امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پرونده‌های جنجالی سال ۹۶
دزدان فرش های میلیاردی
[عکس: 1618308_799.jpg]
ساعت 17 و 20 دقیقه 23 فروردین سرقت مسلحانه فرش فروشی در خیابان ولیعصر - شمالی - به پلیس گزارش شد. در تحقیقات پلیس مشخص شد یکی از کارمندان فرش فروشی به همراه برادرش پس از ورود به مغازه با تهدید به مرگ 5 کارمند، 6 مشتری و صاحب مغازه را به زیرزمین برده و زندانی کرده اند و سپس 64 تخته فرش و تابلو فرش نفیس و گرانبها را به سرقت برده اند. سارقان دست و پا و دهان گروگان ها را بسته و بیش از 7 میلیارد تومان از فروشگاه فرش به سرقت برده بودند که بعد از رفتن آنها، گروگان ها با سختی دست و پای شان را باز کردند و با داد و فریاد از مردم کمک خواستند.
از یهـ جاییـ بهـ بعدـ اگر نریـ خـــــری !
پاسخ
سپاس شده توسط:
زن و شوهری که به بانک دستبرد زدند
10 خرداد امسال زن و مردی که صورت شان را با ماسک مخصوص آلودگی هوا پوشانده بودند وارد بانک ملت در بزرگراه فتح شدند. آنها با تهدید اسلحه پول ها را داخل کوله پشتی ریختند و از بانک خارج شدند اما در مقابل در خروجی مردمی که متوجه سرقت شده و در بیرون از بانک به تماشا ایستاده بودند به کمک کارمندان و مشتریان بانک رفتند و با آنها درگیر شدند.
دزدان گرچه اقدام به تیراندازی هوایی کردند اما در نهایت دستگیر شدند. هویت زن و مرد جوان زمانی برملا شد که نقاب های شان را برداشتند و مشخص شد آنها زوج جوانی هستند که با دیدن فیلم های پلیسی وسوسه سرقت به جان شان افتاده و تصمیم گرفته اند که یک شبه ره صد ساله را طی کنند.
پاسخ
سپاس شده توسط:
زن تنها قربانی جنایت های مردان شیطان صفت
اواخر خرداد امسال بود که زن جوانی به پلیس مراجعه کرد و راز جنایات سیاهی را که برای او رخ داده بود بازگو کرد. او گفت هنگام شب از میدان آزادی به مقصد شهریار سوار پرایدی شدم تا به خانه مان برسم اما راننده با تغییر مسیر مرا به محلی خلوت در حاشیه شهر برد و مورد آزار و اذیت شیطانی قرارداد. او مرا در بیابان رها کرد و من به سختی خودم را به جاده رساندم و از دو سرنشین خودروی کمک خواستم و التماس کردم مرا به شهر برسانند اما آنها به بهانه کمک مرا سوار ماشین کردند و ماجرایی را که برایم رخ داده بود برای آنها تعریف کردم.
این دو مرد جوان به من گفتند مرا نزد پلیس می برند اما دروغ گفتند و به جای آن مرا به بیابان کشاندند و بدون توجه به التماس و گریه هایم مرا قربانی هوس های حیوانی خود کردند.
با شکایت این زن جوان، تحقیقات آغاز شد و هر سه عامل این جنایت سیاه بازداشت شدند و در دادگاه کیفری تهران پای میز محاکمه ایستادند که هر سه از طرف خوانندگان صفحه حوادث به عنوان «گرگ های شهری» معرفی شدند.
پاسخ
سپاس شده توسط:
فرار هالیوودی
ماجرای این جنایت 31 مرداد سال 95 رخ داد و پسری که سوار بر یک خودروی 206 بود در این جنایت جان خود را از دست داد. تحقیقات نشان می داد که عاملان قتل پسر جوان را اشتباه گرفته و با قمه و چاقو به او در حالی که سوار بر خودروش بود حمله کرده اند.
دو پسر جوان زمانی که از قتل جوان باخبر شدند مخفیانه از مرز خارج شدند. آنها خود را به ترکیه رساندند و زمانی که قصد داشتند از آنجا به یونان بگریزند دستگیر شدند. یکی از آنها با تظاهر به خودکشی و دیگری با بریدن نرده های زندان موفق به فرار شده و از همان راهی که رفته بودند به کشور برگشتند و دستگیر شدند.
پاسخ
سپاس شده توسط:
خواننده ای که ناخواسته قاتل شد
29 مرداد امسال بود که مرگ مرد میانسالی در یکی از بیمارستان های شمال پایتخت به بازپرس جنایی و تیم تحقیق اعلام شد. بررسی ها نشان داد که مرد میانسال پس از سه روز بستری شدن گفته بود پسرخوانده اش که یکی از خوانندگان رپ است، او را کتک زده است.
بدین ترتیب خواننده رپ که حمید نام داشت بازداشت شد و در بازجویی گفت چون پدرخوانده ام مادرم را کتک می زد از دستش عصبانی شدم و با هم درگیر شدیم اما مرتکب قتل او نشده ام و حتی به او ضربه ای هم نزده ام. این در حالی بود که پزشکی قانونی علت مرگ را ضربه به سر مرد میانسال اعلام کرد و متهم در بازسازی صحنه جنایت و نظریات پزشکی قانونی مجرم شناخته شد.
پاسخ
سپاس شده توسط:
قتل همسر و مادرزن
14 مرداد امسال رهگذران خیابانی در غرب پایتخت با مرد میانسالی مواجه شدند که به شدت دچار خونریزی شده بود. این مرد میانسال در حالی که به سختی صحبت می کرد از قتل همسر و دخترش و مجروح شدنش به دست دامادش خبر داد و بدین ترتیب موضوع به پلیس و بازپرس کشیک قتل پایتخت اعلام شد.
با حضور تیم تحقیق، داماد جوان که عامل دو جنایت بود، در محل حادثه بازداشت شد و به قتل با انگیزه اختلافات خانوادگی اعتراف کرد.
[عکس: 1618309_820.jpg]
پاسخ
سپاس شده توسط:
خودکشی پس از قتل دو دختر
21 شهریور امسال زن میانسالی در تهران با پلیس تماس گرفت و از جنایات هولناک برادرش خبر داد. او گفت لحظاتی قبل برادرم با من تماس گرفت و گفت دو دخترش را به قتل رسانده و می خواهد خودش را هم بکشد.
با این تماس ماموران راهی منحل جنایت شدند و با حضور در خانه با جسد خونین دو خواهر در آشپزخانه و جسد پدر خانواده در اتاق پذیرایی روبرو شدند.
پاسخ
سپاس شده توسط:
راز سرهای بریده
صبح 11 مرداد امسال در حاشیه خیابان شیخ بهایی دو سر سوخته که از بدن های شان جدا شده بودند در زمینی متروکه پیدا شد. به دنبال این جنایت تحقیقات آغاز شد اما پلیس پی برد عامل جنایت هیچ رد و سرنخی از خود به جا نگذاشته است. با این که در تحقیقات میدانی کارآگاهان موفق شدند فیلمی از صحنه رها کردن سرها به دست آورند، اما کیفیت فیلم بسیار پایین بود.
با بررسی فیلم و انجام تحقیقات کارشناسی در نهایت مشخصات خودرو عامل جنایت شناسایی شد و از آنجا که تعداد انگشت شماری از این نوع خودرو در تهران وجود داشت، تیم تحقیق به بررسی هویت صاحبان این مدل خودروها پرداختند و در نهایت به پیرمردی رسیدند.
در تحقیقات بعدی مشخص شد پسرخوانده و عروس این مرد سالخورده مدتی است به طرز مرموزی ناپدید شده اند. بدین ترتیب پیرمرد بازداشت شد و در تحقیقات اولیه به قتل عروس و پسرخوانده اش اعتراف کرد و گفت آنها معتاد شده بودند و مدام من و همسرم را کتک می زدند تا پول بگیرند. آنها تمام وسایل خانه را فروخته و خرج مواد کرده بودند. من که از دست هر دو به تنگ آمده بودم با اسلحه آنها را به قتل رساندم و بعد از مثله کردن اجسادشان در دو شبانه روز مرده ها را در اطراف شهر پخش کردم.
پاسخ
سپاس شده توسط:
دو کودک ایرانی در دام قاچاقچیان
11 آذر امسال بازپرس جنایی تهران در جریان ناپدید شدن دو پسر جوان قرار گرفت و در ادامه تحقیقات مشخص شد که امیرحسین و محمد امین با یک مرد افغانی دوست شده اند و او وعده و وعیدهای او برای پولدار شدن و کار در رستوران های خارج از کشور با او راهی ترکیه شده اند اما مرد افغان آنها را گروگان گرفته و از خانواده آنها تقاضای 50 هزاردلار کرده است.
در حالی که تحقیقات برای آزادی گروگان های ایرانی در ترکیه ادامه داشت، دو مرد افغان در ترمینال آنکارا با سروصداهای این دو پسر نوجوان پا به فرار گذاشتند و امیرحسین و محمد امین بلافاصله به سفارت ایران در ترکیه منتقل شدند و به تهران سفر کردند. آنها مدعی شدند که توسط یک مرد افغان با شرایط خاص به ترکیه منتقل شده اند و به قاچاقچیان ترکیه ای فروخته شده بودند که در نهایت نجات یافته اند.
پاسخ
سپاس شده توسط:
جنایت در تعاونی 13
عصر سه شنبه 8 شهریور امسال مرد جوانی که لباس محلی سفید به تن داشت وارد تعاونی 13 ترمینال جنوب شد. او که مسافر سیرجان بود و به علت تاخیر طولانی اتوبوس، عصبانی به نظر می رسید. این مسافر جوان خواهان دریافت پولش و بازگرداندن بلیت شد و سر همین مسئله با کارمندان تعاونی به بحث پرداخت.
بعد از آن بود که سوار قطار مترو شد و به خانه اش رفت اما با چاقویی در دست دوباره به ترمینال برگشت و با وجود این که کارمندان شیفت صبح تغییر کرده بودند با انگیزه انتقام گیری به کارمندان حمله کرد و یک نفر را به کام مرگ کشاند و دو نفر را مجروح کرد که در همان صحنه جنایت بازداشت شد.
پاسخ
سپاس شده توسط: