امتیاز موضوع:
  • 3 رای - 4.33 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حجاب حقى است الهى
حرمت زن نه اختصاص به خود زن دارد نه مال شوهر ونه ويژه برادران وفرزندانش مى باشد.همه اينا اگر رضايت بدهند قران راضى نخواهد بود.چون حرمت زن و حيثيت زن به عنوان حق الله مطرح است…حجاب زن حقى است الهى …عصمت زن حق الله است.زن بعنوان امين حق الله از نظر قران مطرح است.
حجاب زن تنها مربوط به او نيست تا بگويد من از حق خودم صرف نظر كردم،حجاب زن مربوط به مرد نيست تا مرد بگويد من راضيم.حجاب زن مال خانواده نيست تا اعضاى خانواده رضايت بدهند
حجاب زن حقى است الهى.
ايت الله جوادى املى :كتابِ زن در ايينه جمال وجلال
خدايا تو ببين 
خدايا تو ببخش

پاسخ
سپاس شده توسط:
امام خمينى مى فرمايند:
زنها بايد انسان باشند
زنها بايد تقوا داشته باشند
زنها مقام كرامت دارند
زنها اختيار دارند همانطور كه مردها اختيار دارند.
خداوند شما را با كرامت خلق كرد است .ازاد خلق كرده است.
خدايا تو ببين 
خدايا تو ببخش

پاسخ
سپاس شده توسط:
حجاب یعنی چادر مادر پهلو شکسته ای که پشت در سوخت ولی از سرش پایین نیامد.
پاسخ
سپاس شده توسط:
حجاب یعنی عشق به مادر.
حجاب یعنی در برابر چشم نامحرم سدی محکم.
پاسخ
سپاس شده توسط:
زن نقش انسان سازى دارد و به نقش مادرى زن تنها به يك جمله ى امام اكتفا مى كنيم
كه تمام سخنان را در خود دارد
قران انسان ساز بود زن هم انسان ساز است.
خدايا تو ببين 
خدايا تو ببخش

پاسخ
سپاس شده توسط:
حجابم را دوست دارم زیرا با زبان بی زبانی از من محافظت می کند و با تمام قدرت بر دهان دشمن میکوبد.
بی تو اینجا همه در جنس ابد تبعیدند
سال ها هجری و شمسی همه بی خورشیدند
پاسخ
سپاس شده توسط:
شـما دُختـر خـانومی کـه آرایـش میـکنی

لبـاسای جذب می پـوشی

موهـاتو گـوشاتـو ناخُنای لاکــــ زده یِ رنگی رنگی تو

بـه رُخ میکشی..

شمـایی کـه ما دُختـرای محجٌـبه رو مسخـره میکـنی

شمـایی کـه فـک میکـنی مـا از پشـت کـوه اومدیم !

بـاید بگـم سخـت در اشتـباهی
پاسخ
سپاس شده توسط:
غاده جابر همسر شهید مصطفی چمران بود که با هم در لبنان آشنا شدند و ازدواج کردند. این ازدواج اگر چه یک وصلت متعارف نبود اما خدا خواست که انجام شود و شد. غاده از دختران ثروتمند عرب بود که به لحاظ سنی هم بیست سال از دکتر چمران کوچکتر بود. اما بعد از پیشنهاد چمران غاده با همه مخالفت ها از جانب خانواده اش تصمیم به ازدواج با مردی گرفت که اگرچه زندگی شان سالها طول نکشید اما برای همیشه جاودان ماند.......بار دوم که به مدرسه صنعتی می‌رفتم، آمادگی بیشتری داشتم که با دکتر چمران همکاری داشته باشم. این چنین شد که من نیز به جمع معلمان مدرسه پیوستم. آشنایی من با دکتر چمران بیشتر می‌شد و هر روز همدیگر را می‌دیدیم. قدم به قدم و همه جا با او و در کنارش بودم و از نزدیک به عظمت روحی و ظرافت‌های رفتاری‌اش پی بردم. در برخوردش با بچه‌ها می‌دیدم که با دقت و توجه ویژه‌ای مراقب روحیه آنهاست و با هر کس مطابق روحیه‌اش صحبت می‌کند. یک جاذبه خدایی در دکتر چمران بود که همه را به سوی خود جذب می‌کرد.
من در آن هنگام حجاب مناسبی نداشتم و این باعث شده بود تا برخی از بچه‌ها نسبت به من احساس دوری و بیگانگی داشته باشند ولی دکتر چمران همواره کوشش می‌کرد تا ارتباط مرا به بچه‌ها نزدیک نماید. من در سرکشی به روستاهای جنوب لبنان، با دکتر چمران همراه می‌شدم، البته در آن هنگام هنوز ازدواج نکرده بودیم. یادم هست روزی در حالی که در یک روستا درون خودرویی نشسته بودیم، دکتر چمران هدیه‌ای به من داد و آن هدیه یک روسری گلدار بود. چمران لبخند زیبایی زد و به من گفت: بچه‌ها دوست دارند شما را با روسری ببینند. من از همان جا روسری را روی سرم گذاشتم.
خدايا تو ببين 
خدايا تو ببخش

پاسخ
سپاس شده توسط:
خاطره ايى از حميد باكرى
حمید به این چیزها خیلی حساس بود.

به من می‌گفت« فاطمه ! این چیه که زن‌ها می‌پوشند ؟ »

می‌گفتم « مقنعه را می‌گویی ؟ »

می‌گفت : « نمی‌دانم اسمش چیه .

فقط مى دانم هر چی که هست برای تو که بچه بغل می‌گیری و

روسری و چادر سرت می‌کنی بهتر از روسری‌ست .

دوست دارم یکی از همین‌ها بخری سرت کنی راحت‌تر باشی . »

گفتم « من راحت باشم یا تو خیالت راحت باشد ؟

خندید گفت « هر دوش »

از همان روز من مقنعه پوشیدم و دیگر هرگز از خودم جداش نکردم ،

تا یادش باشم ، تا یادم نرود او کی بوده ، کجا رفته ، چطور رفته ، به کجا رسیده .
خدايا تو ببين 
خدايا تو ببخش

پاسخ
سپاس شده توسط:
بياييد امروز به حرمت بانويى كه حرمش ،حرم ايمن تمامى عالميان است كمى ،فقط كمى به حجاب و فلسفه ى ان فكر كنيم.
اگر در ان ايرادى ديديد و نتوانستيد به نتيجه برسيد شيوه ى هميشگى در پيش گيريد(منظورم بانوانى است كه حجاب برايشان چندان دلنشين نيست)
اما لطفا با جمله هاى كليشه ايى :دست وپاگير بودن،زشت بودن،اصل دلِ نه پوشش،اقايون جلوى چشمشونو بگيرن به ماچه؟،واى هوا گرمه،اسلام كه نگفته چادر،دوس دارم قشنگ باشم وهزاران دليل نخ نماى ديگر ،حجاب را زير سوال نبريد.
با تو هم هستم بانوى با حجاب ارايش كرده ى ،چشم هرز رفته كه حجاب را الوده ى رسوايى درونى خود كرده ايى.
لطفاً در همه حال اقا،برادر،بانو،خواهر،حرمت حجاب را حفظ كنيد.
كلام اخر:حجاب مختص خانمها نيست،اقايون هم بايد پايبند حجاب ظاهرى خود باشند وتن وبدن را با انواع مدوپوشش بيرون نيندازند و به نمايش نگذارند.
گويى مدتهاست دوجنس براى برهنه نمايى وجلوه گرى با هم مسابقه گذاشته اند.
خدايا تو ببين 
خدايا تو ببخش

پاسخ
سپاس شده توسط: