امتیاز موضوع:
  • 5 رای - 4 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{ پاراگراف کتاب}
- یه بار معلم ازمون خواست دربارهٔ اینکه معنی زندگی چیه انشا بنویسیم.

+ تو چی نوشتی؟
- «همراهی»
+ بهترین جوابی که تا حالا شنیدم!
- معلممون گفت باید جواب طولاتری بنویسم.
+ خب تو چی‌کار کردی؟
-نوشتم: «همراهی و بستنی»
+ چه نوع بستنی‌ای؟
- «درک شدن» خیلی شیرینه!

از كتاب : و هر روز صبح راه خانه دورتر و دورتر می‌شود
نويسنده:  فردریک بکمن
دیشب خوابت را دیدم..
صبح،
شمعداني باغچه مان گل از گلش شکفته بود...
پاسخ
سپاس شده توسط:
[عکس: 310811_313.jpg]

شهامت از آن آنان است که خودشان را یک روز صبح در آینه نگاه می کنند و روشن و صریح این عبارت را به خودشان می گویند ، فقط به خودشان : "آیا من حق اشتباه کردن دارم ؟".
 فقط همین چند واژه ...شهامت نگاه کردن به زندگی خود از رو به رو ... و هیچ هماهنگی و سازگاری در آن ندیدن . شهامت همه چیز را شکستن ، همه چیز را زیر و رو کردن ...به خاطر خودخواهی؟ خودخواهی محض ؟ البته که نه ، نه به خاطر خودخواهی .. پس چه ؟ غریزه بقا ؟ میل به زنده ماندن ؟ روشن بینی ؟ ترس از مرگ؟شهامت با خود رو به رو شدن .
دست کم یک بار در زندگی . رو به رو با خود . تنها خود . همین . "حق اشتباه" ترکیب بسیار کوچکی از واژه ها ، بخش کوچکی از یک جمله ، اما چه کسی این حق را به تو خواهد داد ؟چه کسی جز خودت؟

از كتاب : من او را دوست داشتم
آنا گاوالدا
دیشب خوابت را دیدم..
صبح،
پاسخ
سپاس شده توسط:
[عکس: 6894c9d9aa0218a7a3efbcd532e7fec3-425]

آنچه بیشتر باعثِ رنجش خاطرمان می‌شود،
 آن چیزی نیست که هرگز از آنِ ما نبوده، بلکه چیزی است که در برهه‌ای از زمان مالک آن بوده‌ایم و تا ابد آن را کم خواهیم داشت

از كتاب : مشکی برازنده‌ی توست
احلام مستغانمي

ترجمه: محمد حمادی
دیشب خوابت را دیدم..
صبح،
پاسخ
سپاس شده توسط:
[عکس: 594119_rEaxO0S0.JPG]

مارکو : از بوسه من خوشت نیومد؟ورونیکا : کاش گناه نبود تا کاملا لذت می بردم..مارکو : ما گناه می کنیم تا خدا بخشنده بمونه ...

از كتاب: 
ورونیکا تصمیم میگیرد بمیرد  
 پائولو کوئیلو

دیشب خوابت را دیدم..
صبح،
پاسخ
سپاس شده توسط:

چه کسانی از این موضوع دیدن کرده اند
21 کاربر که از این موضوع دیدن کرده اند:
admin (۱۳-۰۴-۹۶, ۰۷:۱۲ ب.ظ)، v.a.y (۲۵-۱۲-۹۶, ۰۴:۵۶ ب.ظ)، ملکه برفی (۱۴-۱۰-۹۶, ۰۹:۴۷ ب.ظ)، نويد (۱۴-۰۴-۹۶, ۰۲:۳۶ ق.ظ)، faramarzi (۰۷-۰۴-۹۴, ۰۵:۴۷ ق.ظ)، avapars (۲۳-۰۲-۹۶, ۱۱:۰۵ ب.ظ)، armiti (۰۴-۱۰-۹۴, ۰۱:۲۰ ب.ظ)، صنم بانو (۱۰-۱۲-۹۶, ۰۷:۰۸ ق.ظ)، فائزه 2 (۲۸-۰۹-۹۴, ۰۶:۴۰ ب.ظ)، ثـمین (۲۳-۰۲-۹۶, ۱۰:۵۲ ب.ظ)، دخترشب (۱۲-۱۱-۹۶, ۰۱:۱۹ ق.ظ)، AsαNα (۰۵-۱۱-۹۶, ۰۳:۰۵ ب.ظ)، _AYNAZ_ (۱۴-۱۰-۹۵, ۱۲:۵۵ ق.ظ)، d.ali (۲۱-۰۲-۹۷, ۰۶:۴۲ ب.ظ)، دختربهار (۲۳-۰۹-۹۶, ۱۰:۵۷ ب.ظ)، •Vida• (۰۴-۰۲-۹۶, ۰۸:۵۴ ب.ظ)، ستاره ی احساس (۰۴-۰۲-۹۶, ۰۷:۵۴ ب.ظ)، salina (۱۳-۰۲-۹۶, ۰۹:۲۱ ب.ظ)، taranomi (۱۲-۱۱-۹۶, ۰۱:۲۷ ق.ظ)، Raana123 (۱۴-۱۲-۹۷, ۰۱:۳۵ ق.ظ)، arom (۰۱-۰۵-۰, ۰۷:۵۶ ب.ظ)

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان