امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حقایقی جالب درباره بانوان
بر اساس تحقیقات جدید، مردان با متوسط شش دروغ در روز، میزان دروغ‌گویی‌شان نسبت به زنان، دو برابر افزایش یافته است. اخیرا اثبات شده که مردان به‌طور متوسط در یک هفته ۴۲ بار به شرکا، رئیس و همکاران خود که برابر است با ۲۱۸۴ بار در سال و یا ۱۲۶۶۷۲ بار در طول عمرشان، دروغ می‌گویند. در مقایسه با آنان، زنان تنها ۳ بار در روز که برابر است با ۱۰۹۲ بار در سال و ۶۸۷۹۶ بار در طول عمرشان، دروغ می‌گویند.
این آمار در رابطه با مردان، در سال ۲۰۱۲ با متوسط سه دروغ در روز یا ۱۰۹۲ دروغ در سال بود و در مقایسه با زنان با تنها ۲ دروغ در روز یا ۷۲۸ دروغ بیش‌تر بود. این نظرسنجی که از طرف مرکز سرگرمی فوکس قرن بیستم (۲۰th Century Fox Home Entertainment) به مناسبت راه‌اندازی (Lie) برای فصل اول DVD‌ها انجام شد، پس از تحقیقات، دریافتتند که عبارت «چیزی نیست، من خوبم» رایج‌ترین دروغ مشترک گفته‌شده توسط مردان و زنان است.
[عکس: 1.jpg]
ریچارد نیومن، متخصص زبان بدن می‌گوید: «زبان بدن روش عالی‌ای برای تشخیص این است که دیگری به شما دروغ می‌گوید، بااین‌حال، بسیاری از افراد نمی‌توانند متوجه این نشانه‌ها شوند.»
«آن ها فکر می‌کنند اگر کسی چهره‌ی خود را پنهان کرد و از تماس چشمی با آن ها پرهیز کرد، مسلما حقیقتی را پنهان می‌کند. اما در واقع، خلاف آن درست است.»
«دروغ‌گوها معمولا هر کاری که بتوانند برای متقاعد کردن شما برای حقیقت بودن گفته‌هایشان انجام می‌دهند و می‌نشینند و شما را تماشا می‌کنند تا واکنشتان را ببینند.»
«دست کشیدن به‌صورت و همچنین پلک زدن سریع نیز بیشترین خطاهایی هستند که یک فرد می‌تواند انجام دهد.»
مردان بیشتر در مورد میزان نوشیدنشان در مجلس‌های دورهمی و زنان بیشتر در مورد هزینه‌ی خرید لباس دروغ می‌گویند.
صرف‌نظر از میزان دروغ‌گویی، بیش از چهارپنجم بزرگسالان می‌گویند هنگامی‌که فرد مقابلشان دروغ می‌گوید، به‌سادگی می‌توانند آن را تشخیص دهند. همچنین تقریبا بیش از نیمی از آن‌ها بر این باور هستند که وقتی کسی به شما نگاه نمی‌کند، بزرگ‌ترین خطا را در لو دادن دروغش انجام داده است.
[عکس: 2.jpg]
تلاش برای تمام کردن بحث با خنده، بی‌قراری و من‌من کردن همگی سیگنال‌هایی هستند که در هنگام دروغ گفتن توسط کودکان نشان داده می‌شوند. پس از مدتی که کودکان بزرگ‌تر شدند، یاد می‌گیرند که افراد می‌توانند این نشانه‌ها را تشخیص دهند. بنابراین افراد بزرگ‌سالی که دروغ می‌گویند به‌ندرت این نشانه‌ها را بروز می‌دهند، چراکه می‌دانند این نشانه‌ها برای گریز از دروغ می‌باشد.
ده مورد از رایج‌ترین دروغی که مردان می‌گویند:
۱- چیزی نیست، من خوبم.
۲- امشب آخرین شبیه که با دوستام بیرونم.
۳- نه آن‌قدرها هم افراطی به نظر نمی‌رسد.
۴- تلفنم آنتن نمی‌داد.
۵- باتری موبایلم تمام شد.
۶- متأسفم، تماس شما را از دست دادم.
۷- این آخرین پاکت سیـ ـگاریه که می‌کشم.
۸- توی راهم.
۹- آن‌قدرها هم گران نبود.
۱۰- من در ترافیک گیرکرده‌ام.
ده دروغی که زنان می‌گویند
۱- چیزی نیست، من خوبم.
۲- آه، این جدید نیست، من سال‌هاست آن را دارم.
۳- آن‌قدرها هم گران نبود.
۴- تخفیف داشت.
۵- توی راهم.
۶- نمی‌دانم کجاست، من به آن دست نزدم.
۷- من پاکت سیـ ـگارت رو ندیدم.
۸- سردرد بدی دارم.
۹- نه، آن را دور نریختم.
۱۰- متأسفم، تماس شما را از دست دادم.
ده دروغی که مردان در کارشان می‌گویند.
۱- از دیدن مجدد شما خوشحالم.
۲- متأسفم، متوجه تماس شما نشدم.
۳- ترافیک خیلی بد بود.
۴- به شما یک حلقه خواهم داد.
۵- چند ثانیه دیگر با شما تماس خواهم گرفت.
۶- من به یک سرماخوردگی وحشتناک مبتلا شده‌ام.
۷- زنگ من کار نکرده است.
۸- شماره شما را اشتباه یادداشت کرده بودم.
۹- سرور ما خاموش بود.
۱۰- قطار تأخیر داشت.
در سال ۲۰۱۲ محققان دریافتند زمانی که زنان لباس جدیدی خریداری می‌کنند، برای اینکه بخواهند آن‌ را از دیگران مخفی کنند، به ‌دروغ روی می‌آورند. زنان ۳۹ درصد و مردان ۲۶ درصد در این زمینه دروغ می‌گویند.
در سال ۲۰۱۲ شرکت خدمات مالی (BMW) اعلام کرد، زنان برای جواب ندادن به تماس‌های تلفنی نسبت به مردان بیشتر دروغ می‌گویند.
[عکس: 3.jpg]
روزنامه‌ی دیلی اکسپرس در گزارشی اعلام کرد، خیلی از افراد تصور دارند که دروغ باعث ایجاد فساد اخلاقی می‌شود. پروفسور کارن پین در دانشگاه هرتفوردشایر معتقد است که فریب یکی از ویژگی‌های اساسی در انسان است.
به گزارش روزنامه‌ی دیلی اکسپرس او گفته است: «ما فکر می‌کنیم دروغ گفتن بد است، اما درواقع توانایی فریب دیگران به انسان به‌عنوان یک ابزار برای محافظت کمک می‌کند.» «اجداد اولیه‌ی ما مجبور بودند برای منابع موردنیازشان رقابت کنند و در اغلب موارد به استفاده از فریب برای گول زدن دشمنان خود نیاز داشته‌اند.»
این بررسی همچنین نشان داد که مردم اغلب برای ساده‌تر کردن زندگی به دروغ روی می‌آورند.
پین گفته است: «هرکسی دروغ می‌گوید، اما ما باید بدانیم که دروغ گفتن چه زمانی مجاز است و چه موقع نیست. برای مثال گفتن این‌که از مدل موی دوستتان خوشتان می‌آید درحالی‌که این‌طور نیست می‌تواند خوب باشد، چراکه دروغ‌های این‌چنینی برای دوستی خوب هستند.»
بااین‌حال او هشدار داده است که دروغ گفتن برای فرار از مشکلات زندگی می‌تواند باعث آسیب و پیامدهای طولانی‌مدت شود. برای برخی افراد، دروغ گفتن حتی می‌تواند منجر به رفتار جبری شود چراکه یک دروغ به دنبال خود دروغ‌های بیشتری را خواهد داشت.
وی گفته است که: «چه کسی دروغ می‌گوید؟ هرکسی این کار را می‌کند اما برخی افراد به‌طور طبیعی در دروغ گفتن بهتر از دیگران هستند. افراد با مهارت‌های اجتماعی، دروغ‌گویان بهتری هستند. همچنین برونگراها بیشتر از درون‌گراها تمایل به دروغ گفتن دارند.»
[عکس: 4.jpg]
این بررسی در سال ۲۰۱۲ نشان داده است که نزدیک به ۲۰ درصد از شرکت‌کنندگان معتقد بودند که دروغ گفتن به یک رئیس برای گرفتن «مرخصی استعلاجی از کار» توجیه‌پذیر است و ۱۳ درصد از مردم احساس می‌کردند که دروغ گفتن به‌طرف مقابلشان در مورد یک امر مضر نبوده است.
پس‌انداز پول نیز انگیزه‌ی مشترکی برای دروغ گفتن است و بررسی نشان داد که یک‌چهارم رانندگان در مورد بیمه‌نامه خودرو دروغ می‌گویند تا یک معامله ارزان‌تر داشته باشند.
بااین‌حال، جو پتینسون، از مرکز خدمات مالی (BMW)، هشدار داد که افرادی که در مورد بیمه خودرو خود دروغ می‌گویند ریسک بسیار بزرگی را در مورد وضعیت خود به جان می‌خرند.
پتینسون گفت: «خطر صادق نبودن این است که ایمنی شما از بین خواهد رفت، همچنین به این معنی است که آن‌هایی که دروغ می‌گویند هزینه کلی بیمه خودرو را افزایش می‌دهند و این برای بقیه منصفانه نیست.»
رمز شب ...!
دوست دارم هایت هست
این را که بگویی
خوابم می برد
پاسخ
سپاس شده توسط: