امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کار خیر متفاوت پیرمرد 88 ساله +عکس
  • کار خیر متفاوت پیرمرد 88 ساله +عکس
یک پیرمرد خیّر، برای عبور و مرور راحت‌تر کهنسالان، معلولان و جانبازان، بصورت رایگان بر روی جوی‌های آب، پل می‌سازد.
وب سایت عصرایران : با انتشار این خبر به نقل از گروه طهرونی در تلگرام، آورده است: حاج قنبر 88 ساله است. این روزها سراغش را باید در حوالی خیابان شریعتی و شهید رجایی و دهیار منطقه 18 گرفت. یک گاری دستی دارد که با آن سیمان و کاشی و ماسه و ابزار بنایی را از این کوچه و به آن کوچه حمل می‌کند.

خودش می‌گوید: در این محله جوی آب بزرگ که پل نداشته باشد زیاد داریم و عبور و مرور کهنسالان و معلولان و جانبازان سخت است. به همین دلیل تصمیم گرفتم کار ساخت پل را شروع کنم. خدا را شکر حالا این مشکل در بسیاری از کوچه و خیابان‌های محل رفع شده است.

هر روز در کوچه و پس‌کوچه‌های محل گشت می‌زند و هرجا نیاز به پل داشته باشد آستین بالا می‌زند و خودش پل درست می‌کند. می‌گوید: اوایل خودم سیمان و ماسه تهیه می‌کردم و حالا اهالی هم کمکم می‌کنند.
[عکس: 724900_569.jpg]
او تا امروز 50 پل در حوالی خیابان‌های شهید رجایی و شریعتی ساخته است. می‌گوید: مشکل اهالی، مشکل من است و هر کاری از دستم بر بیاید انجام می‌دهم.

فاطمه شیرخانلو از پدر می‌گوید: هر بار از خانه بیرون می‌رود نگران می‌شویم. او یک‌بار هم سکته کرده است، اما با عشق و علاقه کار می‌کند. خیلی وقت‌ها کنار پل‌های ساخته‌شده‌اش می‌ایستد تا سیمان خشک شود و هدر نرود.

او از سفر کربلای حاج قنبر می‌گوید که آنجا هم دغدغه کار بنایی داشت و هرکاری از دستش برمی‌آمد انجام می‌داد. می‌گوید قبل از این کار، قرآن‌های مساجد را جمع و در خانه آنها را صحافی می‌کرد تا مانند روز اول نو شوند.
  جهان سر به سر حکمت و عبرت است
  چرا بهره ی ما این همه غفلت است
پاسخ
سپاس شده توسط:
اخی هم سن های خودشو درک می کنهmaramara
بازی بازی با دل ادمم بازی؟
پاسخ
سپاس شده توسط:
ايول. دود از کنده بلند ميشه.Shy
اینجا همه ی برادران قابیلند
با وسوسه های ناتنی فامیلند
از ترس خیانت به رفاقت،ای عشق