امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
«کمک هزينه سفر به مشهد» ،دام زنداني تهراني براي کلاهبرداري
Rainbow 
«کمک هزينه سفر به مشهد» ،دام زنداني تهراني براي کلاهبرداري

خراسان - مورخ یکشنبه 1391/11/01 شماره انتشار 18321

کارآگاهان پليس آگاهي تهران بزرگ، زنداني را که با طرح مسابقه «برنده شدن کمک هزينه سفر به مشهدمقدس» از مردم کلاهبرداري مي کرد دستگير کردند.به گزارش ايسنا، در چهارم مهر سال جاري، خانم جواني با مراجعه به کلانتري و طرح شکايت با موضوع خيانت در امانت، به مأموران اعلام کرد که يکي از دوستانم با استفاده از عابربانکم، اقدام به کلاهبرداري کرده است. با توجه به اظهارات شاکي پرونده، کارآگاهان متهم (عاطفه) را دستگير کردند. با آغاز تحقيقات، عاطفه به دريافت کارت عابربانک از دوست خود اعتراف کرد و عنوان داشت که عابربانک متعلق به شاکي را به اصرار برادرم در اختيار او گذاشتم و از موضوع کلاهبرداري هيچ اطلاعي ندارم که با شناسايي هويت برادر عاطفه به نام «محمدعلي» کارآگاهان پايگاه دوم پليس آگاهي وي را دستگير کردند. او به کارآگاهان گفت: در مدت زماني که به زندان منتقل شده بودم، با فردي به نام «محمد» هم خرج شده بودم که پس از مدتي، محمد مدعي شد که به علت بدهي مالي به زندان افتاده است و قصد دارد تا بدهي خود را پرداخت کند به اين بهانه، من نيز که به حرف هاي او اعتماد کرده بودم از خواهرم خواستم تا يک عابربانک براي من تهيه کند و او نيز پس از به امانت گرفتن عابربانک متعلق به يکي از دوستان خانوادگي، آن را برايم فرستاد و من نيز کارت عابربانک را در اختيار محمد گذاشتم و خودم نيز پس از مدتي با قرار وثيقه از زندان آزاد شدم.با شناسايي هويت «محمد» و بررسي سوابق مشخص شد که وي يکي از مجرمان سابقه دار در پليس آگاهي به ويژه پايگاه هفتم است که پيش از اين بارها به اتهام کيف قاپي دستگير و روانه زندان شده است؛ بررسي سوابق متهم نشان داد که محمد 23 ساله داراي سوابق متعدد دستگيري است و آخرين بار نيز به اتهام کيف قاپي دستگير و روانه زندان شده است.

با انتقال "محمد .ز" به پايگاه دوم و آغاز تحقيقات، وي در اظهارات خود با انکار هرگونه دريافت عابربانک مدعي شد که هيچ عابربانکي را به بهانه پرداخت بدهي، از محمدعلي دريافت نکرده است اما در ادامه رسيدگي به پرونده و با بررسي تراکنش مالي حساب بانک متعلق به شاکي پرونده، کارآگاهان پايگاه دوم موفق به شناسايي تعدادي از مالباختگان شدند که به شيوه ATM مورد کلاهبرداري قرار گرفته بودند.آنها در اظهارات مشابه عنوان کردند که از طريق پيامکي با موضوع «برنده شدن کمک هزينه سفر به مشهد مقدس» و به شيوه ATM مورد کلاهبرداري قرار گرفته اند؛ يکي از مالباختگان در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: پس از دريافت پيامکي که در آن عنوان شده بود "شما برنده مبلغ يک ميليون و 500 هزار تومان کمک هزينه سفر به مشهد شده ايد"، با شماره تماس داخل پيامک تماس گرفتم و فرد پاسخگو مدعي شد که من در قرعه کشي اپراتور تلفن همراه برنده شده ام و از من خواست تا با مراجعه به دستگاه ATM و انتخاب گزينه انگليسي نسبت به دريافت مبلغ خود اقدام کنم اما پس از مراجعه به دستگاه خودپرداز و انجام عمليات بانکي به ترتيبي که از من خواسته شده بود با کنترل موجودي متوجه شدم که نزديک به همين مبلغ از حسابم برداشت شده است و آن شخص نيز ديگر پاسخگوي تماس هاي من نبود و تلفن همراه خود را خاموش کرده بود.سرهنگ کارآگاه مهرداد يگانه، رييس پايگاه دوم پليس آگاهي تهران بزرگ، پس از اعلام اين خبر ، با توجه به شواهد و دلايل به دست آمده از متهمان و احتمال ارتکاب جرايم مشابه، از کليه مالباختگاني که بدين شيوه و به ويژه تحت عنوان برنده شدن کمک هزينه سفر به اماکن زيارتي مورد کلاهبرداري قرار گرفته اند، خواست تا براي پيگيري شکايات خود به پايگاه دوم پليس آگاهي تهران بزرگ واقع در خيابان آزادي خيابان زنجان شمالي مراجعه کنند.
.xcvk..xcvk.
پاسخ
سپاس شده توسط: پرنسس ، sa armani