امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فرشتگان ملازم زوار سیدالشهدا (ع)
(مفضل بن عمر) نقل كرده كه : حضرت ابو عبدالله (ع) فرمودند :
گویا می بینم كه فرشتگان با مؤمنین بر سر قبر حضرت حسین بن علی (ع) ازدحام كرده اند .
راوی می گوید : عرضه داشتم : آیا مؤمنین فرشته ها را می بینند؟
حضرت فرمودند :
هرگز ، هرگز ، آن ها به خدا قسم ملازم و همراه مؤمنین بودند ، حتی با دست هایشان به صورت های آن ها مسح می كشند .
سپس امام (ع) فرمودند :
خداوند منان هر صبح و شام از طعام بهشت بر زوار امام حسین (ع) نازل می فرماید و خدمتكاران ایشان فرشتگانند .
هیچ بنده ای از بندگان خداوند حاجتی از حوائج دنیا و آخرت را از خداوند متعال درخواست نمی كنند ، مگر آن كه خدا به او عطاء می فرماید .
راوی می گوید :
عرض كردم : به خدا قسم این كرامت می باشد .
امام (ع) به من فرمودند :
ای مفضل : برایت بیشتر بگویم؟
عرض كردم ، بلی سرور من .
حضرت فرمودند :
گویا می بینم تختی از نور را كه گذارده اند و بر روی آن قبه ای از یاقوت سرخ زده شده كه با جواهرات آن را زینت نموده اند و حضرت امام حسین (ع) بر روی آن تخت نشسته اند و اطراف آن حضرت نود هزار قبه سبز زده اند و مؤمنین آن حضرت را زیارت كرده و بر آن جناب سلام می دهند .
پس خداوند متعال به ایشان می فرماید :
ای دوستانم از من سؤال كنید و بخواهید ، پس زیاد اذیت شدید و خوار و مقهور گردیدید ، امروز روزی است كه حاجتی از حاجات دنیا و آخرتتان را از من درخواست نكرده ، مگر آن را روا نمایم .
پس خوردن و آشامیدنشان در بهشت می باشد ، پس به خدا قسم كرامت و احسانی كه زوال نداشته و انتهای آن را نمی توان درك كرد همین است .

ترجمه كامل الزيارات ص 443.

[عکس: 236x236_1432277280263524.jpg]
تصویرقشنگیست که در صحنه ی محشر مادورحسینیم(ع) و بهشت است که مات است!
پاسخ
سپاس شده توسط:

چه کسانی از این موضوع دیدن کرده اند
4 کاربر که از این موضوع دیدن کرده اند:
nza3380 (۲۲-۰۲-۹۶, ۰۳:۲۲ ب.ظ)، صنم بانو (۰۹-۰۲-۹۶, ۰۶:۵۳ ب.ظ)، d.ali (۰۹-۰۲-۹۶, ۰۵:۰۲ ب.ظ)، ستاره ی احساس (۰۹-۰۲-۹۶, ۰۵:۱۲ ب.ظ)

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان