امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
گزارش از ششمین روز جشنواره موسیقی فجر (+تصاویر)
Brick 
تاریخ انتشار : سه شنبه, 26 دی 1396 20:55 

[عکس: 96-10-02ba3501.jpg]
سی و سومین جشنواره موسیقی فجر در ششمین روز برگزاری شاهد چند اجرای دیگری بود.
بهنام بانی، برگزیدگان جشنواره جوان، گروه سور، گروه خنیاگران شش اقلیم و... دوشنبه 26 دی ماه روی صحنه رفتند.

سبیل های بهنام بانی سوژه کنسرتش شد/ همدردی با قربانیان «سانچی»
بهنام بانی خواننده پاپ کشورمان در شب کنسرتش با سوژه قرار دادن سبیل هایش فضای شادی را برای مردم ایجاد کرد.
به گزارش مهر، شب گذشته ۲۵ دی ماه و در ششمین روز از سی و سومین جشنواره موسیقی فجر، کنسرت بهنام بانی خواننده پاپ کشورمان در سالن همایش ایرانیان با استقبال مردم برگزار شد.

در ابتدای این کنسرت یکی از عوامل ضمن حضور در صحنه با عرض تسلیت برای درگذشت ۳۲ خدمه نفتکش «سانچی» از شرکت کنندگان در این کنسرت خواست تا به احترام قربانیان این فاجعه یک دقیقه به صورت ایستاده سکوت کنند.

در ادامه بهنام بانی در میان تشویق های مردم به صحنه آمد و بلافاصله قطعه «علاقه خاص» با مطلع «عطرت پیچیده همه جای خونه، ببین شدم دیوونه» را خواند.

وی پس از اجرای این قطعه ضمن عرض سلام به مخاطبان بیان کرد: خوشحالم که خداوند یک شب دیگر این فرصت را به من داد که به اجرای موسیقی بپردازم و برای اولین بار در جشنواره موسیقی فجر در خدمت مردم با عشق و باصفای کشورم باشم.

بانی عنوان کرد: امیدوارم یک شب خوب را در کنار هم بسازیم اما متاسفانه به خاطر اتفاقاتی که افتاده و مصیبت های که اخیرا گریبانگیر ما شده، کاممان تلخ است از همین رو فکر می کردم کنسرت امشب برگزار نشود اما دوستان تصمیم گیرنده تصمیم گرفتند که برنامه ها به روال خود پیش بروند.

این خواننده پاپ در ادامه خواست تا حضار به احترام فاجعه «سانچی» و زلزله زدگان کرمانشاه و کرمان یک دقیقه سکوت کنند.

بانی پس از این سکوت یک دقیقه ای، اظهار کرد: من جمله ای دارم که همواره در کنسرت هایم می گویم به طوری که دیگر این جمله در بین مخاطبان جا افتاده و آن «سالن بالا» است بنابراین وقتی این جمله را گفتم سالن را بلرزانید و جیغ بکشید. پس لطفا سالن بالا.

وی عنوان کرد: امشب هرکسی در هر زمانی که دوست داشت می تواند جیغ بکشد زیرا می خواهیم با انرژی خوب شما شب خوبی را بسازیم.

این خواننده در ادامه قطعه «همه دنیام» را با همراهی مردم اجرا کرد.

بانی پس از اجرای این قطعه به شوخی بیان کرد: من خیلی اهل نقد نیستم ولی انگار هنوز یخ یک سری از دوستان آب نشده است و فقط به سبیل من نگاه می کنند، باید بگویم آنچه که روی صورت من است سبیل است و من سبیل را دوست دارم.

همین جمله بهنام بانی با استقبال مردم مواجه و باعث خنده آنها شد.

وی سپس قطعه «دل نکن» را برای مردم خواند و در ادامه گفت: امیدوارم در زندگی کمتر اخم کنید و غمگین باشید و برای هم قیافه بگیرید زیرا آدم ها وقتی می خندند زیباتر می شوند، حتی اگر سبیل داشته باشند.

او که پس از اجرای هر قطعه از دیدن رضایت مردم خدا را شکر می کرد در ادامه قطعات «اخماتو وا کن»، «چه بخوای چه نخوای» و «بسمه» را اجرا و سپس عنوان کرد: امشب می خواهم یک قدردانی و تشکر ویژه از دوستی کنم که بخش بزرگی از زندگی ام را به او مدیونم. آشنایی من با او باعث شد در زندگی ام اتفاقات خوب زیادی بیفتد از همین رو من بعد از خدا و لطف شما، لطف او را در زندگی ام داشته ام. البته او نه تنها برای من بلکه برای بسیاری از خواننده ها آه‍نگسازی و تنظیم کرده است؛ این هنرمند حامد برادران است. به افتخار او دست بزنید.

وی پس از بیان این جملات و در حالی که مدام داشتن سبیل هایش را به مخاطبان یادآوری و فضای شادی را ایجاد می کرد قطعات «من یه دیوونم» و «عاشقم کرده» را اجرا و سپس گفت: امیدوارم هیچوقت کسی را که دوست دارید، بی دلیل ترکتان نکند.

مادر بهنام بانی در این کنسرت حضور داشت و وی به همین دلیل عنوان کرد: پیشتر کتابی خوانده بودم که نویسنده آن در کتاب عنوان کرده بود چهار پنج ساعت عالم بعد از مرگ خود را در خواب دیده و پس از این خواب، اقدام به نوشتن این کتاب کرده است.

وی افزود: این نویسنده خواب می بیند که یک سری نور از زمین به سمت بالا می روند و یک جاهایی این نورها روشنایی بیشتری دارند. بنابراین از کسی می پرسد چرا این نورها روشنایی بیشتری دارند که در پاسخ می شنود آن نورهای روشن دعای مادرها در حق فرزندانشان است.

این خواننده پاپ بیان کرد: مادرم فانوس زندگی من است. به افتخار همه مادرها دست بزنید، هرچند پدرم امشب غایب است ولی به افتخار همه پدرها هم کف بزنید.

بانی در ادامه قطعات «چی بگم» و «دل بی قرارم» را برای مردم خواند.

وی در بخش دیگر از این کنسرت عنوان کرد: یکی از بزرگترین افتخارات ما این است که در کنار بهترین ها برای بهترین ها به اجرا می پردازیم.

پایان بخش این کنسرت اجرای دوباره قطعه «من یه دیوونم» بود.

خالو قنبر یخ جشنواره را آب کرد/ طوفان «شش اقلیم» در تالار رودکی
گروه «خنیاگران شش اقلیم» در ششمین روز از برگزاری سی و سومین جشنواره موسیقی فجر همراه با استاد خالو قنبر راستگو، جشنواره را رو سفید کردند.

به گزارش مهر، کنسرت گروه «خنیاگران شش اقلیم» به سرپرستی پیمان بزرگ نیا و هنرنمایی تعدادی از هنرمندان نوجوان، جوان و پیشکسوت موسیقی اقوام ایران دوشنبه شب ۲۵ دی ماه در ششمین روز از برگزاری سی و سومین جشنواره موسیقی با حضور معصومه ابتکار معاون رییس جمهوری در امور زنان، فرزاد طالبی مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و تعدادی از هنرمندان موسیقی، سینم ا و تئاتر برگزار شد و یکی از باشکوه ترین و جذاب ترین اجراهای این دوره از جشنواره را در تالار رودکی تهران رقم زد.

از یهـ جاییـ بهـ بعدـ اگر نریـ خـــــری !
پاسخ
سپاس شده توسط:
پیمان بزرگ نیا پژوهشگر و سرپرست گروه «خنیاگران شش اقلیم» در ابتدای این برنامه گفت: گروه «شش اقلیم» متشکل از هنرمندان نوجوان و جوان مستعد حوزه موسیقی اقوام ایران است که امشب در کنار یکی از شاخص ترین هنرمندان موسیقی نواحی به اجرای برنامه می پردازند. این هنرمندان هم اکنون در شهرها و مناطق محل اقامتشان از جایگاه ویژه ای برخوردارند زیرا در محضر بزرگان کسب تجربه کرده و اندوخته هایی دارند که قطعا در جشنواره ها کمتر دیده اید. این هنرمندان امروز هنرمندانی هستند که اغلب آنها در جشنواره ها جایزه نگرفته اند اما شما امشب شاهد هنرنمایی آنها روی صحنه خواهید بود که چگونه می توانند تماشاگران را به سمت موسیقی جلب کنند.

وی در فواصل مختلف برنامه که با استقبال قابل توجه مخاطبان روبرو شده بود به معرفی رپرتوار اجرایی کنسرت گروه «شش اقلیم» پرداخت که در بخش اول نوبت به گروه موسیقی از آذربایجان با هنرمندی عباس رسول زاده خواننده و نوازنده قوپوز، ملارودی حیدری نوازنده قوال و فرامرز جوزعلی نوازنده بالابان رسید.

بزرگ نیا قبل از اجرای این بخش گفت: متاسفانه بخش عظیمی از موسیقی عاشیقی و موسیقی مقامی آذربایجان منسوخ شده و در بسیاری از مناطق مختلف آذربایجان خودمان این موسیقی باکویی است که رواج یافته و متاسفانه باید هرچه زودتر فکری به حال ماجرا کرد البته همین گروهی که امشب برای شما برنامه اجرا می کنند از گروه های موفق موسیقی آذربایجان هستند که من حتم دارم عباس رسول زاده خواننده گروه، می تواند روزی تبدیل به بهترین خواننده آذربایجان شود.

بخش بعدی برنامه اختصاص به اجرای موسیقی شمال خراسان داشت که در این بخش اکرم ابراهیم زاده نوازنده قوچانی دوتار و عاطفه هاشم زاده نوازنده دایره ۲ قطعه را برای مخاطبان اجرا کردند. در این بخش بود که بزرگ نیا ضمن قدردانی از حضور این ۲ نوازنده در جریان ترویج موسیقی اقوام ایرانی از آنها به عنوان بهترین نمایندگان موسیقی شمال خراسان برای حضور در اجراهای برون مرزی یاد کرد.

بزرگ نیا که در این دوره از جشنواره به عنوان هماهنگ کننده بخش موسیقی نواحی جشنواره نیز فعالیت می کند ضمن ارایه گزارشی از روند حضور گروه ها و هنرمندان بخش موسیقی نواحی عنوان کرد: ایران سرزمین موسیقی و آواهایی است که بیشترین تنوع ریتمی را در مقایسه با دیگر کشورها دارد و بسیار خرسندیم که در این دوره بیش از ۲۵ پیشکسوت در قالب ۱۵ گروه به مخاطبان معرفی شدند.

وی بعد از این صحبت ها بود که به معرفی گروهی از ایل شاهسون با هنرمندی حسین علی حسینی خواننده و نوازنده چگور، محمد جعفری دایره و مجید لطیفی نوازنده بالابان به معرفی موسیقی این منطقه جغرافیایی پرداخت و گفت: ایل شاهسون شکل گرفته از ۳۵ طایفه با زیر مجموعه های کوچک تر است که هر کدام از آنها آیین ها و آوازهای خاص خود را دارند.

اجرای گروهی از منطقه سقز با هنرمندی ئالان فاروقی نوازنده طبل کردی، فواد استاد قادر برده زرد خواننده و پارسا احمدزاده نوازنده نرمه نای بخش بعدی کنسرت را تشکیل می داد که این بخش به دلیل اجرای حرکات آیینی گروه، همراه با خوانندگی جالب توجه فواد استاد قادری خواننده نوجوان با استقبال بیشتری از سوی مخاطبان مواجه شد.

بزرگ نیا در این بخش توضیح داد: منطقه کردستان رپرتوار عظیمی دارد که بر اساس آن هر منطقه آوازهای خاص خود را دارد. این گروه نیز امشب اجرای ویژه ای از موسیقی منطقه سقز را برای شما اجرا می کنند که جا دارد به این بهانه از عثمان سوری نوازنده نرمه نای این منطقه یادی کنیم.

پس از اجرای این بخش نوبت به دو نوازی کمانچه و نقاره ۲ هنرمند از منطقه کهکیلویه و بویراحمد با نام های کاظم کریمی نوازنده کمانچه و مرتضی دارآفرین نوازنده نقاره رسید که در این بخش کاظم کریمی ضمن قدردانی از حضور پرشور مخاطبان نسبت به جان باختن دریانوردان نفتکش «سانچی» ابراز همدردی کرد.

اماجذاب ترین بخش برنامه که به نوعی یکی از بهترین اجراهای جشنواره تا پایان روز ششم را رقم زد، مربوط به اجرای گروه موسیقی هرمزگان به خوانندگی استاد خالو قنبر راستگو خواننده و نوازنده مطرح نی جفتی بود که پس از مدت ها با نوای ساز خود شور و حال کمتر تکرار شده ای را با همراهی گروه «کیدی» به سرپرستی رومینا تنی و هنرنمایی مهدیه شکری زاده نوازنده کسر، محمد زارعی نوازنده عود، زیبا روان نوازنده پیپه و رومینا تنی نوازنده دهل هرمزگان رقم زد.

تسلط مثال زدنی این هنرمند در نوازندگی، اجرای بسیار گرم و مخاطب پسند و پردازش صدایی کم نظیر با توجه به بیان متفاوت وی در خوانندگی، فضای کنسرت را به سمتی برد که تماشاگران حاضر در سالن با تشویق های پی در پی خواهان ادامه چند باره قطعات بودند.

پیمان بزرگ نیا قبل از اجرای این بخش تاکید کرد: خیلی ها فکر می کنند موسیقی منطقه هرمزگان، موسیقی «زار» است در حالیکه اصلا اینطور نیست، زیرا این موسیقی به نوعی یک موسیقی وارداتی است که از سرزمین های آفریقایی به منطقه هرمزگان رسیده است و چقدر حیف و تاسف بار که موسیقی این منطقه نیز رفته رفته رو به فراموشی است که باید فکری به حال آن کرد.

در پایان مراسم با حضور معصومه ابتکار، فرزادطالبی، زهرا همتی (مدیر موسسه فروغ فلق) و رویا نونهالی لوح های قدردانی به خالو قنبر راستگو، عباس رسول زاده، محمد زارعی، حسین علی حسینی، کاظم کریمی، اکرم ابراهیم زاده و رومینا تنی اهدا شد.

پیمان بزرگ نیا نیز در پایان برنامه ضمن قدردانی از حضور معصومه ابتکار در این برنامه از وی خواست تا ضمن بررسی های لازم، شرایط برگزاری جشنواره موسیقی بانوان را با حمایت دولت فراهم کند.

تقدیم یک تصنیف دشتی به استاد موسیقی/ سراج با «سور» در وحدت خواند
گروه موسیقی «سور» به سرپرستی مجید مولانیا در ششمین روز از برگزاری سی و سومین جشنواره موسیقی فجر قطعاتی را به خوانندگی حسام الدین سراج در تالار وحدت تهران اجرا کردند.
به گزارش مهر، کنسرت گروه موسیقی «سور» به سرپرستی مجید مولانیا و خوانندگی حسام‌الدین سراج دوشنبه شب ۲۵ دی‌ماه در چارچوب برگزاری سی و سومین جشنواره موسیقی فجر میزبان علاقه مندان موسیقی ایرانی در تالار وحدت تهران بود.

حسام‌الدین سراج در ابتدای این برنامه ضمن عذرخواهی از تماشاگران به دلیل سرماخوردگی بیان کرد: تمام تلاش خود را انجام دادم که طی این مدت به بیماری دچار نشوم اما گویا این ویروس بسیار قدرتمند تر از من بود و باعث شد این چنین دچار بیماری شوم. به هر حال از همه شما عزیزان به جهت این سرما خوردگی و اینکه با این صدای ناخوش برای شما برنامه اجرا می کنم، عذر خواهی می کنم.

وی ضمن ابراز همدردی با خانواده های دریانوردان حادثه نفتکش «سانچی» توضیح داد: به سهم خودم وقوع این سانحه تلخ و آسمانی شدن عزیزانمان را به خانواده آنها و مردم شریف ایران تسلیت می گویم. به قول شاعر که گفت: «با صبا در چمن لاله صبا می‌گفتم/ که شهیدان که‌اند، این همه گلگون‌ کفنان»

این خواننده موسیقی ایرانی بعد از صحبت های اولیه خود به معرفی برنامه های کنسرت پرداخت و گفت: برنامه امشب در ۲ بخش اجرا می شود که در بخش اول قطعاتی در دستگاه بیات و اصفهان و در بخش دوم قطعاتی در مایه دشتی به شما عزیزان ارایه خواهد شد.

وی حین اجرای بخش دوم کنسرت به مخاطبان در تالار وحدت یادآور شد: یکی از تصنیف هایی که امشب در مایه دشتی برای شما اجرا می شود اثری از ساخته های استاد حسن یوسف زمانی است که بسیاری از شما آن را با صدای استاد محمدرضا شجریان شنیده‌اید. من این اثر را به استاد شجریان تقدیم و آرزو می‌کنم که هر چه زودتر شاهد بهبود و سلامت وی باشیم.

قطعات «ایران»، «اشک مهتاب»، «سفر»، «ساز و آواز اصفهان»، «ساز و آواز شور» بخش های مختلف کنسرت گروه «سور» بودند. این در حالی است که حسام الدین سراج خواننده، حمید قنبری نوازنده تمبک، جمشید صفرنژاد نوازنده سن، علیرضا دریایی نوازنده کمانچه، فرنام اسکندری نوازنده کمانچه آلتو، صابر سوری نوازنده عود، امین دادوری نوازنده دف و مجید مولانیا نوازنده تار گروه نوازندگان را تشکیل می دادند.

اجرای بی سر و صدای برگزیدگان جشنواره جوان/ هیچ مدیری نیامد
اجرای برگزیدگان یازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان در حالی رقم خورد که نه دبیر علمی این رویداد در برنامه حضور یافت و نه معرفی مناسبی از هنرمندان جوان و با انگیزه این برنامه صورت گرفت.
به گزارش مهر، برگزیدگان یازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان در حالی روز ششم سی و سومین جشنواره موسیقی جوان در تالار رودکی تهران میزبان مخاطبان بودند که از هومان اسعدی دبیر دوره های اخیر جشنواره موسیقی جوان و از مدیران دولتی وزارت ارشاد خبری نبود در حالی که حضور هر یک از این افراد در اجرای ویژه «برگزیدگان جشنواره موسیقی جوان» می توانست انگیزه دوچندانی به هنرمندان جوان آن بدهد.

در این اجرا که پیش بینی می شد مسئولان برگزاری جشنواره موسیقی فجر و یا جشنواره موسیقی جوان برنامه ویژه ای برای آن داشته باشند، غیر از انتشار چند نام در کتابچه تالار رودکی، معرفی دیگری از هنرمندان صورت نگرفت آن هم در حالی که با توجه به گمنامی این هنرمندان در عرصه موسیقی و مبنای چنین جشنواره هایی که یکی از اولویت های آن معرفی هرچه بهتر استعدادهای نوپای موسیقی ایرانی است انتظار می رفت حداقل فردی به عنوان مجری روی صحنه آمده و به معرفی هنرمندان می پرداخت؛ موضوعی که در اجرای گروه «شش اقلیم» اتفاق افتاد و پیمان بزرگ نیا به عنوان سرپرست گروه و هماهنگ کننده بخش موسیقی نواحی قبل از اجرای هر یک از رپرتوارها به معرفی هنرمندان می پرداخت.

در حالیکه انتظار می رفت اجرای برگزیدگان یازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان با استقبال بیشتری از سوی مسئولان برگزاری جشنواره موسیقی فجر و بدنه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار بگیرد، اما ماجرا به گونه ای دیگر رقم خورد و هنرمندان جوان شرکت کننده در گمنامی و مهجوریت به اجرای برنامه های مورد نظر خود پرداختند.

یاسمین حسین زاده نوازنده پیانو از اصفهان، متین لادانی نوازنده پیانو از تهران، سید علی نظام الدینی نوازنده تار از اراک، محمد حسین سجادی نوازنده تمبک از اراک، علیرضا محمدی نوازنده نی از قم، کارن احمدی نوازنده سنتور از سنندج، سید محمد صادق شاه ولایتی نوازنده کمانچه از خوانسار، علی قنبری ایلخچی نوازنده سه تار از تبریز، آراز وجودی نوازنده تار آذری از آذربایجان شرقی، عبدالرحمن باطوری خواننده آوازهای جنوب و شرق خراسان از مشهد، علی پورعطایی نوازنده دو تار از تربت جام، پارسا احمدزاده نوازنده نرمه نای از سقز و ئالان فاروقی نوازنده ضرب کردی از سقز هنرمندانی بودند که در این کنسرت برنامه خود را اجرا کردند.

پاسخ
سپاس شده توسط:

[size=13px]گزارش تصویری از ششمین روز جشنواره موسیقی فجر[/size]
[size=13px][عکس: 96-10-02ba4158.jpg][/size]
[size=13px][عکس: 96-10-02ba4159.jpg][/size]
[size=13px][عکس: 96-10-02ba4160.jpg][/size]
[size=13px][عکس: 96-10-02ba4161.jpg][/size]
[size=13px][عکس: 96-10-02ba4162.jpg][/size]
[size=13px][عکس: 96-10-02ba4163.jpg][/size]
[size=13px][عکس: 96-10-02ba4164.jpg][/size]
[size=13px][عکس: 96-10-02ba4165.jpg][/size]
[size=13px][عکس: 96-10-02ba4166.jpg][/size]
[size=13px][عکس: 96-10-02ba4167.jpg][/size]
[size=13px][عکس: 96-10-02ba4168.jpg][/size]
[size=13px][عکس: 96-10-02ba4169.jpg][/size]
[size=13px][عکس: 96-10-02ba4170.jpg][/size]
[size=13px][عکس: 96-10-02ba4171.jpg][/size]
[size=13px][عکس: 96-10-02ba4172.jpg][/size]
[size=13px][عکس: 96-10-02ba4173.jpg][/size]
[size=13px][عکس: 96-10-02ba4174.jpg][/size]
[size=13px][عکس: 96-10-02ba4175.jpg][/size]
[size=13px][عکس: 96-10-02ba4176.jpg][/size]
[size=13px][عکس: 96-10-02ba4177.jpg][/size]
[size=13px][عکس: 96-10-02ba4178.jpg][/size]
[size=13px][عکس: 96-10-02ba4179.jpg][/size]
[size=13px][عکس: 96-10-02ba4180.jpg][/size]
[size=13px][عکس: 96-10-02ba4181.jpg][/size]
[size=13px][عکس: 96-10-02ba4182.jpg][/size]
[size=13px][عکس: 96-10-02ba4183.jpg][/size]
[size=13px][عکس: 96-10-02ba4184.jpg][/size]
[size=13px][عکس: 96-10-02ba4185.jpg][/size]
[size=13px][عکس: 96-10-02ba4186.jpg][/size]
[size=13px][عکس: 96-10-02ba4187.jpg][/size]
[size=13px][عکس: 96-10-02ba4188.jpg][/size]
[size=13px][عکس: 96-10-02ba4189.jpg][/size]
[size=13px][عکس: 96-10-02ba4190.jpg][/size]
[size=13px][عکس: 96-10-02ba4191.jpg][/size]
[size=13px][عکس: 96-10-02ba4192.jpg][/size]
[size=13px][عکس: 96-10-02ba4193.jpg][/size]
[size=13px][عکس: 96-10-02ba4194.jpg][/size]
[size=13px][عکس: 96-10-02ba4195.jpg][/size]
[size=13px][عکس: 96-10-02ba4196.jpg][/size]
[size=13px][عکس: 96-10-02ba4197.jpg][/size]
[size=13px][عکس: 96-10-02ba4198.jpg][/size]
[size=13px][عکس: 96-10-02ba4199.jpg][/size]
[size=13px][عکس: 96-10-02ba4200.jpg][/size]
[size=13px][عکس: 96-10-02ba4201.jpg][/size]
[size=13px][عکس: 96-10-02ba4202.jpg][/size]
[size=13px][عکس: 96-10-02ba4203.jpg][/size]
[size=13px][عکس: 96-10-02ba4204.jpg][/size]
[size=13px][عکس: 96-10-02ba4205.jpg][/size]
[size=13px][عکس: 96-10-02ba4206.jpg][/size]
[size=13px][عکس: 96-10-02ba4207.jpg][/size]
[size=13px][عکس: 96-10-02ba4208.jpg][/size]
[size=13px][عکس: 96-10-02ba4209.jpg][/size]
[size=13px][عکس: 96-10-02ba4210.jpg][/size]
[size=13px][عکس: 96-10-02ba4211.jpg][/size]
[size=13px][عکس: 96-10-02ba4212.jpg][/size]
[size=13px][عکس: 96-10-02ba4213.jpg][/size]
[size=13px][عکس: 96-10-02ba4214.jpg][/size]
[size=13px][عکس: 96-10-02ba4215.jpg][/size]
[size=13px][عکس: 96-10-02ba4216.jpg][/size]
[size=13px][عکس: 96-10-02ba4217.jpg][/size]
[size=13px][عکس: 96-10-02ba4218.jpg][/size]
[size=13px][عکس: 96-10-02ba4223.jpg][/size]
[size=13px][عکس: 96-10-02ba4224.jpg][/size]
[size=13px][عکس: 96-10-02ba4225.jpg][/size]
[size=13px][عکس: 96-10-02ba4226.jpg][/size]
[size=13px][عکس: 96-10-02ba4227.jpg][/size]
[size=13px][عکس: 96-10-02ba4228.jpg][/size]
[size=13px]هنرآنلاین[/size]
[size=13px]سینم ا پرس[/size]
[size=13px]میزان[/size]
[size=13px]مهر[/size]

پاسخ
سپاس شده توسط:
چه خبره
هرچی میرم پایین تموم نمیشه asna
من از روییدن خار سر دیوار دانستم
که ناکس کس نمی گردد بدین بالا نشینی ها
پاسخ
سپاس شده توسط:
بانی چه تسبیحی گردن ش بود Undecided
اماموسیقی سنتی چقدر وزین و ساده بود.فکرکنم سراج بود.
خدايا تو ببين 
خدايا تو ببخش

پاسخ
سپاس شده توسط: