایی کنید
یک فورد آبی بوده، پلاک داشته، با سرعت زیاد حرکت می‌کرده، چراغ هایش خاموش بوده و راننده زن بوده است. راه حل این معما در اطلاعات مساله نهفته است. پلیس با سرعت بسیار زیاد دنبال متهم رفته پس حتما او هم با سرعت زیاد حرکت می‌کرده است. اگر این را به عنوان فرض مساله در نظر بگیریم، پس این شهادت که اتومبیل آهسته حرکت می‌کرده غلط است. با استفاده از همین سرنخ می‌توانیم همه جواب‌های غلط را پیدا کنیم و کنار بگذاریم و به جواب درست برسیم.
راهی که من میرم تهش خوب نیست !
ولی جادش قشنگه !!
پاسخ
سپاس شده توسط: دخترعلی
#3
هدیه جادوگر:میگما من میخواستم بگم بخاطر اینکه جادوگر بهش یه لباس سحرآمیز داده نه یه عصای سحرآمیز واسه همین به عصا نیازی نداره و با لباس رد میشه اخه اخرش اشتباهی گفتی عصا  asna ‌بعد جوابارو دیدم فهمیدم اصن جواب یه چیز دیگس
Ɓє αƖωαуѕ нαρρу:)
پاسخ
سپاس شده توسط:


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بیشتر افراد نمی‌توانند این معما‌های ساده را حل کنند نیـایــش 2 95 ۰۴-۰۳-۹۷، ۱۱:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: دخترعلی

چه کسانی از این موضوع دیدن کرده اند
6 کاربر که از این موضوع دیدن کرده اند:
admin (۰۶-۰۳-۹۷, ۰۷:۰۶ ب.ظ)، دخترعلی (۰۷-۰۳-۹۷, ۱۱:۳۱ ب.ظ)، taranomi (۰۷-۰۳-۹۷, ۱۱:۳۱ ب.ظ)، نگـnegarـار (۰۷-۰۳-۹۷, ۱۱:۵۹ ب.ظ)، نیـایــش (۰۸-۰۳-۹۷, ۰۸:۱۲ ب.ظ)، Mahda (۰۶-۰۳-۹۷, ۱۰:۴۷ ب.ظ)

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان