نظرسنجی: چه بايد كرد تا مسلمان بودن جايگزين اسلام داشتن گردد؟
این نظرسنجی بسته شده است.
به جاى لجاجت مطالعه انجام شود
25.00%
1 25.00%
با هركردار وگفتارى كه هستيم به يكديگراحترام بگذاريم وعادلانه تبادل انديشه كنيم
75.00%
3 75.00%
مجموع 4 رای 100%
* چنانچه به گزینه‌ای رای داده اید، با علامت ستاره مشخص گردیده است. [نمایش نتایج]

امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اسلام داشتن ومسلمان بودن
دراين برهه از زمان انچه بين رفتارواداب مردم مسلمان ايران جدايى افكنده،تفاوت بين اسلام داشتن ومسلمان بودن است.شكى نيست همه مسلمانند باهررفتار وپوشش وگفتار،اما متاسفانه دين اسلام دارند وبا اداب مسلمانى يابيگانه اند يا كم دانش ويا (به دليل رفتارناشايست عده ايى مسلمان متعصب)لجبازند.كاش برسدزمانى كه لجاجت كنار رود و مسلمانى جاى اسلام داشتن رابگيرد .براى جايگزني مسلمانى به اسلام داشتن چه بايد كرد؟
خدايا تو ببين 
خدايا تو ببخش

پاسخ
سپاس شده توسط:
(۰۷-۰۷-۹۵، ۱۰:۴۲ ب.ظ)Fatemh نوشته: دراين برهه از زمان انچه بين رفتارواداب مردم مسلمان ايران جدايى افكنده،تفاوت بين اسلام داشتن ومسلمان بودن است.شكى نيست همه مسلمانند باهررفتار وپوشش وگفتار،اما متاسفانه دين اسلام دارند وبا اداب مسلمانى يابيگانه اند يا كم دانش ويا (به دليل رفتارناشايست عده ايى مسلمان متعصب)لجبازند.كاش برسدزمانى كه لجاجت كنار رود و مسلمانى جاى اسلام داشتن رابگيرد .براى جايگزني مسلمانى به اسلام داشتن چه بايد كرد؟

من فکر میکنم منظور شما تفاوت بین مومن و مسلمان بوده چون اسلام داشتن و مسلمان بودن مترادف به نظر میان.

بر اساس خود آیه قرآن :

در سوره حجرات آيه 14 مى‏خوانيم: «قالَتِ الْأَعْرابُ آمَنَّا قُلْ لَمْ تُؤْمِنُوا وَ لكِنْ قُولُوا أَسْلَمْنا وَ لَمَّا يَدْخُلِ الْإِيمانُ فِي قُلُوبِكُمْ ...».

(اعراب باديه ‏نشين گفتند: ايمان آورده‏ايم، به آنها بگو: شما ايمان نياورده‏ايد، بگوئيد اسلام آورده‏ايم، ولى هنوز ايمان وارد قلب شما نشده است).

مسلمانی اقرار زبانی است اما ایمان اقرار به قلب است .

و یا این توضیح از وب :
در واقع "اسلام" ظاهرى قانونى دارد، و هر كس شهادتين را بر زبان جارى كند، در جمع مسلمانان وارد مى‏شود، و احكام اسلام بر او جارى مى‏گردد.

ولى ايمان يك امر واقعى و باطنى است و جايگاه آن قلب آدمى است، نه زبان و ظاهر او.
پاسخ
سپاس شده توسط:
عزيز منظور از اسلام اوردن همان اداى شهادتين ويا داشتن والدين مسلمان است(ازنظرمن)ولى مسلمان كسي كه با گفتار وكرداربه دينش عمل ميكند،همان كه از نظرشما مومن است .بله همينطور است ام من دوست داشتم به جاى مومن از مسلمان استفاده كنم
خدايا تو ببين 
خدايا تو ببخش

پاسخ
سپاس شده توسط:
سلام از بازديدكنندگان عزيز تشكر ميكنم وتقاضا دارم با ذكر نظريا نكته وخاطره ايى،موجب تقابل انديشه گردن د.اميدوارم خيلي رسمى دعوت نكرده باشم. اقاى كوهسارى ميفرمايند:خدا يك على داشت ان راهم روزى ماقرار داد.
خدايا تو ببين 
خدايا تو ببخش

پاسخ
سپاس شده توسط:
سلام .خيمه گاه امام حسين برپاشد.براى تمام مسلمانان وانسانهاى ازاده دعوت نامه فرستاده شده،اگر وارد ان شويد هر رنگ وجنس ومليت ومذهب راخواهى ديد.من كه دوست دارم پيش گاندى بنشينم واز زبان او خصوصيات امامم را بشنوم.شماهم دعوتيد.
خدايا تو ببين 
خدايا تو ببخش

پاسخ
سپاس شده توسط:
سلام . دراين شبها دلم براى تشيع ،براى مظلوميت تاريخ عاشورا اتش ميگيرد.چرا بايد براى گرم كردن مجالس ودراوردن اشگ با احساسات مردم بازى شود وسخنان سخيف ونادرست ازاين واقعه به گوش مردم خوانده شود؟چراازشكوه واقتداردينى امام حسين وبرادرنامدار وخواهراستوار وفرزند برومندش كم يادميشود؟شكوه زين العابدين رابابيمارى،اقتدارعباس را با بلاتكليفى،عظمت امام رابارنجورى واستقامت زينب رابا اشفتگى به خورد مردم ميدهند.واى برما ..........خانم زينب بايك جمله عظمت عاشورا را بيان كرد كه:جز زيبايى نديديم.
خدايا تو ببين 
خدايا تو ببخش

پاسخ
سپاس شده توسط:
سلام .روزها وشبهاى عزادارى وتعزيه به همراه نذرى هاى خوشمزه اغاز شده،استاد جغرافيايى داشتم كه مى گفت :چرا خيرات بايد هميشه خوراكى باشد مى شود لوازم تحرير به بچه ها داد .
خودش اين كار را كرده بود.جالب بود مى توان اميدواربود روزى به جاى كيك وسانديس به بچه ها نذرى، مداد رنگى و دفترنقاشى داد تا حس خود را از عاشورا بكشند.
راستى ديده ايد دختربچه ها بيشتر كدام صحنه را مى كشند؟تصوير على اصغربر دستان پدر وخون نجات بخش باب الحواىج كوچك.
خدايا تو ببين 
خدايا تو ببخش

پاسخ
سپاس شده توسط:
سلام .نظرسنجى بود كه درپاسخ ندادنش ،مى توان پاسخى ديد.ممنون از تمام كسانى كه اين مطلب راديدند ونظرى ندادند.ايا مى توان برداشت كرد كه اين مطلب جايى براى بحث ندارد؟يا اينكه ارزشى ندارد؟ويا اينكه تنها نگاهى را چند لحظه خيره مى كند بدون انديشه و......
به هرحال من قصد دارم دركمال پررويى همچنان بنويسم وحداقل خود از نقش بستن كلمات وجملات دلنشينم لذت ببرم !اما تو رابه جان عزيزتان مرا خودشيفته ندانيد.
واما عزيز بيشترين راه اثبات حقانيت گفتارمان ،رفتاروكردار نيك است.باعمل مى توان حقيقت را نقش جان انسانهاكرد نه با گفتارخالى.درود وسلام بى پايان خداوند برفرزندان على وفاطمه كه حتى به كردار نيز بسنده نكردند وبا جانشان حقيقت را اشكارنمودند. درود بر پرچمدار غيور حسين(ع)كه تمامى سرسپردگى بود درمقابل حق .
خدايا تو ببين 
خدايا تو ببخش

پاسخ
سپاس شده توسط:
سلام
يكى از بحث هاى تمام نشدنى براى خانمها بحث حجاب است.چرا حجاب؟چرا فقط بانوان؟چرا خانمها براى سلامت جنسى جامعه بايد فداكارى كنن؟و...
اين سوالها گاه ناقص وگاه نادرست است.حجاب جنس نمى شناسد،هر دوجنس ملزم به رعايت نكاتى هستند.
بانوان نيز بيش از انكه براى حفظ احساس اقايان فداكارى كنند براى حفظ ارامش وروان خود وخانواده به حجاب روى مى اورند.حتما شنيده ايد در برخى كشورهاى اروپايى خانمها درخواست جداسازى اقايان وخانمها را دركابين مترو كرده اند.حتما با امار مصرف لوازم ارايش درايران اشنا هستيد.ايران سومين مصرف كننده اقلام ارايشى است.چرا خانمهاى اروپايى دنبال قوانينى براى حفظ خود درجامعه ازاد هستند؟
ايا حجاب به عنوان يك راه حل ساده كه مى تواند بخشي از اين سلامتى را به جامعه عطا كند بايد مورد بى مهرى،نگاه خصمانه بانوان قرارگيرد؟
حجاب اقايان وخانمها ملاك ديندارى نيست ،تنها يكى از خصوصيات ديندارى است.حجاب نمى تواند به تنهايى موجب حكمر انى ايمان برقلب وجان وروح گردد.

ونمى توان به صرف نداشتن حجاب در دوجنس ،بخصوص خانمها ،انها را متهم به بى ايمانى كرد.ايمان خصوصيات فراوان ومراحل تكميلى بسيار دارد وظاهر يكى از اين مراحل است.
ناگزيربايد گفت كه برخى با ظاهر ديندار زيبا به دين وجامعه بدترين ضربه ها را مى زنند.برادر وخواهرم اگر در وجود خود نياز به پوشش دينى ديديد بدون درنظر گرفتن سخن اطرافيان شجاعانه پيش رويد وچنانچه پوشش دينى را مزاحمت ونوعى توهين به شخصيت خود دانستيد به سوى ان نرويد !چون مانند فنر فشرده شده باشدت بيشترى به ظاهر قبل خود بازمى گرديدو ان كس كه از اين دوگانگى اسيب مى بيند بى شك خودشما هستيد.بازهم برايتان خواهم نوشت.
خدايا تو ببين 
خدايا تو ببخش

پاسخ
سپاس شده توسط:
کاملا با فاطمه جون موافقم .

متاسفانه متاسفانه و باز هم متاسفانه سنگینی نگاه آقایون این روزها واقعا عذاب آوره. همش از خودم میپرسم , وقتی این عالیجنابان به منِ پوشیده اینطوری خیره میشن و سرتا پای آدم رو ورانداز میکنن ،به اون خانومی که نصفه نیمه پوشیده و اومده بیرون چطوری خیره میشن...برخی از خانوما که تعدادشونم کم نیست, در کمال ساده باوری فکر میکنن جذابن که همه نگاه ها رو یدک میکشن .دلم میخواد از همین تریبون به اونا بگم : آره عزیز دلم ,جذابی...اما نه اون جذابیتی که معنی خوشگلی میده ...جذابیت های جنسیتی تو داره بیداد میکنه. [عکس: undecided.gif]
پاسخ
سپاس شده توسط: