امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آغاز اجرای «بیرون پشت در» از 24 آذرماه
[عکس: 2]

نمایش «بیرون پشت در» نوشته ولفگانگ بورشرت و کارگردانی ایمان اسکندری از تاریخ 24 آذر ماه ساعت 20:30 در تالار حافظ به روی صحنه می رود.

به گزارش ایسنا،نمایشنامه «بیرون پشت در» یک روز پس از مرگ بورشرت یعنی 21 نوامبر سال 1947 میلادی به روی صحنه رفت.

«بیرون پشت در » راویتگر زندگی مردانی است که از جنگ جهانی دوم جان سالم به در برده اند، اما به واسطه شرایطِ تلخ و دردناکی که پس از جنگ برای آنها به وجود آمده، زندگی از کشته شدن در جنگ برایشان تلخ تر شده است.

«بیرون پشت در» یکی از مشهورترین نمایش های نوینی بود که بر صحنه آلمان پدیدار شد. در دهه اول بعد از جنگ جهانی دوم ، آثاری معدود یافت می شوند که از اعتقادات اکسپرسیونیست های ماقبل خود پیروی کرده باشند و به سختی می توان آثاری را یافت که به سراغ اشکال و شیوه های غیر رئالیستی رفته باشند . لذا ، به عنوان پیشاهنگ ادبیات آلمان پس از جنگ این اثر یکی از بهترین نمایشنامه های پس از جنگ نیز به شمار می رود که به طور مستقیم به مصائب آن می پردازد.

این نمایش دلهره های بورشرت درمورد نمایش «بیرون پشت در»است، باوری که به خاطر حساسیت این نمایشنامه در روزهای پس از جنگ آلمان احساس می شد. با این
وجود اولین پخش رادیویی این نمایشنامه در فوریه 1946 با موفقیت روبرو شد.
تا وقتی عشق آسمونی دارم
چه نیازی به عشق زمینی دارم
×من نوشت

پاسخ
سپاس شده توسط: