امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آبروی من !
Star 

تلویزیون را روشن می کنم. خطبه های نماز جمعه است. پیرمرد خطبه خوان می گوید: "مگر این دختر در دانشگاه نمره نمی خواهد، مجبورش کنید حجابش را رعایت کند" ...!

تلویزیون را روشن می کنم. برنامه دیروز، امروز، فردا روی آنتن است. نماینده مجلسی که مهمان برنامه است می گوید: "خوب آقایان سختشان است و نمی توانند جلوی چشمشان را بگیرند، خانم ها باید رعایت کنند و مراقب پوشش شان باشند و حجاب داشته باشند" ...!

تلویزیون را روشن می کنم. دادگاه را نشان می دهد. زنی که در جایگاه متهم ایستاده چادری بر سرش است که مهر زندان روی آن در زمینه ی رنگ و رفته ی چادر بد جور به چشم می آید.

ماشین گشت می ایستد. زنی که صندلی عقب نشسته است چادرش را با دستش محکم نگه می دارد، شیشه ماشین را پایین می دهد و شروع می کند به فریاد کشیدن سر دختری که آن سوی خیابان کنار شیشه ی مغازه ای ایستاده است. دخترک شالش را جلو می کشد و موهایش را می پوشاند. فریادهای زن تمام می شود. ماشین گشت می رود. دخترک چند فحش می دهد و شالش را عقب تر می کشد.

فیس بوک را sign in می کنم. دوستی قدیمی از بچه های دبیرستان نوشته است: "اگر از فردا هزار نفر این لچک رو سرشون نکنن کی جرات دارد حرفی بزند؟!"

------------------------------------------

دلم می گیرید از این همه توهین و کج فهمی. نمی دانم چرا کسی نمی فهمد حجاب من تمام شرف و عزت من است در مقابل خداوند خدا. حجاب من امر پروردگار مهربان است بر من، و مگر مهربانی و کرامت بی انتهایش در حق من، می گذارد که امرش را نادیده انگارم..!؟

شاید برای همین است که توحید و شناخت خدایی اش از اصول است و معرفتی؛ و تقلید را در آن راهی نیست. به خدایی اش ایمان که بیاوری، حیای بندگی دیگر جایی نمی گذارد برای چون و چرایی در اوامرش.

کاش می دانستند حجاب من نه اونیفرم است و نه لباس. تمام آبروی بندگی من است.

نمی دانم شاید آن پیرمرد خطبه گو نخوانده است که اعمال به نیت است . که در دین خدا اجباری نیست و اگر خدا می خواست کاری می کرد که همه ایمان بیاورند. لیک خدا نخواست و تنها راه از بیراهه روشن گردید.

نمی دانم مگر آن نماینده ی مهمان برنامه نشنیده است کلام حضرت امیر (علیه السلام) را که فرمود: "ورود آنان که قابل اعتماد نیستند به حریم زنان، به مراتب بدتر است از خروج زنان از حریمشان" "و از غیرت ورزی نا به جا بپرهیز، چرا که این رفتار، زن درستکار را به نادرستی می کشاند و زن عفیف و استوار را به تردید و تزلزل می رساند".

[عکس: 1355738971695412_large.gif]

پاسخ
سپاس شده توسط: setareh ، sadaf
موافقم...........

سَر بِه سَر من نَذارید ادمـــــــــــــــــــــآ ....

پارتیِم خداستــــــــــــــــــــ ـــــــــــِِِِِ

پاسخ
سپاس شده توسط: ونوشه ، sadaf
[highlight=#f5f5f5]
[/highlight]
[highlight=#f5f5f5]کاش میدانستند حجاب من نه اونیفرم است ونه لباس.تمام آبروی بندگی من است[/highlight]
[highlight=#f5f5f5]
[/highlight][highlight=#f5f5f5]جمله درست وقشنگیه[/highlight]
بازنده میگه میشه اما سخته
برنده میگه سخته اما میشه

پاسخ
سپاس شده توسط: ونوشه ، setareh

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان