ایران رمان

نسخه‌ی کامل: چرا غنا حرام است؟
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
به نام و یاد حق

[عکس: xytx8mem02mae0nnq1zp.jpg]

با توجه به آیات قرآن و روایات و دیدگاه برخی از روانشناسان و پزشکان، می­توان موارد زیر را از جمله حکمت­های حرمت موسیقی دانست:
1. غنا و آواز مطرب لهوی، انسان را به شهوت و فساد اخلاقی می­کشاند و از راه پرهیزکاری باز می­دارد. در بحارالانوار(ج76،باب99) از پیامبر گرامی اسلام نقل شده است: «غنا نردبان زنا است». همچنین از امام صادق علیه السلام در وسائل الشیعه نقل شده است: «غنا باعث پیدایش روح نفاق است».

2. قرآن (لقمان، آیه31) یکی از عوامل گمراهی را لهو الحدیث دانسته است و در روایات(ر.ک: وسائل الشیعه،ج12، باب99) لهو الحدیث، غنا دانسته شده است. لهو، یعنی چیزی که باعث غفلت و فراموشی خدا می­شود. بنابراین کسی که غنا را گوش کند از یاد خدا غافل خواهد شد.
3. برخی ازپزشکان معتقدند که غنا و موسیقی آثار زیانباری بر اعصاب دارد (عبدالکریم عکاش، الغنا فی الاسلام، ص151) و در حقیقت، یکی از عوامل مهم تخدیر اعصاب به شمار می­رود. البته باید دانست که موسیقی­های تند و استفاده زیاد از آن باعث تخدیر اعصاب می­شود و پیامدهای منفی معنوی آن در سایر موارد نیاید نادیده گرفته شود.
( برای آگاهی بیشتر ر.ک: سید مجتبی حسینی، احکام موسیقی؛ ناصر مکارم شیرازی، تفسیر نمونه، ج17، ص24؛ خویی، مصباح الفقاهه، ج1، باب الغنی و امام خمینی، المکاسب المحرمه، ج1، باب الغنی).
خب آهنگی که در مورد خداست هم آدم و از یاد خدا غافل میکنه؟؟!![عکس: dfgh.gif]
(۲۴-۰۵-۹۵، ۰۷:۲۱ ب.ظ)#*Ralya*# نوشته: [ -> ]خب آهنگی که در مورد خداست هم آدم و از یاد خدا غافل میکنه؟؟!![عکس: dfgh.gif]
عزیزم در ابتدا گفته شده
(
غنا و آواز مطرب لهوی)
اهنگی که شما رو به رقص بکشونه
حتی اگه درباره خدا باشه
بزارین ی چیز بگم ...یادمه وقتی پیش دانشگاهی بودم معلم ادبیاتمون ی فیلم واسمون گذاشت همین درمورد موسیقی این جور چیزا...ی فیلمی درمورد برگردان موسیقی بود همه ی برگردانا فحش و نهی خدا و خیلی چیزای بدتر بودن بخصوص اونایی که خیلی سریع و تند خونده می شدن حالا خارجیاهم بماند خیلی خیلی افتضاح بودن ....ولی اون قدیمیا که از اهنگای تند این جورچیزا استفاده نشده بود به قولی وقتی گوش می دادی مغزت خط خطی نمی کرد فقط دو سه بار تو برگرداناشون منکر خدا می شدن یا فحش اینا میدادن ...نمی دونم تا چقد راست بود ولی خیلی وحشتناک بودن اون فحشای ناموسی منکر خدا شدن ،پرستیدن شیطان اینا...یعنی ی جورای فراماسونی بودن:(
برف سیاه dateline='[url=tel:1471199652' نوشته: [ -> ]1471199652[/url]']
بزارین ی چیز بگم ...یادمه وقتی پیش دانشگاهی بودم معلم ادبیاتمون ی فیلم واسمون گذاشت همین درمورد موسیقی این جور چیزا...ی فیلمی درمورد برگردان موسیقی بود همه ی برگردانا فحش و نهی خدا و خیلی چیزای بدتر بودن بخصوص اونایی که خیلی سریع و تند خونده می شدن حالا خارجیاهم بماند خیلی خیلی افتضاح بودن ....ولی اون قدیمیا که از اهنگای تند این جورچیزا استفاده نشده بود به قولی وقتی گوش می دادی مغزت خط خطی نمی کرد فقط دو سه بار تو برگرداناشون منکر خدا می شدن یا فحش اینا میدادن ...نمی دونم تا چقد راست بود ولی خیلی وحشتناک بودن اون فحشای ناموسی منکر خدا شدن ،پرستیدن شیطان اینا...یعنی ی جورای فراماسونی بودن:(

همه شون چرندن عزيز ! بشنو و باور نكن !
خواننده بايد اينقدر احمق باشه كه بخواد اهنگى بخونه كه برعكسش نهى خدا باشه ! اگرم بر فرض قصدش همين باشه ، كدوم يك از ما اينقدر حوصله داريم اهنگا رو برعكس كنيم كه به پيام نهفته (!) اش پى ببريم ؟ dfgh
(۲۵-۰۵-۹۵، ۱۲:۵۲ ق.ظ)• Niha • نوشته: [ -> ]

خواننده بايد اينقدر احمق باشه كه بخواد اهنگى بخونه كه برعكسش نهى خدا باشه ! اگرم بر فرض قصدش همين باشه ، كدوم يك از ما اينقدر حوصله داريم اهنگا رو برعكس كنيم كه به پيام نهفته (!) اش پى ببريم ؟ dfgh
اون برگردونا رو ناخوداگاه ادم تاثیر میزاره.....مثلا یکی کلی مشکل داشته باشه بعد ی اهنگ به مضمون نیستی و یا خودکشی گوش بده تاثیر می زاره و احتمالش زیاد این کارو بکنه بخصوص ضعیف نفسا ....من الان نمی خوام اون فیلم توجیه کنم حتی اون زمان کلی هم گله کردیم که این فیلم چی بود به ما نشون دادی تو همون درستو بگی کار شاخی کردی... ولی بعضی واقعیتا رو هم باید قبول کرد مثل الان که می گم که رو ناخوداگاه ادم تاثیر داره و همین تاثیر باعث حرام شدنش میشه
(۲۵-۰۵-۹۵، ۰۹:۴۷ ق.ظ)برف سیاه نوشته: [ -> ]
(۲۵-۰۵-۹۵، ۱۲:۵۲ ق.ظ)• Niha • نوشته: [ -> ]

اون برگردونا رو ناخوداگاه ادم تاثیر میزاره.....مثلا یکی کلی مشکل داشته باشه بعد ی اهنگ به مضمون نیستی و یا خودکشی گوش بده تاثیر می زاره و احتمالش زیاد این کارو بکنه بخصوص ضعیف نفسا ....من الان نمی خوام اون فیلم توجیه کنم حتی اون زمان کلی هم گله کردیم که این فیلم چی بود به ما نشون دادی تو همون درستو بگی کار شاخی کردی... ولی بعضی واقعیتا رو هم باید قبول کرد مثل الان که می گم که رو ناخوداگاه ادم تاثیر داره و همین تاثیر باعث حرام شدنش میشه
عزیزم شما بعضی کلمه های فارسی هم برعکس بخونی یه کلمه ای در میاد که تو زبان دیگه فحش محسوب میشه..بهتر ههه چیزو این طوری نگاه نکنیم که واای این علامت چیه،اون علامت چیه..این علامت شیطان بود اون علامت به ما توهین کرد،این طوری فکر آدم مسموم میشه..به خدا این طوری فکرا بیشتر خراب میشه..
باهات موافقم که تاثیر میذاره ولی اینو هم قبول کن که واقعا بعضی چیزا زیاده رویه..این که ما تا یه چیزی ببینیم بخوایم ثابت کنیم پشتش منظوره..قصده،توهینه..