ایران رمان

نسخه‌ی کامل: دانشمندان موفق به از بین بردن احساس “ترس” شدند!
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.


.
[عکس: mouse-001-w600.jpg]
دانشمندان حالا می دانند که چطور باید ترس را از شما دور کنند؛ دست کم فعلا موفق شده اند این کار را روی موش ها انجام دهند. با خاموش کردن یکی از مسیرهای عصبی منتهی به مغز، موش ها دیگر قادر به یادآوری احساس ترس نبودند و مشابه همین کار را می توان احتمالا با انسان انجام داد تا بیماران مبتلا به استرس و PTSD را درمان کرد.
دانشمندان ابتدا موش ها را تمرین دادند تا از واقعه خاصی بترسند و شرایط برای شان مرتبا تکرار شد. شرطی کردن موش ها نسبت به این احساس سبب شد تا بخشی از نورون های مغزی مرتبط با حس ترس در آن ها تقویت شود. بنابراین آن ها به این فکر افتادند که چه می شود اگر این نورون ها را خاموش کنیم؟
اتفاقی که رخ داد جالب توجه بود. موش ها دیگر از شرایط پیشین نمی ترسیدند. اما باید یک مسئله ای را توجه داشت. ترس و وحشت بخشی از بقای موجودات زنده را سبب شده. برای مثال موجودات زنده از شرایط افراطی مثل اجسام فوق العاده داغ دوری می کنند و می دانند که این جسم می تواند برای شان آسیب پذیر باشد. اگر چنین حس ترسی وجود نداشته باشد، امکان آسیب رسیدن نیز بالا می رود.
به گفته سازمان های آمریکایی، ۱۸ درصد از مردم این کشور به اضطراب شدید و ۸ درصد به PTSD یا استرس پس از سانحه دچار هستند. اگر بتوان به طریقی مسیرهای ایجاد کننده حس ترس را در آن ها خاموش کرد، این احتمال وجود دارد که بیماری شان نیز تا حدودی از طریق فیزیولوژیکی قابل درمان شود.
.
[عکس: ra4-3917.jpg]
البته این پژوهش در مراحل اولیه خود به سر می برد و هنوز روی موش هم به طور کامل جواب نداده. به طوری که تیم محققین موفق به خاموش کردن کامل مسیر و پاک کردن خاطرات نشده اند، بلکه آن ها را به صورت موقت از ذهن برداشته تا در آن لحظه، موش احساس ترس را نداشته باشد.
خب اخه ادم از هيچى نترسه كه زندگى هيجان نداره Huh
بهتره که زیادم این ترس از بین نره خوب ترس بخشی از زندگی و احساسات کم بشه خوبه ولی کلا ریشه کن بشه فک کنم فاجعس ..تو متن هم که ی دلیل از هزار دلیل اورده که ترس واسه چی خوبه...