امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دنياى سايه ها چقدر راستگوست؟
سلام.
ميشه راحت وصميمى بود وبى ادب نبود.مى شه ازخصوصى تري مطالب حرف زد وپرو نبود.مى شه ساده ترين كلمه ها رو گفت وحرمت كلمه رو كم نكرد. ميشه سياسى بود وشعورشنيدن نظر مخالفم داشت.مى شه دنبال مزخرفترين معانى ومطالب رفت اما چشم ودل پاك برگشت.مثلا الان مى شه مثل من (برخلاف شيوه نگارش مرسومم)ساده وعامى نوشته شه اما پست وحقير نباشه.چقدرخوبه وقتى سايه وار تو اين دنياى مجازى ميايم يادمون باشه ايرونى هستيم وبايد ادب ومعرفتشو رعايت كنيم حتى نسبت به مخالفمون.ياعلى.
خدايا تو ببين 
خدايا تو ببخش

پاسخ
سپاس شده توسط:
سلام.
مى دانيداوج دردمندى يك سايه چه زمانى است؟
زمانى كه اسمان ابرى باشد.درشبانه روز با وجود نورخورشيد ونورماه وستارگان سايه ها زندگى مى كنند،حتى سايه گورستان.،سايه ها دركنارهم حركت مى كنندوشورمى بخشند زندگى را.
اما در هواى ابرى ديگر هيچ سايه ايى نيست.سايه ها مى ميرند،سايه ها در هيجان روزيا شب،درسكوت يا صدامظلومانه مى ميرند وكسي مرگ انها را نمى بيند .امان از روزى كه صداى ضجه هاى سايه ها را نشنويم.
امرز سايه من در دنياى سايه ها حالى شبيه مرگ دارد،دلم برايش مى سوزد.

خدايا تو ببين 
خدايا تو ببخش

پاسخ
سپاس شده توسط:
سلام .هرچقدر شناخت از اطرافيان بيشتر گردد،سوتفاهم ها وجدل هاكمتر مى گردد.چنانچه بين افراد محبتى ايجاد نگرددحداقل دلخورى حادث نمى شود.يكى از بهترين حوادثى كه در اين دنياى مجازى برايم رخ داداقدام دوستانه وبه سزاى يكى از كاربران عزيز بود.راهنمايى وصداقتش منجر به دلگرمى من شد واينكه براستى در پشت ديوار بزرگ وسياه اين دنيا انسانيت وجود دارد باعث شعف وشاديم گرديد.
خدايا تو ببين 
خدايا تو ببخش

پاسخ
سپاس شده توسط:
سلام.
كمى راجع به سايه حرف بزنيم البته من حرف بزنم شما هم بشنويد.دقت كردين مى خوان بگن فلانى درزندگى ما نقش كمر نگى داره يا نقش نداره ميگن مثل سايه است.
مى خوان بگن فلانى خيلى سياه دله ميگن سايه سياهى داره.فلانى كمتر توجه ميكنه ميگن سايه اش سنگين شده.تو داستانها قهرمان از اسارت ياحادثه بدى بيرون امده ميگن ازسايه سياه خارج شده!!!
اصلا مگه سايه سفيد يا رنگى هم داريم؟
جناب دارن شان هم توكتابهاش بزرگترين وقويترين دشمن رو (سايه)مي نامه.نويسندگان اولين داستانهاى خون اشام ،انها را بدون سايه مى دانستند.
عزيزترين افراد زندگى رو سايه سر(حالااختصاصي تر همسر)مى خونن.
افراد بى حاشيه رو درسايه قرارداشتن مى نامن.واى چقدرسايه معنا ومحتوى متفاوت داره.
من كه عاشق درسايه قرارداشتن هستم .شما براى سايه چه حقيقتى رو درك كردين؟
عزاداريتان پربار وبامعرفت باد.
خدايا تو ببين 
خدايا تو ببخش

پاسخ
سپاس شده توسط:
سلام.
امروز براى خودم به ارامى به سوى امامزاده شهرم قدم مى زدم براى شركت در غم امام زمان به خاطرتاسوعا.وقتى بر طبلهاى بزرگ و بسياربزرگ مى كوبند مسخ مى شم دوست دارم گوشه ايى قراربگيرم چشمانم را ببندم وفقط به ان صدا كه كوبش زمان وزمين است گوش فرادهم وبه ذهنم اجازه زايش تخيل دهم .هميشه هم تنها به يك چيز مى رسم رزم امام حسين يا حضرت عباس با دشمن.
گويى طبل ناله مى كند اشك مى ريزد برغربت مردان روزگار....
من مى بينم همه افراد حاضر درخيابانها را با تمامى احساسات:عزادارى براى حسين،فخر فروشي دسته ها،استفاده از نذريهاى رايگان،شركت در كارناوال سال(متاسفم براى عقيده اين افراد)،زحمت ماموران شهردارى،زحمت نيروهاى راهنمايي رانندگى و انتظامى،خستگيها،دلواپسى ها،گريه ها،شتر واسبهايى كه لابلاى دسته ها حركت مى كنند،گهواره هاى تزيين شده،سقاها با لباسهاى متفاوت بين ٥الى٦٠سال،مشكى پوشهاى خوش تيپ،دختران ارايش كرده،صورتهاى سرخ ازپياده روى ،...
وهمه وهمه نكات مثبت ومنفى،اما من همه را مثبت مى دانم چون امام حسين را اب پاك وجارى مى دانم كه همه چيز راپاك مى كند ومردم رابا هر نيت وظاهرى براى مدتى بيمه مى كند.
سلام برحسين در تولد ،در زندگى ،درشهادت وپس از ان تا رستاخيز.
خدايا تو ببين 
خدايا تو ببخش

پاسخ
سپاس شده توسط:
سلام.
امروز غم براى خود جولان مى دهد،طوفان به پا مى كند،مكان نمى شناسد .
طوفانى كه هرسال به پا مى شود،يا نابود مى كند يا مى سازد.
سلام بر امام حسين(ع ).
خدايا تو ببين 
خدايا تو ببخش

پاسخ
سپاس شده توسط:
نيمه شب بخير،وقتى كسي نيمه شب سلام مى دهد يعنى ازنگرانى نخوابيده،يا ازخستگى ويا از فكروخيال.شايد هم از بى كسى وداشتن سينه ايى پراز حرف نگفته.دوستم ميگه شايد هم از بيمارى يا ميهمانان بي انصاف ..واى داره دلايلش زياد ميشه !!
اما يك دليل بزرگ داره ب--------ى خوابى.كه اون ميتونه خودش دهها دليل داشته باشه،يعنى از نگرانى نخوابيده ،يا ازخستگى و............
خدايا تو ببين 
خدايا تو ببخش

پاسخ
سپاس شده توسط:
سلام.
دقت كردين الان همه درحال گرفتن عكس وفيلم باگوشى ها هستن؟فكرمى كنين وقتى از چيزى يا كسى عكس وفيلم مى گيرن واقعا لذت ان لحظه رو كامل درك مى كنن؟مثلا وقتى از مراسم روز اول مدرسه رفتن فرزندشون فيلم ميگيرن،ذوق يا غم رو تو چشماى اون مى بينن؟
دقت كردين الان بيمارى يا حادثه براى كسى رخ بده مردم خودشونو مى زنن به كوچه على چپ.
اما همون بيمارى وحادثه بره روى سايتها يا صفحه تلويزيون مردم چقدر وقت وانرژى وپول صرفش مى كنن .
انگار بعضى وقتها جزو دنياى سايه ها شدن بيشتر ادمو به چشم فاميل همسايه وهم وطن مياره!!!!!! نه؟اره ديگه!!!!!
متاسفم.متاسفم.متاسفم براى صداقت دنياى واقعى.
خدايا تو ببين 
خدايا تو ببخش

پاسخ
سپاس شده توسط:
سلام
بچه ها امروز مى خوام خواسته يه سايه رو بنويسم.دهن انگشتام كف كرد اينقدر نوشتم وبازديد كردين وچشم وابرو اومدين وبى تفاوت رد شدين .بابا يه عكس العملى ،نقد،اعتراض يا احساس خرج كنين.وگرنه بايد براى ادامه اين دنيا يه فكرى كنم.
خدايا تو ببين 
خدايا تو ببخش

پاسخ
سپاس شده توسط:
(۲۴-۰۷-۹۵، ۰۷:۱۲ ب.ظ)دخترعلى نوشته: سلام
بچه ها امروز مى خوام خواسته يه سايه رو بنويسم.دهن انگشتام كف كرد اينقدر نوشتم وبازديد كردين وچشم وابرو اومدين وبى تفاوت رد شدين .بابا يه عكس العملى ،نقد،اعتراض يا احساس خرج كنين.وگرنه بايد براى ادامه اين دنيا يه فكرى كنم.

عزیزم، شما هم قلم خیلی خوب و گیرایی دارید و هم خانوم فهمیده و باکمالاتی هستید.
این ها در نوشته هاتون موج میزنه.ممنون از حضور مثبتتون در انجمن mara
پاسخ
سپاس شده توسط:

چه کسانی از این موضوع دیدن کرده اند
31 کاربر که از این موضوع دیدن کرده اند:
admin (۱۴-۰۷-۹۵, ۱۰:۱۲ ب.ظ)، sadaf (۲۵-۰۷-۹۵, ۰۶:۰۹ ب.ظ)، آرزو (۰۹-۰۷-۹۵, ۰۴:۴۵ ب.ظ)، ~ MoOn ~ (۲۵-۰۷-۹۵, ۰۲:۳۸ ب.ظ)، .ShahrzaD. (۱۶-۰۷-۹۵, ۰۴:۱۴ ب.ظ)، hadis hpf (۲۰-۱۱-۹۵, ۱۱:۵۷ ب.ظ)، نويد (۱۳-۱۲-۹۵, ۱۲:۵۲ ق.ظ)، • Niha • (۱۹-۰۷-۹۵, ۰۲:۴۱ ق.ظ)، 2fan2314 (۲۱-۰۷-۹۵, ۰۴:۰۷ ب.ظ)، آیداموسوی (۰۹-۰۷-۹۵, ۰۶:۳۵ ب.ظ)، revota1999 (۰۱-۰۸-۹۵, ۱۲:۵۲ ق.ظ)، barooni (۰۷-۰۷-۹۵, ۰۹:۱۲ ب.ظ)، صنم بانو (۰۷-۰۸-۹۵, ۰۳:۲۵ ب.ظ)، برف سیاه (۲۰-۰۷-۹۵, ۰۱:۲۰ ق.ظ)، ثـمین (۰۸-۰۸-۹۵, ۰۵:۱۷ ب.ظ)، maryamix (۲۳-۰۷-۹۵, ۰۳:۱۴ ب.ظ)، AsαNα (۱۷-۱۲-۹۵, ۰۳:۲۷ ب.ظ)، ft.samadi (۰۵-۰۸-۹۵, ۰۸:۰۳ ب.ظ)، hananee (۲۱-۱۱-۹۵, ۰۴:۴۰ ق.ظ)، nazanin_prsh (۰۹-۰۸-۹۵, ۰۸:۲۶ ب.ظ)، m@hshid (۱۰-۰۷-۹۵, ۰۵:۱۴ ب.ظ)، Baran123 (۲۵-۰۷-۹۵, ۰۳:۵۵ ب.ظ)، فاطمه۲۷ (۲۹-۰۷-۹۵, ۱۲:۰۲ ق.ظ)، farnaz83 (۰۵-۰۸-۹۵, ۱۱:۴۵ ق.ظ)، مجید نادری (۱۰-۰۷-۹۵, ۰۵:۲۱ ب.ظ)، d.ali (۰۸-۰۸-۹۶, ۱۱:۴۷ ب.ظ)، دختربهار (۱۳-۱۲-۹۵, ۱۲:۳۲ ق.ظ)، Eman14 (۱۹-۱۱-۹۵, ۱۱:۱۶ ق.ظ)، :)nafas (۱۳-۱۲-۹۵, ۱۰:۲۳ ق.ظ)، ستاره ی احساس (۲۱-۱۱-۹۵, ۰۲:۳۵ ق.ظ)، شاهدخت. (۳۱-۰۳-۰, ۱۱:۱۰ ق.ظ)

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان