امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نام گذاری سالن های تئاتر، تقدیر از بزرگان هنرهای نمایشی است
داود رشیدی:

نام گذاری سالن های تئاتر به نام بزرگان هنرهای نمایشی تقدیر و قدردانی از اساتید و پیشکسوتان تئاتراست.
به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل مجموعه تماشاخانه ایرانشهر؛ داود رشيدي گفت: من کمتر دیده‌ام نمایشی در ایرانشهر اجرا شود و با استقبال مخاطبان و علاقه‌مندان همراه نباشد و نمایش‌هایی که در تماشاخانه ایرانشهر اجرا می‌شود، توانسته کسانی را وارد سالن‌های تئاتری کند که تا پیش از آن، تماشاگر تئاتر نبوده اند و من کم تر دیده‌ام نمایشی در این مجموعه با استقبال مخاطبان همراه نباشد.
وی ادامه داد: بسیاری از جوانان، مشتاق تئاترهایی هستند که در تماشاخانه ایرانشهر اجرا می شوند،‌ زیرا نمایش‌های این مجموعه به خوبی توانسته‌اند با جوانان ارتباط برقرار کنند؛ ضمن آنکه سایر قشرهای جامعه با حضور در این مجموعه از اوقات خوشی بهره می برند، به گونه‌ای که شاهد حضور و ارتباط طیفی از جوانان، روشنفکران و تقریبا همه افراد جامعه با نمایش های این مجموعه هستیم.
رشیدی بر اهمیت چگونگی مدیریت در اینگونه مراکز تئاتری تاکید کرد و افزود: مدیریت اینگونه مراکز باید به این گونه‌ای باشد تا چنین روندی ادامه پیدا کند و شاهد آن نباشیم که مخاطبان تئاتر تکراری باشند.
کارگردان نمایش "آقای اشمیت کیه؟" خاطرنشان کرد: قطعا استقبال تماشاگران و هنرمندان از این مجموعه با چگونگی مدیریت آن و اینکه چه نمایش‌ها و گروه‌هایی را انتخاب می‌کنند ارتباط مستقیم دارد.
وی گفت: اکنون دو سالن در تماشاخانه ایرانشهر فعال است که پیشنهاد می کنم آن دو از یکدیگر تفکیک شود؛ یعنی یک سالن به کارهای تجربی اختصاص داده شود و سالن دیگر که به ایتالیایی و یا کلاسیک شهرت دارد، میزبان نمایش‌هایی از این سبک و نوع باشد.
رشیدی همچنین نامگذاری سالن‌های تئاتری، به نام استادان برجسته تئاتر را اقدامی پسندیده و مطلوب ارزیابی کرد و افزود: این امر، اقدامی خوب و پسندیده است که به اساتید تئاتری در تمامی شاخه ها به خصوص هنرمندانی که در قید حیات نیستند و یا پیشکسوتانی که در سنین بالا هستند، احترام گذاشته و سالن‌ها را به نام این عزیزان نامگذاری کنند زیرا تماشاگر ضمن حضور در سالن، دیداری دوباره با آنان خواهد داشت و به یاد می‌آورد که کدام نمایش را از آنها دیده است.
این بازیگر برجسته تئاتر در پایان تاکید کرد: این قبیل اقدامات باعث می‌شود تماشاگران با هنرمندان برجسته ارتباط ذهنی برقرار کنند؛ ضمن آنکه این مهم یک نوع تقدیر و قدردانی از این بزرگان نیز به شمار میرود.
گفتني است؛ علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مجموعه برنامه های هنری مجموعه تماشاخانه ایرانشهر می توانند به سایت این مجموعه به نشانی http://www.tamashakhaneh.ir مراجعه نمایند. /ص
می کوشم غــــم هایم را غـــرق کنم اما
بی شرف ها یاد گرفته اند شــنا کنند ...
حسين پناهي

پاسخ
سپاس شده توسط: بانوی جنوب ، مرد آریایی ، sa armani