امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کینه پسر 15 ساله رنگ خون گرفت/تجدید جلسه محاكمه پسر نوجوان به دلیل ع

14 مرداد 1394

جلسه محاكمه پسری که در 15 سالگی دست به قتل زده بود، به خاطر عدم حضور مشاوران تجدید شد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، چهار سال پیش ماموران پلیس در جریان وقوع یك درگیری منجر به قتل قرار گرفتند و با حضور در محل حادثه به تحقیق در این رابطه پرداختند.

با حضور ماموران مشخص شد كه پسر 15 ساله ای در درگیری با پسری 17 ساله، او را با ضربه چاقو به قتل رسانده است.

با مشخص شدن این موضوع بلافاصله پسر نوجوان دستگیر شد و تحت بازجویی قرار گرفت.

وی در بازجویی ها به ماموران گفت: چند وقت پیش سر موضوعی با مقتول درگیر شدم. او هم با دو نفر از دوستانش مرا به خانه ای بردند و قصد داشتند آزارم دهند كه موفق نشدند. اما چند روز بعد فیلمی در محل پخش شد كه باعث شد آبرویم پیش همه برود. همه مرا مسخره می كردند و همین موضوع باعث شد از مقتول كینه به دل بگیرم. برای همین با او قرار گذاشتم و در حالیكه مست بودم با مقتول درگیر شدند. او چاقو كشید و من هم برای دفاع از خودم یک ضربه چاقو به او زدم.

با اعتراف این پسر پرونده وی با صدور كیفرخواست به دادگاه كیفری استان تهران ارجاع شد. متهم در این شعبه محاكمه شد و در آن جلسه هیات قضایی پس از بررسی، وارد شور شدند و متهم را به قصاص محکوم کردند. اما قضات دیوان عالی كشور متهم را مشمول ماده 91 قانون مجازات اسلامی که برای متهمان زیر 18 سال امتیازی قائل شده است، دانستند و این حكم را تایید نكردند.

بنابراین پرونده بار دیگر به شعبه چهارم دادگاه كیفری استان تهران فرستاده شد و قرار بود صبح 2 روز گذشته متهم در این شعبه محاكمه شود اما این جلسه به دلیل عدم حضور مشاوران كه حضورشان برای متهمان زیر 18 سال در دادگاه الزامی است، تجدید شد.

اخبار حوادث - باشگاته خبرنگاران

پاسخ
سپاس شده توسط: