ایران رمان

نسخه‌ی کامل: مزه چای در فضا به طور تعجب آوری خوب است
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
[عکس: 1946483.jpg]

نخستین فضانورد بریتانیایی که راهی ایستگاه فضایی بین المللی شده احساسات غیرقابل توصیفش را در قالب یک

کنفرانس خبری بیان کرد.به گزارش خبرگزاری مهر، تیم پیک که حالا چند روز از حضورش در ایستگاه فضایی بین المللی می گذرد،

در کنفرانس خبری شرکت کرد که در آن سوی دوربین چندین خبرنگار و کارشناس علوم فضایی در زمین با او صحبت می کردند.او درباره

اینکه «آیا احساس تهوع می کند؟» گفت: ۲۴ ساعت اول حضورم در اینجا سخت بود زیرا احساس تهوع و سرگیجه داشتم و از اینکه بدن چطور

خودش را به سرعت تطبیق می دهد شگفت زده شدم. روز دوم که از خواب برخاستم، سرحال و آماده رفتن به سر کار بودم.این فضانورد بریتانیایی

درخصوص مزه چای در فضا هم گفت: مزه چای در فضا به طرز تعجب آوری خوب است و به همین خاطر هم خوشحالم. من برای درست کردن چای

از روش خاصی استفاده می کنم که اینجا به خوبی جواب داده است. وی درحالی راهی ایستگاه فضایی بین المللی شده که ۲۴ سال پیش

نخستین فضانورد بریتانیایی راهی فضا شده بود و در این مدت فضانورد دیگری از بریتانیا به چنین افتخاری دست نیافته بود.تیم پیک

همچنین افزود: چشم انداز زمین از اینجا بسیار زیباست اما وقتی به سمت مخالف نگاه می کنیم می بینیم که فضا چقدر

تاریک است، تاریک ترین سیاهی را مشاهده می کنیم و تازه در آن موقع است که متوجه می شویم زمین چقدر

کوچک است.تیم پیک ۴۳ ساله همزمان با برگزاری دوی ماراتن لندن که چند ماه دیگر برگزار می شود،

مسافت ۴۲ کیلومتر و ۱۹۵ متر را بر روی تردمیل ایستگاه فضایی بین المللی خواهد دوید.