ایران رمان

نسخه‌ی کامل: عکس های روز نشنال جئوگرافیک
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
صفحات: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
زمین های نمک | عکس روز نشنال جئوگرافیک

[عکس: HiVKjL5OYlZKDHad-1533184575311.jpg]

کارگران در حال برداشت نمک از استان باک لیو در ویتنام هستند. در کناره ساحل، آب دریا از خود نمک بر جای می گذارد، نمکی که روزها و هفته ها طول می کشد تا خشک شود.
قله های پاتاگونیا | عکس روز نشنال جئوگرافیک

[عکس: g4PeDNjHvMZRuTrj-1533273605144.jpg]

"درک من از عظمت و زیبایی بعد از بازدید از پارک ملی تورس دل پین (Torres del Paine National Park) به شدت تغییر کرد." این صحبت عکاس ویکتور لیما بعد از بازدید از بخش شیلیایی پاتاگونیا در سال گذشته است. این پارک هر ساله میزبان ۲۵۰ هزار گردشگر از نقاط مختلف دنیاست.
بلو لاگون | عکس روز نشنال جئوگرافیک

[عکس: wTMzKobVKUQ04lGM-1533358944492.jpg]

در تصویر پیش رو مردی را می بینید که ماسگ گلِ سیلیس بر صورت دارد و از آب گرم بلو لاگون ایسلند لذت می برد. این آبگرم ژئوترمال (آبگرمی که دمای آن وابسته به مرکز حرارتی زمین است) از مقاصد محبوب ایسلند به شمار می رود. 
نمایشی از پر | عکس روز نشنال جئوگرافیک

[عکس: cpKZIxJlbMauRQk4-1533445040669.jpg]

در تصویر پیش رو طاووس نری (peacock) را می بینید که به زیبایی پرهای دمش را باز کرده است، پرهایی که برای رنگ های رنگین کمانی و روشن خود بسیار مشهورند. نمایش پرها بخشی از آیین جفت یابی طاووس هاست؛ زمانی که طاووس ماده بر اساس اندازه، رنگ و کیفیت پرهای طاووس های نر جفت خود را انتخاب می کند. واژه پیکاک (peacock) در واقع تنها به گونه نر این پرنده اشاره دارد و طاووس های ماده به نام پیهنز (peahens) خوانده می شوند. 
شنای صبحگاهی | عکس روز نشنال جئوگرافیک

[عکس: uqyBiiV1KxiDo2HO-1533531872051.jpg]

بالاخره آن صبحی که می خواستم فرا رسید؛ صبحی که تمام زمستان در خیالش بودم، صبحی با مه و طلوعی زیبا. با قایق کوچکم بیرون رفته بودم و در حال پاروزنی بودم که ناگهان قویی وارد شد... باید آنجا می بودید، قویی زیبا در حال شنای صبحگاهی در میان مه و انوار خورشید. این تصویر زیبا در کشور سوئد و توسط نیکولا کولاندر (Nicolina Kulander) به ثبت رسیده است. 
"عکس روز نشنال جئوگرافیک قابلیت انتشار نداشت و این عکس از بخش یورشات نشنال جئوگرافیک جایگزین آن شده است."
برج زنده | عکس روز نشنال جئوگرافیک

[عکس: Zc9Mdhby7ZIADYEW-1533617757677.jpg]

در تصویر پیش رو آسمان خراش بلندی را می بینید که در کنار مجموعه آپارتمان های کناری اش در ناحیه مرکزی و غربی هنگ کنگ روزگار می گذراند. کلانشهر پرجنب و جوشی که یکی از پرتراکم ترین مناطق دنیا را در خود جای داده و رشد سریع اقتصادی را در دهه های اخیر تجربه کرده است- اما امروزه از ثروتی کثیف و درآمد نابرابر رنج می برد. 
صبح طلایی | عکس روز نشنال جئوگرافیک

[عکس: tiQgPPYhoLTJv9gU-1533704633483.jpg]

شهر ماندالی (Mandalay) میانمار غرق در نورهای طلایی خورشید صبح است. عکاس این تصویر رویایی ونگ سانگ وانگ (Weng Sang Wong) در مورد ثبت این لحظه می گوید:

"زمانی که صبح برای گرفتن عکس از خواب بیدار شدم مطمئن نبودم چه نوع عکسی نصیبم می شود. صبح خیلی زود راهی قله کوه شدم بدون اینکه بدانم چند لحظه بعد چه اتفاقی قرار است بیفتد؟ طلوع آفتاب، آسمان آبی را به رنگ قرمز سیر تبدیل کرد و سپس این طلوع آفتاب طلایی خیره کننده اتفاق افتاد."
عبور تورنادو | عکس روز نشنال جئوگرافیک

[عکس: NZvu18DXd0POo2ai-1533791852482.jpg]

عکاس نشنال جئوگرافیک و تعقیب کننده جیمز همت (James Hammet) این تصویر از عبور تورنادو را در بزرگراه تاریخی لینکولن به ثبت رسانده است. او در مورد این عکس می گوید: سرعت طوفان به سرعت در حال افزایش بود و چمن و خاک را همان طور که به پیش می رفت می کند. همت می گوید سرویس هواشناسی ملی درجه این طوفان را EF-۳ درجه بندی کرده است، در این سطح یک تورنادو می تواند آسیب های جدی ایجاد می کند. 
همراه مادر | عکس روز نشنال جئوگرافیک

[عکس: Oj7KRWOPXchgXv5o-1533877406139.jpg]

این نوزاد توک ماکاک (نوعی میمون) سوار بر مادرش می شود تا همراه هم از منطقه کاتاگوموا سنکچوری (Katagamuwa Sanctuary) عبور کنند. توک ماکاک ها نوعی میمون برِ قدیم هستند و به رنگ قرمز-قهوه ای رنگ دیده می شوند. میمون برِ قدیم (The Old World monkey)، نوعی میمون که بومی سریلانکاست و در قاره های آفریقا و آسیا زندگی می کند، در لیست حیوانات در معرض خطر اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت (IUCN) قرار دارد. زیستگاه آنها مانند دیگر مناطق جنگلی در سریلانکا در حال تبدیل شدن به مزارع کشاورزی ست.
شکوه صفوی | عکس روز نشنال جئوگرافیک

[عکس: nEsbZcJD5c1QNsR7-1533964316086.jpg]

شکوه هنر و معماری و سلیقه دوران صفوی در معماری، طراحی، ساخت و نحوه استفاده تک تک کاشی ها، انتخاب رنگ آنها و ساخت و تزیین گنبد و محراب مسجد تماشایی و شگفت انگیز شیخ لطف الله به چشم می خورد. این تصویر حیرت انگیز از این مسجد بدون مناره توسط عکاس هنرمند ساغر سائلی به ثبت رسیده و در بخش یورشات نشنال جئوگرافیک منتشر شده است.  
صفحات: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12