امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مکانهای عجیب و غیر طبیعی جهان+10عکس
ieirچه طبیعت های زیبایی!
10 مکان عجیب و غیرطبیعی روی کره زمین!! (+عکس)
ما عادت داریم سیاره مان را مکانی طبیعی که از جنگل‌ها، بیابان‌ها، یخ‌ها و دریاها ساخته شده معرفی کنیم. اما در سراسر جهان مکان‌های جذاب و غیر طبیعی‌ای وجود دارد که با دیدنشان فکر می‌کنیم که محلی در مریخ یا جایی از جهانی دیگر است که تازه کشف شده اند! با هم این مکان‌ها را ببینیم....[عکس: Richat-structure-640x399.jpg]Richat Structure، نزدیک Ouadane در موریتانی. این محل که شبیه گردباد می‌ماند 50 کیلومتر وسعت دارد و در میانه صحرای موریتانی واقع شده است. [عکس: cappadocia-turkey-640x425.jpg]کاپادوکیه، ترکیه. واقع شده در قسمت مرکزی آناتولیا که به خاطر این کوه‌های دودکش مانند تیز و عجیبش شهرت دارد. [عکس: red-canyon.jpg]دره قرمز در یوتا. این صخره‌های قرمز رنگ کوهستانی تبدیل به پارک ملی شده اند و به خاطر این شکل عجیب و غریبشان که شبیه سیاره مریخ اند شهرت دارند.
[عکس: blue-hole-belize.jpg]حفره آبی، در بلیز. یکی از بزرگ ترین حفره‌های آبی کره زمین، این حفره عمیق آبی در زیر آب‌های ساحل بازیل امتداد دارد. [عکس: monuriki-island.jpg]جزیره مونوریکی، فیجی. این جزیره دورافتاده لوکیشن فیلم «دورافتاده» بود، جزیره ای باریک که با آب‌های آبی احاطه شده است. [عکس: striped-iceberg.jpg]دریای نروژی. توده‌های شناور یخی همیشه سفید خالص نیستند! این عکس توسط یک ماهیگیر خارج از سواحل نروژ گرفته شده است. [عکس: rock-formation-yehliu.jpg]Yehliu، تایوان. این محل تا حدود 1.700 متر تا سمت اقیانوس امتداد دارد، فرم‌های صخره ای غیرمعمولی به نظر من غیرطبیعی‌ترین محل فهرست ماست. [عکس: white-desert.jpg]بیابان سفید، مصر. مکانی بی حاصل. بیایان سفید با شکل‌های صخره ای عجیبش بیشتر شبیه منطقه ای روی ماه است تا یک بیابان.
[عکس: horseshoe-bend.jpg]Page، آریزونا. با ورود به این مکان وهم آلود با خمیدگی نعل اسبی در رودخانه کولورادوو رنگ‌های غنی، احساس می‌کنیم به سرزمین بیگانگان قدم گذاشته ایم!
[عکس: salt-lake.jpg]دریاچه نمک، بولیوی. متروکه و فراموش نشدنی. این دریاچه نمک در بولیوی زمینی ترک خورده و بی‌حاصل دارد.
باران بهانه بود، که زیر چتر من تا انتهای کوچه بیایی ...
ای کاش نه کوچه انتها داشت و نه باران بند می آمد ...
پاسخ
سپاس شده توسط: مرداب ، ATASH DOKHT
خیلی خیلی خیلی زیبا و جذاب بود.ممنون maramaramaramaraعزیزم بیا بریم همش رو ببینیم.پایه ای.عاشقشون شدمTongueTongueShyShy
همانند مردابی شده‌ام که رویای پیوستن به دریا را دارد
اما خورشید را بالای سر خود می‌بیند
و از کابوس بیابان رهایی نمی‌یابد

پاسخ
سپاس شده توسط: آرنوشا
خیلی قشنگ بودند مرسی
" دوستت دارم " را
من دلاویزترین شعر جهان یافته ام
پاسخ
سپاس شده توسط: آرنوشا