امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پاکبانان ( مصاحبه اختصاصی)
با سلام خدمت دوستان
خب تصمیم گرفتم از قشری براتون مصاحبه بگیرم که اصلا هیچ جا ازشون یاد نمیشه نه تلوزیون نه رادیو و...
خب این قشر پاکبانان زحمت کش هستن که شب و روز باعث نظافت و همچنین آرامش هستن دلیل آرامش رو هم تأمین امنیت میشه گفت که در بخش های بعدی متوجه میشید.
‌فقط تا کامل شدن بخش و مصاحبه های دیگر صبور باشید.
متشکرم.
دارم تقاص پوچی دنیارو میدم
پاسخ
سپاس شده توسط:
[عکس: rq5_jamnewsimage13570968.jpg]

موضوع: کار و زندگی پاکبانان
با تشکر از اقای سجاد.ش که در تهیه این گزارش مارا یاری کردند.
با سلام خدمت آقا سجاد عزیز و قبولی نمازو روزتون
میشه برا ما و بچه هایی که این گزارش رو میخونن خودتونو معرفی کنید؟
بنام خدا با عرض سلام، من سجاد.ش متولد 1368 ساکن شهر ارومیه لیسانس زبان هستم و با عنوان شغل يه پاکبان که مردم با نام رفتگر میشناسن در خدمتتون هستم
خب میشه بهمون بگید که شما دقیقا چه کاری میکنید و از ساعات کاریتون بگید؟
ما بستگی داره چه شیفتی کار کنیم
اگه شیفت شب باشیم از ساعت 10 شب تا ساعت 4 صبح اما اگه شیفت صبح باشیم از ساعت 4 صب تا 12 ظهر اگه اضافه کارم باشیم از ساعت 3 تا 6 عصر سر کار هستیم.
خب ساعت 4 باید سر کار باشيد پس باید نیم ساعت زودتر راه بيوفتيد که میشه 3:30 درسته؟
بستگی داره به محل زندگی اگه نزدیک محل کار باشه درسته ولی اگه دور باشه یک ساعت زودتر.
برا من و بچه ها سواله که این سطلهای زباله بزرگ به چه صورت و چگونه تخلیه میشه؟
[عکس: p6d_82065904-70708214.jpg]
این سطل ها توسط ماشینهایی که به اسم مان پِرِس شناخته میشن تخلیه و پرس میشن. وزن این سطل ها وقتی پر میشه حدود 100 کیلو و بیشتر هم میشه.
100کیلو، واقعا وزنش زیاده پس. خب برامون ازاین شبا بگید، ماه رمضان از حال و هوای دوستتاتون بگید؟
[عکس: 09z4_img_20170603_173606.jpg]
ماه رمضان با وجود پربرکت بودنش یکی از سختترین ماهها برا ما هستش،چون اذان صبح به وقت ارومیه ساعت 4:15 هستش و ما نیم ساعت زودتر میایم سر کار یعنی سه و نیم پس باید یک ساعت هم زودتر برای سحری بیدار بشیم که میشه حدود ساعت 2:30 که در این صورت با مشکل کم خوابی مواجه میشیم، وچون ساعت 21 وقت افطار هستش دیگه زمان استراحت کم میشه
واقعا من به شخصه تبریک میگم به غیرت شما که برای رفاه خانواده از زندگی خودتون گذشتین و جوانیتان رو وقف خانواده کردین.
در ادامه سوالاتم خدمتتون عرض کنم که فرمودید یکی از سخترین ماهها ماهه رمضان هستش، میشه بگید سخترین ماه و فصل کاریتون چه زمانی هستش؟
سخترین فصل به دلیل بالا بودن حجم درختان در شهر فصل پاییز هستش
[عکس: pi7w_960550.jpg]
یکی از سخترین ماههای کاریمون هم زمان تبلیغات انتخابات هستش که همه جا پر از کاغذ میشه.
میشه برامون از نحوه تمیز کردن شهر بعد انتخابات بگید؟ چون ما هروقت بعد انتخابات صبح بیدار شدیم دیدیم همه بنرها و کاغذهای تبلیغاتی تمیز شدن؟
[عکس: 4jbv_img_20170525_205650.jpg]
در زمان بعد از تبلیغات دقیقا در شب بعد از انتخابات که هنوز انتخابات تموم نشده کلیه پرسنل شهرداری از ساعت 10 شب اماده به کار میشن تا فردای آن روز ساعت 6 عصر محور های اصلی تا ساعت 4 صبح کلا از تبلیغات تمیزشده و جایروبی میشه محورهای فرعی هم نهایت تا 6 عصر همان روز.
از ده شب تا فردای ان روز همش کار میکنید،!؟ واقعا دریا دل هستید، این حجم کار و کم خوابی سخت نیست؟
چرا اتفاقا خیلی از بچه ها در حین کار از هوش میرن به علت حجم بالای کار چون از صبح ساعت چهار اون روز تا یک روز بعدش عصر ساعت 6 سر کار هستن
[عکس: 4rqc_emruzonline-5798e07de3ec14.50689971.jpg]
در مقابل این همه کار و تلاش میتونید بگید حقوقتون خوبه یا نه؟
حقوق که کلا میتونم بگم شوخی هستش حقوق ما حدود 1300000 یک میلیون و سیصد هزار هستش که نصف بیشتر خرج وام و قرض میشه اونم البته اگه سر موقع حقوق بدن چون میبینی چند ماهه حقوق ندادن.
من شخصا برای مسؤولین متأسفم که قدر شمارو نمیدونن.
خب شما که تحصیل کرده هستید چرا این شغل رو انتخاب کردین؟
انتخاب،! این شغل نیست این اجباریست برای ادامه زندگیمون
پارتی بازیها اجازه نمیده افراد با لایق سرکار بیان. به عنوان مثال یکی رو میشناسم کارمند بانک بود دیپلم نداشت اما پارتی داشت.
خب منم با این نظرتون موافقم.
چرا حقوقتون اینقدر کم هستش؟
شرکتهای خصوصی باعث همه چیز هستن، شهرداری باهاشون به عنوان مثال نفری 1800000 قرارداد میبنده و اونا حق خودشونو برمیدارن 1300 به ما میدن کارو ما میکنیم سودش میره جیب شرکتها.
خب برای سوال اخر میشه بگید برای خانواده وقت میذارید؟
ما مجبوریم وقت بذاریم چون برای اونها هستش که به سر کار میریم. ولی بازم براشون سخت میگذره زندگی
من و دوستان از همکاری شما سپاسگزاریم
امیدوارم که هرچه زودتر شرکتهای خصوصی کنار گذاشته بشن و گره کوچکی از مشکلات شما باز بشه
در آخر هر حرفی دارید خوشحال میشیم بشنویم؟
از مردم میخوایم به ما آشغالی یا رفتگر نگن همین.

سخنی با مردم:
لطفاً خواهش میکنم به عکس زیر نگاه و عمل کنید بهش
[عکس: yiej_500x500_1463891587658083.jpg]
ممنون از همه دوستان که این گزارش و مصاحبه رو خوندن
با تشکر ویژه از:
اقای سجاد.ش
و پاکبانان محترم شهرداری منطقه2 ارومیه
پاسخ
سپاس شده توسط:
مرسی خیلی خوب بود
ولی حقوقشون خیلی کمه این چه وضعشه...؟[عکس: tyui.gif]
برای هر دردی دو درمان است:

سکوت و زمان
پاسخ
سپاس شده توسط:
شرکت های خصوصی حقشونو میخورن متاسفانه
پاسخ
سپاس شده توسط:
خدا قوت پاكبان
شغلهاى اين چنينى سخت و شريف دور و برمان زياداست كافى است كمى بيشتر دقت كنيم
با تشكر از كاربر عزيز كه اين گزارش رو تهيه كردند
منتظر گزارشهاى اين چنينى هستيم.
خدايا تو ببين 
خدايا تو ببخش

پاسخ
سپاس شده توسط:
عالى بود.
حقوقشون نسبت به زحمتى که ميکشن کمه.
همه چى رو هواست.
اينجا ايرانه دوستان. عادت کنيدdfgh
از یهـ جاییـ بهـ بعدـ اگر نریـ خـــــری !
پاسخ
سپاس شده توسط:
با تشکر از بچه ها این دوستمون اقا سجاد به صورت مهمان این پستو خونده و از همه بچه ها تشکر کرده.
ممنونم
پاسخ
سپاس شده توسط:
واقعا باید بهشون خسته نباشید گفت ....ما دستاشونو میبوسیمmara
عشق آن است،که یوسف بخورد شلاقی،
       درد تا مغزه سرُ جانِ زلیخا برود!
پاسخ
سپاس شده توسط: