امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
واشنگتن پست: پرچمداری نعمتی در المپیک،نماد حفظ هویت فرهنگی ایران ?
تهران - ایرنا - واشنگتن پست روز دوشنبه نوشت: ورزشکار زن ایرانی، با پرچمداری کاروان ورزشی ایران در بازی های المپیک 2016 ریو، حرمت حضور در یک میدان ورزشی و هویت فرهنگی خود را هم زمان رعایت می کند.
[highlight=#f7f7f7][عکس: 82180191-70922314.jpg]در این گزارش به قلم «ملیسا اتحاد» آمده است: این ورزشکار؛ «زهرا نعمتی» ورزشکار دختر ایرانی است که ثمره سالیان مدید تمرین و جانفشانی خود را با پرچمداری کاروان ورزشی ایران متشکل از مردان و زنان ورزشکار در مراسم افتتاحیه بازی های المپیک با غرور و افتخار به منصه ظهور رساند.
این ورزشکار تیراندازی با کمان؛ ملبس به یک روسری سبزرنگ به سر و بلوز و شلواری سفید رنگ جمعه شب در مراسم رژه ورزشکاران در مراسم افتتاحیه بازی های المپیک 2016 ریو پرچم کاروان ورزشی ایران را با خود حمل کرد.
زهرا نعمتی از سن هشت سالگی ورزش کردن را آغاز کرد و در بدو امر علاقمند به رشته تکواندو بودو او در سال 2003 در اثر یک سانحه رانندگی قطع نخاع و از هر دو پا فلج شد و دیگر نتوانست طبق میلش این هنر رزمی کره ای را دنبال کند.
نعمتی پیشتر در سخنانی گفته بود من هنگامی که خود را روی ویلچر یافتم، متوجه شدم که شکل زندگی ام دیگر عوض شده است.
وی گفت: می خواستم کاری کنم که به مادرم ثابت شود هنوز زنده ام و با نشاط و سرزنده. من می خواستم او باور کند که این معلولیت جلوی رشد مرا نخواهد گرفت.
نعمتی همین کار را کرد و چند سال بعد در تیراندازی با کمان، رشته ورزشی دیگری مشغول به فعالیت شد.
او در این حرفه، افتخاراتی را کسب کرد. از جمله اینکه او تنها زن ایرانی است که موفق به کسب مدال طلای المپیک در بازی های پارالمپیک 2012 لندن شد و نخستین ورزشکار ایرانی است که از سوی کمیته بین المللی المپیک به عنوان ورزشکار سال انتخاب شد.
زهرا نعمتی به هردو بازی های المپیک و پارالمپیک 2016 ریو راه یافت و در هر دو رویداد ورزشی به رقابت خواهد پرداخت . وی یک ماه مداوم است که سخت مشغول تمرین کردن است.
او به دنبال پیروزی در مسابقات انتخابی قهرمانی تیراندازی با کمان آسیا در تایلند در سال 2015 جواز حضور در بازی های المپیک 2016 ریو را گرفت. او خود را برای بازی های پارالمپیک 2016 ریو که ماه آینده برگزار می شود، آماده می کند.
نعمتی در ماه ژانویه در مصاحبه ای دیگری به شبکه خبری بی بی سی گفته بود: من همه تلاشم را خواهم کرد تا همزمان هم در بازی های المپیک و هم در بازی های پارالمپیک افتخار آفرین باشم و مدال طلا را به خانواده ام اهدا کنم.[/highlight]
پاسخ
سپاس شده توسط: