نظرسنجی: چه بايد كرد تا مسلمان بودن جايگزين اسلام داشتن گردد؟
این نظرسنجی بسته شده است.
به جاى لجاجت مطالعه انجام شود
25.00%
1 25.00%
با هركردار وگفتارى كه هستيم به يكديگراحترام بگذاريم وعادلانه تبادل انديشه كنيم
75.00%
3 75.00%
مجموع 4 رای 100%
* چنانچه به گزینه‌ای رای داده اید، با علامت ستاره مشخص گردیده است. [نمایش نتایج]

امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اسلام داشتن ومسلمان بودن
سلام
اين نظرسنجى تبديل به يك تريبون يك نفره شده،خوب من هم ازان به شكلى كه دوست دارم بهره مى گيرم.مدتى است دوست دارم از امام سجاد بنويسم.سخنان ايشان درصحيفه.
باب سى ويكم مى فرمايند:و تو اى خدادركتاب محكم خود فرموده ايى توبه بندگانت را مى پذيرى واز گناهانشان مى گذرى وتوبه كنان رادوست دارى،پس بپذيرتوبه ى مرا ،چنان كه وعده فرمودى واعمال زشتم را چنان كه ضمانت كردى،عفو كن ولازم گردان با من محبتت را چنا ن كه شرط كردى.
خدايا تو ببين 
خدايا تو ببخش

پاسخ
سپاس شده توسط:
سلام.
مسلمان نماز مى خونه براى خدا هرجا توپستو ،تومسجد،تو بيابون،دور از چشم خلق وبا چشم خلق،تو فرودگاه فرانكفورت و روبروى چشم خلق.
مسلمان نما ،نماز مى خونه تو مسجد با صداى بلند با اداى غليظ حروف حلقى.مسلمان نما گاه با چشم ودهان الوده گناه وشراب ،بدون وضو تو دسته امام حسين جلو چشم خلق نماز مى خونه.
مسلمان با بغض قلب وروح نماز مى خونه وخدا رو صدا ميزنه،مسلمان نما دستمال به دست زار مى زنه وزير چشمى نگاه مى كنه به خلق و تودلش دعا مى كنه همه اونو ديده باشن.
مسلمان هنگام نماز ياد نماز اميرالمومنين است و مسلمان نما بعد از نماز از سگ خيالى داخل مسجد مى گويد!!!!!!
فردا برايتان از سگ خيالى مسلمان نما مى گويم.
خدايا تو ببين 
خدايا تو ببخش

پاسخ
سپاس شده توسط:
سلام
امام سجاد عليه السلام:
خداوندا!صداى مرا به انها(والدين)اهسته گردان ونيكوگفتاردار با انهاسخنم را،ورفتارم را با انهادلپسندساز ومهربانى بخش برانهادلم را ومرارفيق شفيق انها گردان.
(سعى مى كنم با نوشتن سخنان امام چهره مسلمان واقعى را تجسم كنم تا خودم هم اندكى رستگار شوم).
خدايا تو ببين 
خدايا تو ببخش

پاسخ
سپاس شده توسط:
سلام
درشهرى پيچيد مرد عارفى امده ،اهل شهر مريد زاهد رياكارشدند.زنى عابد كه از زهد دروغين عارف مطلع بود هرچه در گو ش همسر خواند فايده نداشت پس نقشه ايى كشيد.براى شام از شوهرش خواست تا مرد رياكار را بهمراه عده اى از بزرگان شهردعوت كند.مرد با خوشحالى پذيرفت .هنگام نماز خواندن مرد ميان نماز چخ چخ كرد.پس از نماز گفت سگى قصد ورود به مسجد الحرام راداشته واو سگ را رانده.هنگام شام هركسى بشقاب پر از پلو به همراه ران مرغى دريافت كرداما بشقاب عابد رياكار بدون مرغ بود.پرسيد چرا براى من برنج خالى گذاشته ايد؟
زن زيرك گفت :از شما كه سگى را در مكه ومسجدالحرام مى بينيدعجيب است كه ران مرغ را زير برنجتان نمى بينيد.
مرد رسوا شد واز ان شهر رفت.
خدايا تو ببين 
خدايا تو ببخش

پاسخ
سپاس شده توسط:
این یه متن کوچیکِ اما مفهوم عمیقی داره :

الزاما حجاب نجابت و وقار نمیاره
ولی برهنگی قطعا بی حیایی میاره.
پاسخ
سپاس شده توسط:
سلام
دوستى پرسيد چرا حجاب ؟چراچادر؟
من جوابى ساده دادم :هركسي دوست داره شكل الگو ى خودش بشه وبه كسى كه دوست داره شبيه.من هنوز تو دلم كسى جايگاه خانم فاطمه رو نگرفته.
بعضى هم محبت ديگرى را دارن ودوست دارن شكل برخى …شوند،مختارند.
دوم اينكه تو كشور ما هرچه پوشيده تر نگاه كمتر،دقت شد كمتر نه حذف نگاه ذكور محترم.
خوب اگه با حجاب يه نگاهم كمتر مى شه چه بهتر.
خدايا تو ببين 
خدايا تو ببخش

پاسخ
سپاس شده توسط:
سلام.
مسلمان واقعى ،در اين زمانه كه همه اندكى لجبازى دارن واندكى خودسرى وبيش از اندكى(بسيار)خود را محق وصاحب نظر مى دانند،اگر بخواهد مسلمان واقعى (مومن)باشد وديگران را به اسلام واقعى سوق دهدبايد:
١-خود به تمامى دستورات دين بدون توجه به منفعت طلبى عمل كند.
٢-ديگران را به بى دينى وكافربودن متهم نكند.
٣-با توجه به شرايط افراد پيرامون ،با كردار وگفتار (بدون توهين) امر به معروف ونهى از منكر انجام دهد.
٤-از همه مهمتر رفتار مسئولان كشور (در زمينه هاى بالا) مى تواند جامعه را به سوى ايمان سوق دهد.
از تمامى كسانى كه تا اينجا همراهيم كردند،تشكر مى كنم.عزيز خواننده پايدار باشى.mara
خدايا تو ببين 
خدايا تو ببخش

پاسخ
سپاس شده توسط:
اوم ... تاپيك جالبى ميشد اگه همه ميومدن و در موردش در كنار هم بحث و گفتگو ميكرديم و جنبه ها و نظرات مختلفى رو بررسى و مشاهده مى نموديم Tongue
من با نظر اوليه ى ثمين تو صفحه ى اول موافقم ! مؤمن ، جدا از مسلم است ... اكثر ماها اسلام فقط بهمون به ارث رسيده ! ميتونم به طور قاطع بگم كه نصف بيشتر تموم ماها نه شناختى از دين داريم نه از دستوراتش و باقى احكام ! فقط از طريق پدر و مادر و بعضاً اقوام اون رو تو ديوارى ياد گرفتيم و ميريم جلو و اسمشم ميذاريم مسلمونيم و خدا پيغمبر ميشناسيم ! واقعا الحق و والانصافم كه چقدر ميشناسيم :| صبح زنده باد ميگن و شب مرده باد :/
روى صحبتم با همه نيست ... خيليا هم هستن كه دين شون رو شناختن و روش مسلط هستن اما هنوز به اون درجه از مؤمن واقعى نرسيدن !
به هر حال ... بحث اصلى تاپيك و سير و هدفش اگه مشخص تر و واضح تر بيان بشه بنظرم خيلى بهتره mara
[url=http://s2.server-dl.asia/mr-reese/single/july/week1/Lindsey%20Stirling%20-%20The%20Arena%20-%20MP3%20128.mp3][/url]
پاسخ
سپاس شده توسط:
(۰۲-۰۹-۹۵، ۰۸:۲۱ ب.ظ)• Niha • نوشته: اوم ... تاپيك جالبى ميشد اگه همه ميومدن و در موردش در كنار هم بحث و گفتگو ميكرديم و جنبه ها و نظرات مختلفى رو بررسى و مشاهده مى نموديم Tongue
من با نظر اوليه ى ثمين تو صفحه ى اول موافقم ! مؤمن ، جدا از مسلم است ... اكثر ماها اسلام فقط بهمون به ارث رسيده ! ميتونم به طور قاطع بگم كه نصف بيشتر تموم ماها نه شناختى از دين داريم نه از دستوراتش و باقى احكام ! فقط از طريق پدر و مادر و بعضاً اقوام اون رو تو ديوارى ياد گرفتيم و ميريم جلو و اسمشم ميذاريم مسلمونيم و خدا پيغمبر ميشناسيم ! واقعا الحق و والانصافم كه چقدر ميشناسيم :| صبح زنده باد ميگن و شب مرده باد :/
روى صحبتم با همه نيست ... خيليا هم هستن كه دين شون رو شناختن و روش مسلط هستن اما هنوز به اون درجه از مؤمن واقعى نرسيدن !
به هر حال ... بحث اصلى تاپيك و سير و هدفش اگه مشخص تر و واضح تر بيان بشه بنظرم خيلى بهتره mara

منم باهاش موافقم به نظرم خیلی ازماها اسلام بهمون به ارث رسیده ،،و وقتی احکامی که هست رو می بینیم جامیزنیم چون راجب اونا فکر نمی کنیم که به درک برسیم
همین حجاب...خیلی ازخانوما فکر می کنن حجاب برای اونا محدودیته وایران وکه یه کشور اسلامیه باکشورهای اروپایی مقایسه می کنن حرفشونم میشه این که ما می خوایم پیشرفت کنیم ،،مگه باحجاب نمیشه؟؟چرا تا به یکی میگیم حجاب میگه نگاه آقایون....
ولی خیلیا نه خودشون فکر می کنن ونه ازکسی می پرسن که چرا حجاب؟؟اصلا فلسفه ی حجاب چیه؟؟چرا همه یه جوری می خوان ازش فرارکنن؟مگه نه اینکه ما برابر همه ی شهیدانی که به خاطر همین حجاب وحفظش شهید شدن مسئولیم؟؟؟
مسیر زندگیمو... سمت خودت عوض کن♥
پاسخ
سپاس شده توسط: